پیام دهکردی (نام اصلی وی پیام نادری دهکُردی)، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر و کارگردان ایرانی و مدرس فن‌بیان و بازیگری سال 1356 در شهرکرد متولد شد. وی از بازیگرانی موفق در عرصه تئاتر بوده و در سینما و تلویزیون نیز کارهای تاثیرگذاری از خود بجا گذاشته است. پیام دهکردی جایزهٔ بهترین بازیگر در بیست و دومین جشنوارهٔ بین‌المللی تئاتر فجر،‌ جایزهٔ فعال‌ترین بازیگر تئاتر در روز جهانی تئاتر (۲۰۰۴) را درکارنامه دارد.

تولد:

1356/02/20 (سن: 40 سال)

سوابق کاری «پیام دهکردی»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «پیام دهکردی»

پیام دهکردی از سال 1372 فعالیت هنری‌اش را در شهر اصفهان آغاز نمود. او تاکنون جوایز متعددی را در عرصه‎ی تئاتر به خود اختصاص داده است.

این هنرمند، کارگردانی نمایش‌هایی چون «پابرهنه در پارک»، «وحشی» و «گمگشته» را در کارنامه هنری‌اش دارد.

وی در مجموعه‌هایی چون «باغ بلور» (1381)، «هوش سیاه 2» (1391)، «مدار صفر درجه» (1386) و «شهریار» (1384) فیلم‌هایی نظیر «یک تکه نان» (1383)، «راه آبی ابریشم» (1388)، «جیب‌بر خیابان جنوبی» (1390)، «تراژدی» (1392) و «تگرگ و آفتاب» (1393) به نقش‌آفرینی پرداخته‌ است.

از جمله افتخارات وی عبارتند از: جایزهٔ بهترین بازیگر در بیست و دومین جشنوارهٔ بین‌المللی تئاتر فجر،‌ جایزهٔ فعال‌ترین بازیگر تئاتر در روز جهانی تئاتر (۲۰۰۴)، نامزد بهترین بازیگر در بیست و یکمین جشنوارهٔ بین‌المللی تئاتر فجر، نامزد بهترین بازیگر در جشنوارهٔ بین‌المللی نمایش‌های آیینی‌ـ‌سنتی در سال ۱۳۸۲، بهترین بازیگر مرد سال به انتخاب خانهٔ تئاتر و کانون ملی منتقدان در سال ۱۳۸۶.

در دنیای اینترنت

نظرات مردم (1 نظر)


سیدمجتبی
بازیگر با کیفیتی هست، به نظر قابلیت‌های خوبی در پردازش نقش‌های پیچیده و چند لایه و مرموز داره
0
2 ماه و 1 هفته پیش