تایلر پری

تایلر پری، بازیگر، نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون، در آثاری همچون فیلم سینمایی «Gone Girl»، سریال تلویزیونی «Madea's Tough Love» و فیلم سینمایی «لاک پشت های نینجای نوجوان جهش یافته: خارج از سایه» فعالیت داشته است.

تولد:

1969/09/14 (1348/06/23)

سوابق کاری تایلر پری

بازیگر

نویسنده

کارگردان
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «تایلر پری»

تایلر پری در سال 1969 در نیواورلئانز ایالت لوئیزیانا آمریکا به دنیا آمد. والدینش «ویلی ماکزین کمپبل» و «امت پری» بودند. مادرش مذهبی بود و هر هفته پری را با خودش به کلیسا می برد. پدرش نجار بود و رابطه بسیار بدی را با پسرش داشت به همین خاطر تایلر در زمان نوجوانی اش از بیماری افسردگی رنج می برد. در سال 1991 او در یک شرکت کار می کرد و در همان زمان یک قسمت از «شوی اپرا وینفری» را دید که در آن درباره کمک کردن نویسندگی به درمان افسردگی صحبت می کرد. این باعث شد که پری شروع به نوشتن کند و برای آغاز هم نامه هایی به خودش می نوشت. او از همین نامه ها در نمایشی به نام «می دانم که عوض شده ام» اقتباس کرد. اما متاسفانه پس از اینکه این نمایش در آتلانتا به اجرا در آمد نتوانست مخاطب خودش را جذب کند. پس از آن او در تعداد زیادی شغل عجیب مشغول به کار شد و تقریباً در ماشینش زندگی می کرد. اما در سال 1998 به او شانس دوباره ای داده شد و نمایشش برای بار دوم اجرا شد و این بار موفقیتی چشمگیر پیدا کرد و باعث شد که برای کارهایش سرمایه گذاران زیادی پیدا شود. از آن زمان به بعد پری در رشته فیلمنامه نویسی، کارگردانی و تهیه کنندگی سینما و تلویزیون بسیار موفق بوده و به یکی از مهمترین مهره های هالیوود تبدیل شد.

نظرات مردم (0 نظر)