حواشی فیلم سینمایی «غیر مجاز» (7 حاشیه)

فیلم سینمایی «غیر مجاز»، در ابتدا «حس سوم»، نام داشت که بعدا به این اسم تغییر پیدا کرد.
برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران، از تیتراژ فیلم سینمایی «غیر مجاز»، در یک محفل باشکوه در «رستوران دارینا»، با همراهی «میلاد کی‌مرام» رونمایی شد.
«علی لهراسبی»، خواننده تیتراژ فیلم سینمایی «غیر مجاز»، در افتتاحیه
این فیلم در رابطه با تیتراژ پایانی آن گفت:
«من اول فیلمنامه غیر مجاز را خواندم، بعد فیلم را دیدم و مثل همیشه احساساتی شدم، رفتم خانه گریه کردم، اینگونه شد که آهنگ غیر مجاز تولید شد.»
«حسن یکتاپناه»، کارگردان فیلم «غیر مجاز»، با بیان اینکه فیلمنامه این فیلم 15 سال پیش نوشته شده است، اذعان کرد که این فیلم در سال 1394 نتوانست از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز بگیرد و بالمجبور با حذف بخشی از فیلمنامه توانست که مجوز بگیرد.
به گفته‌ی «محمد سلیمانی»، نویسنده فیلم «غیر مجاز»، فیلمنامه این فیلم در سال 1378 نوشته شده است.
«محمد‌حسین عامری پویا»، تهیه‌کننده فیلم سینمایی «غیر مجاز» در مورد محتوای این فیلم اذعان داشت:
«فیلم سینمایی غیر مجاز دغدغه همه ما است. قصه طلاق و ناپدری قصه‌ای است که بارها‌ آن را شنیده‌ایم؛ اما این فیلم با نگاه بسیار ملموس‌تری به این داستان پرداخته است. فیلم سینمایی غیر مجاز را به اهورای دوساله‌ای تقدیم می‌کنم که به همین علت از میان ما رفت.»
«محمد‌حسین عامری پویا»، تهیه‌کننده فیلم سینمایی «غیر مجاز»، در مراسم افتتاحیه این فیلم، جمعه ۵ آبان‌ ماه سال 1396 در رابطه با اکران این فیلم گفت:
«ما از سال ۹۴ این فیلم را به کارگردانی آقای «حسن یکتاپناه» تولید کردیم. آقای یکتاپناه جوایز داخلی و خارجی بسیاری را در کارنامه خود دارند. ما حدود یک سال و نیم انتظار اکران فیلم غیر مجاز را کشیده‌ایم. متأسفانه مافیای اکران نمی‌گذارند اوضاع اکران فیلم‌ها به خوبی جلو برود.»