مانی کسراییان، بازیگر سینما و تلویزیون، سال 1355 در شهر شیراز متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته بازیگری در مقطع کارشناسی از دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی است. اولین فیلم او «روزی که هوا ایستاد» است. کسراییان فعالیت هنری خود را با بازیگری تئاتر آغاز کرد و در نمایش هایی چون «کبودان»، «اسفندیار» و «سیاوش به روایت من»، ایفای نقش نمود. وی نخستین بار در سال ۱۳۷۶ در فیلم «بانوی اردیبهشت» به کارگردانی رخشان بنی اعتماد مقابل دوربین قرار گرفت و در سال ۱۳۸۰ برای اولین بار بازیگری در تلویزیون را با مجموعه «داستان یک شهر» تجربه کرد.

سوابق کاری «مانی کسراییان»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «مانی کسراییان»

مانی کسراییان، بازیگر سینما و تلویزیون، سال 1355 در شهر شیراز متولد شد.

وی فارغ‌التحصیل رشته بازیگری در مقطع کارشناسی از دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی است. اولین فیلم او «روزی که هوا ایستاد» است. کسراییان فعالیت هنری خود را با بازیگری تئاتر آغاز کرد و در نمایش هایی چون «کبودان»، «اسفندیار» و «سیاوش به روایت من»، ایفای نقش نمود. وی نخستین بار در سال ۱۳۷۶ در فیلم «بانوی اردیبهشت» به کارگردانی رخشان بنی اعتماد مقابل دوربین قرار گرفت و در سال ۱۳۸۰ برای اولین بار بازیگری در تلویزیون را با مجموعه «داستان یک شهر» تجربه کرد.

وی در فیلم‌هایی نظیر؛ «ساکن طبقه وسط» (۱۳۹۲)، «زن سمی» (۱۳۸۲)، «جایی دیگر» (۱۳۸۱)، «مانی و ندا» (۱۳۷۹)، «هفت پرده» (۱۳۷۹)، «عشق طاهر» (۱۳۷۸)، «بانوی اردیبهشت» (۱۳۷۶) و «روزی که هوا ایستاد» (۱۳۷۶) به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

او همچنین در مجموعه‌هایی چون؛ «آبی عشق» (١٣٩۵)، «جایی میان تاریکی» (١٣٩۵)، «داستان یک شهر» (۱۳۸۰) و «مردان کوچک» (1390) بازی کرده‌است.

نظرات مردم (0 نظر)