فریده دریامج

فریده دریا‌مج، بازیگر تلویزیون و سینما،‌ سال ۱۳۳۵ در شهر‌ تهران متولد شد.
فریده دریامج، مدال طلای کشور «سگی در خرمن جا» (۱۳۴۷‏) و مدال طلای کشور «پیک نیک در میدان جنگ» (۱۳۴۸‏)، را در کارنامه دارد.
تولد: 1335/02/01 (سن: 62 سال)
سوابق کاری فریده دریامج
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
بیوگرافی / زندگی‌نامه «فریده دریامج»
فریده دریا‌مج، فعالیت هنری را از سال (۱۳۴۶) از تئاتر مدرسه شروع کرد و بعد از اخذ دیپلم و لیسانس بازیگری و کارگردانی از دانشکده "هنرهای دراماتیک" به فعالیت مشغول شد.

فریده دریامج، در تئاترهایی نظیر؛ «بازی در نمایش طولانی» (جعفر والی)، «ابراهیم توپچی و آقابیک» (رکن الدین خسروی)، «آغاز و انجام» (جعفر والی)، «ماندراگولا» (دکتر فهیم)، «شاه می‌میرد» (رضا کرم رضائی)، «شب سیزدهم» (حمید امجد)، «در انتظار اولین» (امیر ثابت)، به ایفای نقش پرداخته‌است.

وی همچنین در سریال‌هایی نظیر؛ «شیشه» (حیدری)، «دریایی ها» (سیروس مقدم)، «همسفر» (قاسم جعفری)، «خط قرمز» (قاسم جعفری)، و در فیلم‌های سینمایی نظیر؛ «بی پناه» (داوودنژاد)، «پائیزان» (صدرعاملی)، «دخترک کنار مرداب» (ژکان)، «ترانزیت» (مرحوم سجادی)، «آئینه و سرداب» (جلالی زنوزی)، «جوجه اردک من» (امیر فیضی)، «رد پای گرگ» (مهرداد میرفلاح) به نقش‌آفرینی پرداخته است.

نظرات مردم (1 نظر)

افسانه بانو
من همیشه فکر میکردم ایشون شمالی هستند اخه نقش های شمالی رو با لهجه خوبی بازی میکنند . موفق باشند
0 لایک
0 نظر
9 ماه پیش