محمدرضا علیمردانی

‏محمدرضا علیمردانی‏
Mohammad Reza Alimardani

مجری
خواننده تیتراژ

محمدرضا علیمردانی، صداپیشه، خواننده و بازیگر تلویزیون و سینما، سال ۱۳۵۵ در تهران متولد شد.
وی فارغ‎التحصیل رشته‎ی تئاتر، نمایش و بازیگری است.
علیمردانی در سال (۱۳۷۰) بازیگری را به شکل آکادمیک آموخت و در سال (۱۳۷۴) رسماً وارد عرصه‎ی تئاتر شد.

سوابق کاری محمدرضا علیمردانی
بازیگر
مجری
خواننده تیتراژ
مهمان
ترانه‌سرا
علیمردانی درباره‎ی اجرای شخصیت راوی در انیمیشن «درین درین» می‎گوید: درواقع الگوی من برای اجرای صدای این شخصیت پدربزرگم بود. لهجه و طرز گویش همان است که بعد چیزهایی به آن اضافه شده‎است. پدربزرگ من دندان مصنوعی داشت ولی از آن استفاده نمی‌کرد و استدلالش این بود که لثه‌اش را اذیت می‌کند. حتی عینک هم نمی‌زد! با همین استدلال که دماغ و گوشم را اذیت می‌کند. حالا چرا می‌رفت دندانپزشکی و چشم پزشکی، خدا می‌داند. دندان‌ها و عینک ترکیب بامزه‌ای برایش ایجاد کرده بود: دهانش جمع می‌شد و لبهاش فرو می‌رفت و به خاطر این‌ که بدون عینک بهتر ببیند تا می‌توانست چشم‌هایش را باز می‌کرد. آدم شوخ طبع و خوش‌مشربی بود و من از همان بچگی ادایش را در می‌آوردم او هم حسابی می‌خندید. گاهی هم خودش از من می‌خواست این کار را بکنم.
متن‌های ما برای «درین درین» شامل کلیات است و چیزی که جزئیات را در بربگیرد و تکلیف همه چیز را مشخص کند، در اختیار نداریم. البته بدون کلیات هم نمی‌توانیم کار کنیم چون بخصوص برنامه‎ی «درین درین» یک برنامه سفارشی و آموزشی است. بنابراین خط کلی داستان را به صورت مکتوب در اختیار داریم؛ دیالوگ‌های احتمالی را روی این خط اصلی در نظر می‌گیریم و بعد که آماده‎ی ضبط شدیم، پیشنهادها و بداهه‌ها را طرح می‌کنیم و سرانجام به انتخاب نهایی می‌رسیم.
وی درمورد لهجه‎ی مازندرانی در کارهایش می‎گوید:
در کارها به صورت عمدی از لهجه‎ی مازندرانی استفاده می‌کنم. در انیمیشن‌ها، راوی را بر اساس شخصیت پدربزرگم، یعنی پدر مادرم تعریف کرده‌ام که اهل تنکابن بود. از این ته لهجه برای ایجاد نمک بیشتر در انیمیشن‌های حیات وحش و درین درین استفاده کرده‌ایم. محسن تنابنده به خاطر این انیمیشن و بازی در سریال «مامور بدرقه» خیالش راحت بود که من می‌توانم از پس نقش «بائو» بر آیم و برای همین به هادی گفته بود محمدرضا دهان گرم مازندرانی دارد. در سریال «مامور بدرقه» با محسن تنابنده کار کرده بودم و آنجا نقش یک مازندرانی را به عهده داشتم.

صحبت‎های علیمردانی درباره‎ی حضورش در فیلم «پایتخت 4»:
من قبلا یکی دو بار با آقای سیروس مقدم دیدار داشتم اما در هیچ‌کدام از آثارشان بازی نکرده بودم. با محسن تنابنده از دوران کانون حر دوست هستیم. در دانشگاه هم با هم هم‎دوره بودیم. هادی کاظمی که از دوستان قدیمی من و محسن تنابنده است؛ هنگام پیش‌تولید «پایتخت۴»، مرا به محسن یادآوری کرد و گفت از محمدرضا هم می‌توانید استفاده کنید. محسن که متعجب بود چرا این همه وقت مرا فراموش کرده، از من خواست حتما در «پایتخت۴» بازی کنم و نقش «بائو» را به عهده بگیرم. خب چه چیزی بهتر از این‌ که با دوستان قدیمی در سریال «پایتخت» که یکی از آثار خوب تلویزیونی است، بازی کنم.
عده‌ای قطعه‎ی «احوال تلخم» از محمدرضا علیمردانی را که تیتراژ مجموعه‎ی «انقلاب زیبا» بود را با صدای محسن چاووشی اشتباه گرفتند.
نظرات مردم (6 نظر)
علی فیلم بین
تولدت مبارک مرد با استعداد عرصه ی دوبله.
0 لایک
0 نظر
1399/03/11
طاها مزینانی
تولدتون مبارک ای وی
0 لایک
0 نظر
1397/03/11
خان خانان
دیرین دیرین تولد مبارک
0 لایک
0 نظر
1397/03/11
مجتبی
عالی بود
0 لایک
0 نظر
1397/03/11
طاها مزینانی
عالی عالی
0 لایک
0 نظر
1397/01/11
غــــریبه
تیتراژ انقلاب زیبا با صدای ایشون بنام احوال تلخم خیلی عالیه عالی
1 لایک
0 نظر
1396/06/13