حواشی فیلم سینمایی «زرد» (10 حاشیه)

فیلم «زرد» به کارگردانی «مصطفی تقی‌زاده» نماینده سینمای ایران در بیستمین جشنواره فیلم شانگهای دو جایزه ویژه هیات داوری و بهترین بازیگر زن را به دست آورد. تقی‌زاده همراه با «بهرام رادان» و «مهرداد صدیقیان» دو بازیگر این فیلم در شانگهای حضور داشتند. این سه سینماگر به دعوت تلویزیون دولتی چین در یک برنامه نیز حاضر شدند و به سوال‌های مجری برنامه پاسخ دادند.
«شهرام حقیقت دوست» سه سال پس از فیلم «کلاشینکف» جلوی دوربین فیلم سینمایی «زرد» رفت.
«زرد» در مناطق مختلف تهران فیلمبرداری شد و لوکیشن‌های بسیار متنوعی دارد. از جنوبی‌ترین محله ها تا نقاط شمالی تهران همگی از لوکیشن‌های فیلم بودند و چند سکانس هم در سد طالقان فیلمبرداری شده است.
فیلم ابتدا «زرد» نام داشت و بعد از مدتی به «جاده باریک می‌شود» تغییر نام داد اما با به دلیل مخالفت اداره نظارت و ارزشیابی، گروه در نهایت همان نام «زرد» را برای فیلم انتخاب کردند.
نسخه اولیه فیلمنامه «زرد» اسفند ٩٢ آمده بود و از بهار سال ٩٣ کارگردان به دنبال ساخت این فیلم و گرفتن مجوز آن بود و با چند تهیه کننده در این مورد صحبت کرد اما نهایتا چند بار تولید این فیلم عقب افتاد تا اینکه زمستان ٩۴ روند تولید این فیلم جدی شد و اوایل اردیبهشت با صدور پروانه ساخت فیلم وارد پیش تولید شد.
«مصطفی تقی‌زاده» بعنوان نویسنده و کارگردان در اولین تجربه سینمایی خود به روایت و هدایت فیلم سینمایی «زرد» پرداخته است.
فیلم «زرد» با برخورداری از یک داستان جوان پسند اجتماعی و در فضایی شهری روایت منحصر به فردی از داستان زندگی چند جوان می‌کند.
فیلمبرداری «زرد» اواسط اردیبهشت‌ماه 1395 در تهران آغاز شد و گروه در لوکیشن‌هایی واقع در تهران کار را ادامه دادند تا طبق برنامه ریزی‌ها در روزهای پایانی گروه با حضور همه چهره‌ها و ستاره‌ها در طالقان کار را ادامه داد و پس از 53 جلسه فیلمبرداری به پایان راه رسید.
در فیلم سینمایی «زرد» برای اولین بار «بهرام رادان» و «ساره بیات» در یک اثر سینمایی مقابل هم قرار گرفته‌اند.
«زرد»، دومین تجربه سینمایی «کامران مجیدی» در مقام تهیه کننده محسوب می‌شود که پیش از این با فیلم سینمایی «لاک قرمز» به کارگردانی «سیدجمال سیدحاتمی» در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت که مورد استقبال و توجه منتقدان و اهالی رسانه قرار گرفت.