حواشی «فاطمه نوری» (8 حاشیه)

«فاطمه نوری» بعد از انقلاب با نام خانوادگی همسرش وارد کار هنری شد؛ وی درمورد این مسئله گفت:
« کسی به من نگفت نام «فردین» ممنوع است ولی من خودم معتقد بودم فردین برای اسمش خیلی زحمت کشیده و شاید من آن توانایی لازم را نداشته باشم که بتوانم این اسم را حفظ کنم. برای همین با نام همسرم وارد شدم و اولین بار در فیلم «تهران تهران» از خام خانوادگی خودم استفاده کردم و در تئاتر هم دومین بار است که با نام خودم کار کردم.»
«سام نوری»، فرزند «جمیله فردین» نیز در فیلم کمدی «نهنگ عنبر» نقش یک پزشک دون ژوآن مسلک را بازی کرده بود.
«فاطمه نوری»، همان «جمیله فردین» خواهر «فردین» است که بعد از انقلاب این نام را برای خودش برگزید، او بعد از فوت برادر برای اولین بار در فیلم «تهران تهران» از نام خانوادگی خودش استفاده کرد.
«فاطمه نوری»، هنگامی که از نامهربانی هایی که در حق برادرش «فردین» صورت گرفته بود حرف می زد، بغض می کرد. آنجا که از خوبی ها و مهربانی و مرام منحصر به فردش صحبت می کرد، برقی از شادی و افتخار در چشمانش می درخشید.
«فاطمه نوری»، علت این که بعد از انقلاب وارد سینما شد گفت:
« «فردین» زیاد موافق نبود. چون فضای سینما را می شناخت. من هم سرگرم بزرگ کردن بچه ها و خانه داری و درس و دانشگاه شان بودم.»
«داریوش مهرجویی» کارگردان شناخته شده سینما در نمایش خود «غرب واقعی» اثر «سم شپرد» را روی صحنه برد که «جمیله فردین» خواهر مرحوم «محمدعلی فردین» یکی از بازیگران این نمایش بود.
«جمیله فردین» پیرامون فعالیتهای انسان دوستانه «محمدعلی فردین» می گوید:
« ایشان ۴۰بچه را سرپرستی می‌کرد آن زمانی که مد نبود‌‌‌؛ الان مد است. فردین از بدو تولد این بچه‌ها را سرپرستی کرد و کلیه مخارجشان دارو، درمان، تحصیل، تغذیه، پوشاک…. را می‌پرداخت و خصوصاً روی تحصیل این‌ها بسیار حساس بود و بعضی‌هایشان تا مقطع دکترا هم رفتند.»
«فاطمه نوری»، نام خانوادگی همسر کشتی گیر «جمیله فردین» بوده است.