نیمه‌شب اتفاق افتاد

‏نیمه‌شب اتفاق افتاد‏

 (1394)
6.2
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 43 کاربر

فیلم سینمایی

درام
اکران شده در 1395/07/28

خلاصه داستان فیلم نیمه‌شب اتفاق افتاد

داستان عشق‌های نامتعارف از عروسی تا عزاست...

نیمه شب اتفاق افتاد؛ لحظات کلیشه‌ای و گل درشت
نیره رحمانی: هیچ به این دقت کرده‌اید که تا چه اندازه در فیلم‌های ایرانی یک جر و بحث و هل دادن ساده باعث مرک طرف مقابل می‌شود. انگار فیلمسازان راهی بهتر از این سراغ ندارند.
سانتیمانتالیسم بعد از دو دهه
میثم کریمی: «نیمه شب اتفاق افتاد» از آن دسته آثاری است که فرمت ساخت ساخت آن به قدمت بیش از دو دهه ی گذشته در سینمای ایران باز می گردد یعنی زمانی که سینما دچار مفهوم « سانتیمانتالیسم » بود و معمولاً فیلمسازان سعی بر استفاده از عناصر این مکتب در آثارشان می‌نمودند.
نیمه شب اتفاق افتاد, خرده اتفاقات عاشقانه!
افشین علیار: مشکل اساسی که در قصه رویت می‌شود دوپارگی در قصه پردازی‌ست اگر نویسنده و فیلمساز همان مسیر عاشقانه را پیش می‌گرفتن شاید در پایان‌بندی سرنوشت این عشق طور دیگری رقم می‌خورد.
«نیمه شب اتفاق افتاد» سلایق و ویژگی‌های زنانه
جبار آذین: کارگردان می‌کوشد که به فیلمسازی از هر دو جنبه فرم و محتوا بپردازد و علاوه بر پرهیز از مضمون و داستان تکراری از کلیشه شده‌های سینمای خانوادگی و ملودرام‌های سطحی هم فاصله بگیرد.
یک نیمه‌شب تابستان
آنتونیا شرکا: پاکروان در این فیلم توانایی خود را در فیلم‌برداری صحنه‌های شلوغ و پرجمعیت نشان می‌دهد. لوکیشن اصلی فیلم که در یک باغ اتفاق می‌افتد، باغی است که برای مراسم عزا و عروسی کرایه داده می‌شود....
در دقیقه ۸۰ اتفاق افتاد!
امیر ابیلی: مشکل فیلم از آنجا آغاز می‌شود که فیلم‌ساز در دقیقه ۸۰ تازه تصمیم می‌گیرد که بحران داستانش را تشدید کند و ریتم اتفاقات را بالا ببرد...
نقد فیلم سنیمایی نیمه‌شب اتفاق افتاد
مرتضی اسماعیل‌دوست: واقعا باید حیران ماند از گزینش‌گری هیات انتخاب جشنواره و حال و روز سینمای ایران که چنین اثر رها شده و سطحی، سودای سیمرغ دارد.
قصه خوب است اما تکراری‌اش نه
حامد یامین‌پور: فیلم قصه می‌گوید اما حرف نمی‌زند. شاید هم ما نمی‌فهمیم چه می‌گوید یا حتی شاید حرف فیلم آن قدر تکراری شده که دیگر شنیده نمی‌شود.
اتفاقی که به سختی می‌افتد
محمدرضا وحیدزاده: فیلم قبلی پاکروان در مقایسه با «نیمه‌شب اتفاق افتاد» اعتنای بیشتری به فرم دارد. به بیان دیگر منطق فیلم در قسمت‌‌های بسیاری دچار خلل است و از یک بیان واقع‌پذیری سینمایی دور می‌شود.
Ads

داستان فیلم سینمایی نیمه‌شب اتفاق افتاد

خلاصه داستان

داستان عشق‌های نامتعارف از عروسی تا عزاست...

