حواشی فیلم سینمایی «آهوی پیشونی سفید 2» (5 حاشیه)

فیلم «پیشونی سفید2» از نظر ویژوآل افکت بسیار سنگین است و ویژوآل فیلم نیز به صورت رئال و نزدیک به واقعیت اجرا می‌شود.
«سید جواد هاشمی»، کارگردان فیلم «پیشونی سفید2» با بیان اینکه جمع کردن سرمایه برای این کار بسیار سخت بود، گفت: چون کار کودک بود، همه فکر می‌کردند باید خرج آن هم کمتر باشد در صورتی که چنین نیست و برای انجام این کار خانه، دفتر و خیلی چیزهای دیگر را فروختم تا منبع مالی آن را فراهم کنم، البته بعد از آن سرمایه‌گذارانی هم آمدند و در این امر به ما کمک کردند. من ابدا به دنبال برگشت سرمایه‌ام نیستم و این اتفاق چیزی جز عشق برای من ندارد. خیلی‌ها مرا برای انجام چنین کاری سرزنش می‌کنند ولی در کار برای کودکان نباید با عقل پیش رفت بلکه باید با عشق کار را پیش برد.
«سید جواد هاشمی»، کارگردان فیلم «پیشونی سفید2» با بیان اینکه این فیلم یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های کودک و نوجوان است که تاکنون در ایران ساخته شده است، خبر داد که در حال تهیه و ساخت قسمت‌های دوم و سوم این مجموعه نیز هستیم که نام دفتر دوم، «پیشونی طلا» و دفتر سوم «پنجه طلا» است. 
فیلمنامه «پیشونی سفید۲» در جشنواره کودک و نوجوان اصفهان به قلم «سید جواد هاشمی» موفق به دریافت جایزه شده است.
در بخش دوم فیلم سینمایی «پیشونی سفید» شخصیت‌هایی چون پنجه طلا، پیشونی طلا و بَلبَله به داستان اضافه شده است که نقش «بَلبَله» را «پژمان بازغی» و نقش «پنجه طلا» را «ارسلان قاسمی» ایفا می‌کنند.