حواشی سریال تلویزیونی «پرستاران» (6 حاشیه)

فیلم برداری چند قسمت آغازین سریال «پرستاران» را «علیرضا افخمی» انجام داد ولی به دلیل فشردگی کار و اینکه علیرضا افخمی کار نویسندگی سریال پرستاران را بر عهده دارد، کارگردانی این سریال یه عهده «شهرام شاه حسینی» گذاشته شد.
سریال «پرستاران» در 52 قسمت 45 دقیقه‌ای به سفارش مرکز امور نمایش سیما و مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تولید شده است.
«داوود هاشمی»، تهیه‌کننده سریال «پرستاران»، هدف این سریال را آشنایی مردم با جامعه درمانی کشور بخصوص دشواری‌های حرفه پرستاری توصیف و تاکید کرد سریال پرستاران در قالب داستان‌هایی جذاب و مبتنی بر مستندات واقعی، ضمن ایجاد سرگرمی، به افزایش آگاهی‌های عمومی درباره پرستاران و کادر آموزشی کمک خواهد کرد.
«داوود هاشمی»، تهیه‌کننده سریال «پرستاران» معتقد است اگر حمایت‌ و سرمایه‌گذاری وزارت بهداشت و درمان بخصوص معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی این وزارتخانه نبود این سریال ساخته نمی‌شد.
در محوطه بیمارستان نورافشار پارکینگی متروکه‌ وجود داشت که حالا یک اورژانس تمام و کمال است. وزارت بهداشت و درمان به منظور ساخت سریال «پرستاران» این پارکینگ را درست مانند یک اورژانس واقعی تجهیز کرده است و بخش اعظمی از سریال در همین مکان تصویربرداری می‌شود.
سریال «پرستاران»، ۲۳ مردادماه 1394 در لوکیشنی که در بیمارستان «نورافشار» واقع در نیاوران ساخته شده است، کلید خورد.