پوپک گلدره

‏پوپک گلدره‏ (1350 - 1385)
Pumpkin Geldre


پوپک گلدره، بازیگر تلویزیون وسینما، 1350 در تهران متولد شد.
وی فارغ‎التحصیل رشته‎ی روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد "تهران" است.
گلدره فعالیت هنری را با بازی در نمایش «پل» آغاز کرد. نخستین تجربه‎ی سینمایی وی بازی در فیلم «موج مرده» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‎کیا بود.
پوپک گلدره، جایزه‎ی بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم سینمایی «موج مرده» ساخته‎ی ابراهیم حاتمی‌کیا، را در کارنامه دارد.
پوپک گلدره که شهریور (۱۳۸۴) در جریان یک حادثه‎ی رانندگی (در جادّه‎ی نوشهر به نور منطقه‎ی سیسنگان) به حالت کما رفته بود در بیمارستان مهر تهران بستری شد و در تاریخ ۲۷ فروردین (۱۳۸۵) پس از ۸ ماه به‌ سربردن در کما دیده از جهان فروبست.

نامزد 1 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
سوابق کاری پوپک گلدره
پدر زنده‌یاد پوپک گلدره در این‎باره گفته بود: غمگین هستیم، اما غم ما باشکوه است چرا که فرزندی را از دست دادیم که میلیون‌ها تن به‌خاطر فوت او غمگین‌اند و ما به پشتوانه‌ی محبت مردم زنده هستیم، چراکه آنها، پوپک را بسیار دوست دارند.
در روز تجلیل از عوامل سریال «نرگس» صندلی‌ای به یاد پوپک گلدره خالی گذاشته شده بود و بر روی آن عکسی از گلدره به همراه تاج گلی به چشم می‌خورد. این تاج گل و تاج گل‎هایی از این دست در تمام طول سال بر مزار این بازیگر جوان تازه دیده می‌شوند.
سازندگان مجموعه‌ی تلویزیونی «نرگس» که ۴۷ قسمت از صحنه‌های داخلی را با حضور پوپک گلدره تصویربرداری کرده بودند، از قسمت ۳۶ به بعد بازیگر نقش «نرگس» را عوض کردند و ستاره اسکندری جایگزین پوپک گلدره شد.
«نرگس» بدون حضور پوپک گلدره ادامه پیدا کرد و به یکی از پرمخاطب‌ترین سریال‎های تلویزیون مبدل شد اما هنوز هم برخی راز موفقیت این سریال در جذب مخاطب را حضور پوپک گلدره می‌دانند.
وی تنها سه ماه در سریال ۹۰ قسمتی «نرگس» به کارگردانی سیروس مقدم بازی کرد. کارگردان و تهیه‌کننده به خاطر این که پوپک ده روز مقابل دوربین بود به او ۴۸ ساعت استراحت دادند و او هم در پاسخشان گفته بود: می‌روم یک سری به دریا می‌زنم و می‌آیم.


پوپک به آن جا رفت تا برای همیشه در دنیای شیرین دریا باقی بماند. اما ساخت سریال نرگس باید ادامه پیدا می‌کرد.
نظرات مردم (6 نظر)
احسان اسماعیلی شهمیرزادی
خانم پوپک مرادعلی گلدره در مجموعه تلویزیونی سرزمین سبز هم بازی کرده بودند.
0 لایک
0 نظر
9 ماه پیش
احسان اسماعیلی شهمیرزادی
ایشان به همراه آقای رضا عطاران اجرای مجموعه طنز سلام سلام را بر عهده داشتند. در مجموعه تلویزیونی تلخ و شیرین که سال ۱۳۸۲ از شبکه دو سیما پخش شد ایشان نقش طوطیا را بازی می کردند.فیلم رؤیای زمین ظاهراً تاکنون از تلویزیون بازپخش نشده .روح مرده بصورت فیلم تلویزیونی هم جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۸۵ ( در حدود ۱۰۰ دقیقه ) از شبکه یک سیما پخش شد.
0 لایک
0 نظر
9 ماه پیش
فرید بهرامی
روحش شاد
امروز سالگرد ایشون هست
0 لایک
0 نظر
1399/01/27
محمدعلی اشتری
روحش شاد و یادش گرامی باد
0 لایک
0 نظر
1398/08/01
علیرضا
خدا رحمتش کنه همیشه تو یاد ما ماندگاره
0 لایک
0 نظر
1396/06/13
غــــریبه
خدا رحمتش کنه.....
1 لایک
0 نظر
1396/06/02