‏پیام دهکردی‏


پیام دهکردی (نام اصلی وی پیام نادری دهکُردی)، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر و کارگردان ایرانی و مدرس فن‌بیان و بازیگری سال 1356 در شهرکرد متولد شد. وی از بازیگرانی موفق در عرصه تئاتر بوده و در سینما و تلویزیون نیز کارهای تاثیرگذاری از خود بجا گذاشته است. پیام دهکردی جایزهٔ بهترین بازیگر در بیست و دومین جشنوارهٔ بین‌المللی تئاتر فجر،‌ جایزهٔ فعال‌ترین بازیگر تئاتر در روز جهانی تئاتر (۲۰۰۴) را درکارنامه دارد.

تولد:

1356/02/20 (سن: 39 سال)

سوابق کاری «پیام دهکردی»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «پیام دهکردی»

پیام دهکردی از سال 1372 فعالیت هنری‌اش را در شهر اصفهان آغاز نمود. او تاکنون جوایز متعددی را در عرصه‎ی تئاتر به خود اختصاص داده است.

این هنرمند، کارگردانی نمایش‌هایی چون «پابرهنه در پارک»، «وحشی» و «گمگشته» را در کارنامه هنری‌اش دارد.

وی در مجموعه‌هایی چون «باغ بلور» (1381)، «هوش سیاه 2» (1391)، «مدار صفر درجه» (1386) و «شهریار» (1384) فیلم‌هایی نظیر «یک تکه نان» (1383)، «راه آبی ابریشم» (1388)، «جیب‌بر خیابان جنوبی» (1390)، «تراژدی» (1392) و «تگرگ و آفتاب» (1393) به نقش‌آفرینی پرداخته‌ است.

از جمله افتخارات وی عبارتند از: جایزهٔ بهترین بازیگر در بیست و دومین جشنوارهٔ بین‌المللی تئاتر فجر،‌ جایزهٔ فعال‌ترین بازیگر تئاتر در روز جهانی تئاتر (۲۰۰۴)، نامزد بهترین بازیگر در بیست و یکمین جشنوارهٔ بین‌المللی تئاتر فجر، نامزد بهترین بازیگر در جشنوارهٔ بین‌المللی نمایش‌های آیینی‌ـ‌سنتی در سال ۱۳۸۲، بهترین بازیگر مرد سال به انتخاب خانهٔ تئاتر و کانون ملی منتقدان در سال ۱۳۸۶.

جزئیات بیشتر درباره «پیام دهکردی»

گونه | ژانر هایی که در آن فعالیت داشته است (8)

مهیج (3)
درام (3)
تله تئاتر (3)
ماجراجویی (2)
حادثه‌ای (1)
زندگی‌نامه‌ای (1)
تاریخی (1)
معمایی (1)

هنرمندانی که با آنان همکاری داشته است

نظرات مردم (0 نظر)