محمدباقر قالیباف

‏محمدباقر قالیباف‏
Mohammad Bagher Ghalibaf

مهمان

محمدباقر قالیباف، سال 1340 در شهر مشهد متولد شد. سیاستمدار ایرانی است. وی در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی سمت فرماندهی داشته است. وی همچنین در دوران فرماندهی نیروی انتظامی، رئیس و نماینده محمد خاتمی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز بوده است. محمدباقر قالیباف درسال ۱۳۶۱ فرمانده تیپ امام رضا شد و سپس به فرماندهی لشکر پنج نصر خراسان در جنگ ایران و عراق ارتقاء یافت. قالیباف از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۶ است.
محمدباقر قالیباف از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۸۴ که در آن پیروز نگردید. در شهریور ۱۳۸۴ با اجماع شورای شهر به سمت شهردار تهران انتخاب شد. وی در سال ۱۳۸۷ از طرف سایت شهرداری‌های جهان، و تنها با رای مردم، به عنوان هشتمین شهردار برتر دنیا معرفی شد. محمدباقر قالیباف با شعار ایران سربلند در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ نامزد گردید. وی در این انتخابات با حدود شش میلیون رای نفر دوم شد. وی در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ با اکثریت آرا در شورای شهر تهران برای سومین بار شهردار تهران شد.
وی در شهریور ۱۳۹۵ و در پی افشای گزارش سازمان بازرسی کل کشور پیرامون واگذاری حجم عظیمی از املاک شهرداری با تخفیف گسترده به افراد و تعاونی‌های مختلف در رسانه‌ها به فساد متهم شد. گرچه قوه قضائیه اقدام به بستن چند سایت و دستگیری سردبیر سایت معماری نیوز که متن نامه سازمان بازرسی را افشا کره بود کرد.
وی دارای مدرک دکتری در رشتهٔ جغرافیای سیاسی است و دوره خلبانی هواپیمای ایرباس را در فرانسه گذرانده‌است. محمدباقر قالیباف عضو هیئت علمی و دانشیار گروه جغرافیای سیاسی دانشکدهٔ جغرافیا دانشگاه تهران نیز است.

سوابق کاری محمدباقر قالیباف
حواشی محمدباقر قالیباف (0 حاشیه)
در دنیای اینترنت
نظرات مردم (8 نظر)
مهدی فرهمند
جسارتا هنر ایشون چی هست که جزو هنرمندان محسوبشون کردید؟؟؟
1 لایک
0 نظر
5 ماه پیش
پریزیوال
یا ابوالفضل
0 لایک
0 نظر
1397/06/02
مهنازخیراندیش
تولدتون مبارک
0 لایک
0 نظر
1396/06/01
آرمین
از اون آدمای بی تکرار. هشتمین شهردار برتر دنیا. تولدت مبارک
1 لایک
0 نظر
1396/06/01
آسمان
تولدتون مبارک شهردارپایتخت
0 لایک
0 نظر
1396/06/01
احسان
با این که اصلا از توی دروغگو خالیباف خوشم نمی آد،تولدت مبارک نباشه😂😂
1 لایک
1 نظر
1396/06/01
مهنازخیراندیش
هرهرهر
0 لایک
1396/06/01
غــــریبه
تولدتون مبارک........
0 لایک
0 نظر
1396/06/01