گونه / ژانر (1)

درام

حواشی فیلم سینمایی «نیمه‌شب اتفاق افتاد» (6 حاشیه)

این دومین همکاری شقایق فراهانی و تینا پاکروان بعد از فیلم «خانوم» است.
تینا پاکروان درباره‌ی فیلم گفت: "«نیمه شب اتفاق افتاد» برشی از تهران امروز است که در قالب اجتماعی و روایت تک خطی ساخته شده است. همچنین بازی‌های درخشان بازیگران این فیلم به گونه‌ای شخصیت‌های نوشته شده در فیلمنامه را به زندگی نزدیک کرده است که هریک از ما می‌توانیم خودمان را در قالب یکی از آن‌ها پیدا کنیم."
ابتدا قرار بود فاطمه معتمدآریا در مقابل حامد بهداد بازی کند ولی در نهایت رویا نونهالی جایگزین او شد. تینا پاکروان درباره‌ی این موضوع گفت: "خانم معتمدآریا از آغاز این پروژه همراه ما بود و پیشنهاداتی درباره‌ی کاراکتر مورد نظر ارائه می‌کرد. اما در بازنویسی‌های متعدد نظرات‌مان در یک راستا قرار نگرفت و این چنین بود که خانم رویا نونهالی به جای ایشان به فیلم ما پیوست."
حامد بهداد، رویا نونهالی، ستاره اسکندری و تینا پاکروان از عوامل این فیلم قرار بود ۱۲ام بهمن ماه در برنامه‌ی «نقد فیلم» از شبکه‌ی چهارم سیما، حاضر شوند و به نقد و بررسی فیلم بپردازند ولی از حضور آن‌ها در استودیو جلوگیری به عمل آمد.
علی سلیمانی، تهیه‌کننده‌ی «نقد فیلم» درباره‌ی علت عدم حضور مهمانان در استودیو گفت: «من در این‌باره صحبتی نمی‌کنم؛ مسئولیت این برنامه و حواشی پیش آمده با مدیر گروه مربوطه است و درباره‌ی اتفاقات دیشب بهتر است با ایشان صحبت کنید.
حمیدرضا حاتمی، سرپرست گروه ادب و هنر شبکه‌ی چهار از علت راه ندادن مهمانان برنامه اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: "علت این اتفاق در دست بررسی است؛ ولی فکر می‌کنم تهیه‌کننده‌ی برنامه‌ی «نقد فیلم» می‌تواند پاسخگو باشد و درباره‌ی علت حواشی پیش آمده توضیح دهد."
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم نیمه‌شب اتفاق افتاد (از مجموع 17 رای)


سرگرم‌کننده
6.5
ارزش تماشا
7.1
جذاب
8.2
پایان مناسب
5
تفکربرانگیز
5
خوش ساخت
7.1
مناسب خانواده‌
6.2
مناسب کودکان
2.1

نظرات مردم (11 نظر)


رامتین
عالی بود حتما ببینید ارزش یکبار دیدن رو داره
0
1 روز قبل

محمدرضا
موسیقیش عالی، هماهنگی موسیقی و صحنه ها عالی
تاثیرگذاری عاطفی فیلم خ زیاد
جذاب
0
18 هفته قبل

ا
عالیه بود
0
22 هفته قبل

امین
اصلا جالب نبود یه چیزی تو مایه فیلم فارسی
1
22 هفته قبل

سعید رحیمی
آخر فیلم بصورت باز تموم شد تا خود مخاطب با توجه به سلیقه ش از فیلم نتیجه گیری کنه.در کل بد نبود
0
22 هفته قبل

نینا
واقعا عالی بود و پر مفهموم منکه خیلی دوس داشتم.باوجودی ک هرفیلمی رو نمیبینم اما این فیلم گرچ دردناک بود اما تااخر نگاه کردم .واقعا ممنونم خانوم پاکروان عزیز
1
23 هفته قبل

محمد امین متقی
فیلمی با رنگ مناسب و طراحی و میزانسن خوب.بازی های به جا و مناسب.تا نیمه ی فیلم همه چیز عالی بود.اما از جایی که فیلم به سمت تلخی رفت،توی ذوق زد.حداقل من این حس رو داشتم.در کل جز فیلم های متوسط رو به بالای اکران امسال بود.حامد بهداد هم درجه یک بود.
0
23 هفته قبل

حامد باتی
فیلم فارسی
موضوع تکراری
ارزش 1 بار دیدن رو با کمی ارفاق دارد

1
24 هفته قبل

سید مجتبی
در اکران های فجر اکثرا ناراضی بودند. کسی این فیلم رو اخیرا تو اکران های مردمی دیده؟ نظرش چیه ارزش دیدن داره؟
2
25 هفته قبل

پارمیس مشگی
یک فیلم ایرانی تمام و کمال!
1
1394/11/19
مشاهده موارد بیشتر