حواشی «علیرضا شجاع‌نوری» (11 حاشیه)

«طاها شجاع‌نوری»، فرزند «علیرضا شجاع‌نوری» است که کار در فضای هنری را از 16 سالگی به عنوان دستیار سوم «رضا رخشان» فیلم‌بردار در سریال به نمایش در نیامده «گل من گلی» شروع کرد.
«علیرضا شجاع‌نوری» در سال ۱۳۵۸ با «مهناز باقری» ازدواج کرد، حاصل این ازدواج دو پسر و دو دختر به‌نام‌های؛ طاها، رضا، فاطمه و راضیه است.
«علیرضا شجاع‌نوری» که به عنوان نقش مختار برای سریال «مختارنامه» توسط «داوود میرباقری» انتخاب شده بود، به دلیل پیش‌بینی اشتباه خود از عدم تمام شدن به موقع کار و حتی به انتها رسیدن ساخت این سریال از آن کنارگیری کرد و حالا می‌گوید:
«همیشه افسوس می‌خورم.»

«علیرضا شجاع‌نوری» پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران ابتدا در خبرگزاری جمهوری اسلامی فعالیت می‌کرد. دربنیاد فارابی و پس از آن هم در واحد تأمین فیلم‌های خارجی بود.
«علیرضا شجاع‌نوری» مسافرت‌های زیادی را با هزینه دولت «جمهوری‌اسلامی‌ایران» به خارج از ایران برای شرکت در جشنواره‌های خارجی انجام داد. پس از آن با کمک ارگان‌های دولتی مانند مرکز «گسترش‌سینمای‌مستند و تجربی» و «سیما فیلم» و سایر مراکز توانست تهیه‌کنندگی تعدادی از فیلم‌های سینمایی ایران را داشته باشد و هم چنین در برخی از فیلم‌ها با موضوعات اجتماعی مذهبی ایفای نقش نموده‌است.
«علیرضا شجاع‌نوری» در خصوص حسش نسبت به نقش و همکاری خود با پروژه «محمد رسول الله» گفت:
«حس و حال بازی در نقش عبدالمطلب بسیار دلنشین، خوب و عاشقانه بود. در واقع من در این مدت کلمه واقعی عشق را تجربه کردم و سر خوش و مست بودم.»
«علیرضا شجاع‌نوری»، بازیگر نقش عبدالمطلب در فیلم سینمایی «محمد رسول الله» تصریح کرد:
«فیلم «محمد رسول الله» را نباید سطحی و ساده دید و برای یکدیگر تعریف کرد. این فیلم آن چنان پر محتوا و پربار است که برای مورخین، روشنفکران، هنرمندان و سینماگران هیچ گونه شیفتگی در پی نخواهد داشت. این فیلم برای تمام انسان‌هایی که بدون پیش قضاوت بخواهند فیلم را ببینند، حرف‌های زیادی دارد. کسانی که با دلشان بروند و فیلم را تماشا کنند، لذت خواهند برد و من مطمئن هستم که عامه مردم جهان با این فیلم ارتباط خوبی برقرار خواهند کرد.»
«علیرضا شجاع‌نوری»، بازیگر نقش عبدالمطلب در فیلم سینمایی «محمد رسول الله»، برای رسیدن به این نقش، از فکت‌هایی استفاده کرده و بزرگترین فکتی که به وی داده شد، بستری بود که «مجید مجیدی» آن را ساخته بود.
«علیرضا شجاع‌نوری» که از اجرای برنامه «سینمای ایران» شبکه چهار کناره گیری کرد در برنامه «دورهمی» به کارگردانی «مهران مدیری» (دوشنبه ٢٩ شهریور ماه سل 1395) درباره فعالیت‌های خود با مدیری به صحبت پرداخت.
در فیلم سینمایی «محمد رسول الله»، دکور، محیط و قصه همه و همه «علیرضا شجاع‌نوری»، بازیگر نقش عبدالمطلب را به نقشش نزدیک می‌کرد. این بزرگترین هدیه‌ای بود که «مجید مجیدی» کارگردان این فیلم به علیرضا شجاع‌نوری داد.
«علیرضا شجاع‌نوری»، بازیگر نقش عبدالمطلب در فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله» در خصوص ایفای نقش در این فیلم بیان داشت:
«از سوی دیگر جسته و گریخته با دوستان یا کسانی که حس می‌کردم ممکن است بویی از این شخصیت برده باشند و اشرافی نسبت به او داشته باشند صحبت می‌کردم. گاهی نیز کسانی بودند که ممکن بود در رفتارشان چیزهایی به من بدهند که به این شخصیت نزدیک باشد. من همه اینها را در جعبه پر از اشیاء دلم می‌ریختم و آنچه که از آن بیرون آمد نقشی که بود در این فیلم بازی کردم.»