چکامه چمن‌ماه

چکامه چمن‌ماه، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر سال 1359 در شیراز متولد شد. وی فارغ‌التحصیل دیپلم مجسمه‌سازی از هنرستان استاد شهریار است و بازیگری در سینما را از سال ۱۳۷۷ با فیلم «بودن یا نبودن» به کارگردانی کیانوش عیاری آغاز کرد.

تولد:

1359/08/14 (سن: 38 سال)

سوابق کاری چکامه چمن‌ماه

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «چکامه چمن‌ماه»

چکامه چمن‌ماه فیلم‌های زیادی را در کارنامه هنری خود دارد ولی تاکنون نقش اول و درجه یکی را ایفا نکرده است تا مخاطبین سینما و تلویزیون با شنیدن اسمش آن نقش‌ها برایشان تداعی شود. وی در جشنواره فیلم فجر ۹۴ با فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» ساخته هومن سیدی در بخش سودای سیمرغ حضور داشت.

در سال 94 چکامه چمن ماه از ایران خارج شد و عکس‌های بدون حجاب وی در شبکه‌های مجازی دست به دست گشت. یکی از بستگان نزدیک چمن ماه درباره ماجرای کشف حجاب اینستاگرامی این بازیگر گفت: چکامه مدتی است که از ایران مهاجرت کرده و طبیعی است که پوشش خود را هم منطبق با استانداردهای کشوری که در آن اقامت دارد انتخاب کرده است.

شاید خیلی ها ندانند که دو نفر از اعضای مقتول گروه موسیقی "سگهای زرد” یعنی سروش و آرش فرازمند پسردایی های چکامه چمن ماه بودند.پسردایی های چکامه که مدتی بعد از تشکیل گروه "سگهای زرد” به آمریکا مهاجرت کرده بودند دو سال قبل با شلیک گلوله علی اکبر رفیعی از اعضای گروهی به نام "فری کیدز” در بروکلین نیویورک کشته شدند!آن دو جوان که با سری پرسودا هوس ینگه دنیا و جهانی کردن گروهشان به سرشان زده بود، سرنوشتی تلخ در بروکلین پیدا کردند خدا عاقبت دخترعمه شان را به خیر ختم کند!

وی در فیلم‌هایی نطیر؛ «آن آواز غمناک» (۱۳۹۳)، «اعترافات ذهن خطرناک من» (۱۳۹۳)، «گهواره‌ای برای مادر» (۱۳۹۱)، «خیابان یک طرفه» (۱۳۹۰)، «گیرنده» (۱۳۹۰)، «پایان‌نامه» (۱۳۸۹)، «حریم » (۱۳۸۷)، «دوشیزه باران» (۱۳۸۶)، «محافظ» (۱۳۸۶)، «ازدواج صورتی» (۱۳۸۳)، «شکلات» (۱۳۸۲)، «صبحانه‌ای برای دو نفر» (۱۳۸۲)، «جایی دیگر» (۱۳۸۱)، «بانوی کوچک» (۱۳۸۰)، «سهراب» (۱۳۷۸)، «بودن یا نبودن» (۱۳۷۷)، «شهر زنان» (۱۳۷۷) و «سایه‌ها» (۱۳۸۴) به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

چمن‌ماه همچنین بازی در مجموعه‌هایی چون؛ «ستاره‌های سربی»، «راز شیوا» و «پرواز در حباب» را نیز در کارنامه دارد.

چمن‌ماه از جمله ۱۴۰ هنرمند ایرانی بود که با امضاء طوماری در مورخ ۲۲ خرداد ۱۳۹۲، همراه با سایر اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان ایران، ضمن قدردانی از انصراف محمدرضا عارف به نفع حسن روحانی، از نامزدی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ حمایت علنی کرده است.

نظرات مردم (3 نظر)


خانم کاظمی
ولدتون مبارررک شما عالی هستین
0 لایک
0 نظر
1 هفته قبل

مهناز خیراندیش
تولدت مبارک
🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂
🎊🎊🎊🎊🎊🎊🎊
🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉
🎇🎇🎇🎇🎇🎇🎇
🎐🎐🎏🎏🎏🎋🎋
🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈
0 لایک
0 نظر
1396/08/14

مهناز خیراندیش
ای کاش ایران بودی...
0 لایک
0 نظر
1396/08/14