حواشی سریال تلویزیونی «دختران حوا» (7 حاشیه)

«حسین سهیلی‌زاده»، کارگردان سریال «دختران حوا» در خصوص خط قرمز‌های تلویزیون برای این سریال گفت:
«قصه و فضا سازی دختران حوا، جدید و مشکلات خاصی برایم داشت و فارغ از مشکلات شرعی یک سری دیدگاه‌ها و نظرهای شخصی بود که باید وارد آن می‌شدیم. بنابراین سعی کردیم قصه را به سمت دیگری ببریم. بنابراین طرح اولیه طور دیگری بود که تغییر کرد.»
«حسین سهیلی‌زاده»، کارگردان سریال «دختران حوا» در پاسخ به انتقاد کند بودن ریتم قصه تصریح کرد:
«فکر نمی‌کنم این گونه باشد با توجه به فرق کار که حسی است جاهایی برای برقراری حس می‌طلبید که این گونه باشد، بنابراین ریتم، خوب است. البته ممکن است مخاطب انتظار داشت که قسمت ۸ یا ۹ بفهمد که دختران مال کدام خانواده‌ها هستند. چون انتظار آن‌ها جور دیگری و نوع نگاه ما کاملاً متفاوت بود نمی‌خواستیم وارد این ماجرا شویم چون مشکلاتی از جمله مشکلات شرعی داشتیم.»
«حسین سهیلی‌زاده»، کارگردان سریال «دختران حوا» در خصوص بازتاب‌های این سریال گفت:
«اوایل بینندگان فکر می‌کردند قصه‌ای کلیشه‌ای است اما با پیش رفتن قصه دیدند که نوع نگاه متفاوت است حتی تا قسمت آخر نمی‌دانستند کدام دختر مال کدام خانواده است و پایان غافلگیر کننده‌ای هم داشت.»
«حسین سهیلی‌زاده»، کارگردان سریال «دختران حوا» درباره‌ی بازی اغراق‌آمیز بازیگران تازه‌کار این سریال، خصوصا «نازنین کریمی» گفت:
«معتقدم اغراق همیشه بد نیست و در جاهایی نیاز است، یعنی ما یک چیزهایی را برای خودمان فرمول کرده‌ایم و همیشه هم در بحث و صحبت‌هایمان می‌گوییم. اغراق علت و معلول دارد و باید ببینیم طبقه اجتماعی این دختر کجاست که خواستیم این گونه بازی کند. اگر سری به جنوب شهر تهران بزنید می بینید که بچه‌های این منطقه از نازنین کریمی اغراق آمیزترند بنابراین اگر بخواهیم به یک طبقه اجتماعی نزدیک شویم باید آن طبقه را بشناسیم. به نظرم نازنین کریمی می توانست اغراق آمیزتر از این هم بازی کند.»
«حسین سهیلی‌زاده»، کارگردان سریال «دختران حوا» در رابطه با اینکه بازیگران تازه‌کار بازی خوبی ارائه ندادند گفت:
«بازتاب خوبی از انتخاب آن‌ها گرفتم. البته اوایل اندکی بازتاب‌ها منفی بود و خیلی زود پیش داوری کردند چون شخصیت‌ها را نمی‌شناختند. ولی وقتی قصه جلوتر رفت و همه شخصیت‌ها برای‌شان جا افتاد نظرها مثبت شد.
«حسین سهیلی‌زاده»، کارگردان سریال «دختران حوا» درخصوص انتخاب بازیگران دختر این سریال گفت:
« بازیگران جدید دختران حوا اغلب‌شان نخستین سریال خود را بازی کرده‌اند یا در اثری چند سکانس بازی کردند. از میان 350 دختری که در مدت 3 ماه تست گرفتیم، 3 نفر انتخاب شدند چون از نظر فیزیکی نزدیک به همان افرادی بودند که می‌خواستیم.»
«حسین سهیلی‌زاده»، کارگردان سریال «دختران حوا» درباره‌ی انتقاد «یکتا ناصر»، بازیگر این سریال از فیلم‌نامه و تغییر نقشش گفت:
«فکر می کنم باز تابی که سریال در مطبوعات داشت همه آن چیزی نبود که دوستان از جمله «یکتا ناصر» گفته بودند! در نشست مطبوعاتی سریال، سوء تفاهم های میان یکتا ناصر و سعدوندیان (نویسنده سریال) برطرف شد. به هر حال طرح اولیه‌ای داشتیم که می‌خواستیم بر آن اساس کار کنیم اما شرایط برای آن طرح مهیا نبود و فیلم‌نامه در حین کار تغییراتی داشت. همه نقش ها به خصوص نقش «یکتا ناصر» تحت الشعاع قرار گرفت. معتقدم فیلم‌نامه «دختران حوا» با وجود مشکلات خیلی خوب و حرفه‌ای نوشته شده‌است.»