حواشی سریال تلویزیونی «نفس» (6 حاشیه)

«پژمان جمشیدی»، بازیکن سابق تیم پرسپولیس که با ایفای نقش در سریال «پژمان» گل کرد و به عنوان بازیگر شناخته شد، این عرصه را با بازی در فیلم‌های سینمایی و سپس تئاتر به صورت جدی‌تری ادامه داد و حالا به عنوان یکی از شخصیت‌های سریال «نفس» همکاری با «جلیل سامان»، کارگردان این سریال را نیز تجربه می‌کند.
«احمد کاشانچی» تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «نفس» به کارگردانی «جلیل سامان» 28 بهمن 1394 خبر متوقف شدن ساخت این پروژه به دلیل کمبود بودجه را تایید نکرد و تصریح کرد:
«تولید این مجموعه متوقف نشده و ما به دلیل تغییراتی که در بخش نگارشی کار باید اعمال می کردیم در حال پرداخت مجدد فیلمنامه هستیم تا با توجه به تغییرات فصلی که پیش آمد بتوانیم روند فیلمبرداری را در مسیر جدید هدایت کنیم.»
پیش تولید سریال «نفس» از چهارم شهریور 1394 در 24 قسمت آغاز شد.
برخی از شخصیت هایی که مخاطبانِ آثارِ «جلیل سامان» آنها را در ساخته‌های قبلی او همچون «ارمغان تاریکی» و «پروانه» شناخته‌اند، در «نفس» نیز حضور دارند. از جمله شخصیت «سیدحسن»؛ روحانی که ایفای نقش او را «هدایت هاشمی» برعهده داشت و او با همین کاراکتر در سریال «نفس» نیز حضور دارد.
از جمله لوکیشن‌هایی که سریال «نفس» در آنها ضبط شده می‌توان به «روستای وردیج»، «خیابان ایتالیا» و «منطقه کلاک» در کرج اشاره کرد.
«نفس» دومین همکاری «جلیل سامان» کارگردان با «سید احمد کاشانچی» تهیه‌کننده است و این کارگردان با ساخت این سریال، پس از سریال‌هایی چون «ارمغان تاریکی» و «پروانه»، سه‌گانه خود در ژانر سریال‌های عاشقانه در فضای انقلاب اسلامی را تکمیل می‌کند.