رضا درمیشیان

‏رضا درمیشیان‏
Reza Dermishian


رضا درمیشیان، مستندساز و کارگردان و نویسنده سینما، سال 1360 در تهران متولد شد.
«بغض» نخستین فیلم بلند سینمایی درمیشیان است.
رضا درمیشیان، جایزه‌ی جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران و عنوان فیلم منتخب جشنواره‌ی فیلم ورشو، جایزه‌ی بهترین مستند انجمن منتقدان و جایزه‌ی بهترین مستند از دومین جشنواره‌ی فیلم بم، را در کارنامه دارد.

سوابق کاری رضا درمیشیان
نویسنده
کارگردان
تهیه کننده
دستیار کارگردان
مجری طرح
«عصبانی نیستم» دومین فیلم سینمایی رضا درمیشیان، جنجالی‌ترین فیلم سی‌ودومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم فجر و تنها نماینده‌ی سینمای ایران در شصت‌وچهارمین دوره‌ی جشنواره‌ی برلین (1392) بود که با استقبال مردم و منتقدان روبرو شد؛ اما مسئولان سینمایی از نمایش آن جلوگیری کردند.
ایوبی رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به سوال خبرنگاران توقیف «عصبانی نیستم!» را فارغ از اختیارات قانونی‌اش دانست! ایوبی گفت: «بعضی از این فیلم‌ها مثل «من عصبانی نیستم» از دو قوه مهم کشور مجوز لغو اکران صادر شد. بنابراین مساله آن فیلم‌ها از حوزه اقتدار ارشاد خارج است.» سازمان سینمایی بیش از این بارها وعده داده بود که هیچ مانعی بر سر نمایش «عصبانی نیستم!» نیست و این فیلم مستقل سینمای ایران به نمایش درخواهد آمد.
سه فیلم سینمایی «بغض»، «عصبانی نیستم!» و «لانتوری» به کارگردانی رضا درمیشیان در برنامه‌ای تحت عنوان «تریلوژی درمیشیان» در دومین جشنواره‌ی فیلم‌های ایرانی زوریخ به نمایش درآمد. در این دوره از این جشنواره موضوع مهاجرت، یکپارچه‌سازی و موضوع‌های مرتبط با زنان ایرانی در سراسر جهان چون تنهایی، فداکاری و عشق مورد توجه قرار گرفته‌اند.
فیلم «بغض» به کارگردانی رضا درمیشیان، در جشنواره‌های مختلفی از جمله: سی‌وهفتمین جشنواره‌ی فیلم کلیولند آمریکا، پنجمین جشنواره‌ی فیلم دیدار تاجیکستان، دومین جشنواره‌ی فیلم‌های استرالیا، بیست‌وششمین جشنواره‌ی بین‌المللی بارباکان اسلواکی، سومین جشنواره‌ی فیلم‌های ایرانی لندن، دوازدهمین جشنواره‌ی فیلم مهاجرت تورنتوی کانادا، دومین جشنواره‌ی فیلم هانوی ویتنام، اولین جشنواره‌ی فیلم کوچی هند، پنجمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم جیپور هند، جشنواره‌ی فیلم خاورمیانه ادینبورگ، حضور داشته‌است.
در پی انتشار غیرقانونی یک نسخه قاچاق از فیلم سینمایی «عصبانی نیستم!» با آرم «بازبینی ارشاد» رضا درمیشیان تهیه‌کننده و کارگردان این فیلم، ضمن اعلام شکایت خود از انتشاردهندگان این نسخه قاچاق متنی را منتشر کرد.
نظرات مردم (10 نظر)
سینا فکری
خیلی خوبه و در آینده فیلم های بهتری هم میسازه
0 لایک
0 نظر
1397/08/17
علی فیلم بین
از استعداد های خاص سینماست. آثارش به شدت واقع گرا هستن و از دل جامعه بیرون اومدن.
1 لایک
0 نظر
1397/07/26
سپنتا ملکی
یک کارگردان خوب ولی چون کم فیلم ساخته است نمی توانم درباره اش توضیح بدهم.
0 لایک
0 نظر
1397/07/26
عسلی
کارگردان نسبتا متفاوت و خوبیه.
اما یه عیبی که داره،یه عده بازیگر رو در نظر گرفته و هر فیلمی رو که بخواد بسازه از اونا استفاده میکنه،کمتر مواقعی یه بازیگر متفاوت تو فیلم هاش میاره.
0 لایک
3 نظر
1397/06/08
یونس
فکر نمیکنم استفاده از یه گروه بازیگری عیب به حساب بیاد!
خیلی ها هستن که با یه تیم کار میکنن ، نمونش مهران مدیری!
مهم اینه که تیمش حرفه ای هستن و قابل قبول!
3 لایک
1397/06/08
عسلی
درسته گروهشون حرفه ای هست ولی درمیشیان فیلم هاش تقریبا شبیه هم هستن،از یه سبک برای فیلم ساختنش استفاده میکنه،بازیگراش هم همون بازیگرای قبلیه،خب فیلم اینجوری خسته کننده و تکراری میشه،من تیکه ای از فیلم عصبانی نیستم رو که دیدم همش یاد لانتوری می افتادم.،بغض هم همینطور.
0 لایک
1397/06/08
یونس
نظر سلیقه ای :|
1 لایک
1397/06/11
یونس
کارگردانی که آینده بسیار بسیار روشنی خواهند داشت .
یک فیلم بد هم ندارن ایشون و اگر بخوان فیلم بدهم بسازن نمیتونن .
درکل خیلی خوبن👌👌👌👌👌👌👌👌
فیلم بغض هم که فیلم اولشونو خیلی خوب عمل کردن به عنوان به فیلم اولی.
2 لایک
1 نظر
1397/02/16
آرتاس منتیل
امیدوارم تو حاشیه رفتنشون مانع از به تصویر کشیدن هنر واقعیشون نشه
1 لایک
1397/02/17
سپنتا ملکی
فیلم بغض خوب بود.
0 لایک
0 نظر
1396/10/21