الناز شاکردوست، طراح صحنه و لباس و بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1363 در تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل تئاتر از دانشکده‌ی "هنر و معماری" دانشگاه "آزاد" تهران است. شاکردوست بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و با بازی در فیلم «گل یخ» (1383) کیومرث پوراحمد، پا به عرصه‌ی سینما گذاشت. الناز شاکردوست، تندیس زرین بازیگر نقش مکمل زن از جشن خانه‌ی سینما و لوح تقدیر و جایزه‌ی بهترین بازیگر زن جشنواره‌ی فیلم سان فرانسیسکو آمریکا، را در کارنامه دارد.

تولد:

1363/04/07 (سن: 33 سال)
نامزد 1 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «الناز شاکردوست»

بازیگر

طراح لباس
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «الناز شاکردوست»

الناز شاکردوست در سن نوزده سالگی، با بازی در فیلم «گل یخ» (1383) کیومرث پوراحمد، پا به عرصه‌ی سینما گذاشت و در کمتر از یک سال در ۴ فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرد.

شاکردوست طراحی صحنه و لباس را در فیلم‌هایی نظیر؛ «بوی گندم» (۱۳۸۹)، برعهده داشته‌است.

الناز شاکردوست در سریال‌های شبکه‌ی نمایش خانگی نظیر؛ «قلب یخی» (1389) و «رالی ایرانی» آرش معیریان (1391)، بازی کرده‌است. وی همچنین در فیلم‌هایی نظیر؛ «اسب سفید پادشاه» (۱۳۹۳)، «تابو» (۱۳۹۳)، «مبارک» (۱۳۹۳)، «آتیش بازی (۱۳۹۲)، «رسوایی» (۱۳۹۱)، «بوی گندم» (۱۳۸۹)، «چراغ قرمز» (۱۳۸۸)، «دلخون» (۱۳۸۷)، «دو خواهر» (۱۳۸۷)، «کارناوال مرگ» (۱۳۸۷)، «باد در علفزار می‌پیچد» (۱۳۸۶)، «ارابه‌ی مرگ» (۱۳۸۵)، «خدا نزدیک است» (۱۳۸۵)، «چه کسی امیر را کشت» (۱۳۸۴)، «قتل آنلاین» (۱۳۸۴)، «عروس فراری» (۱۳۸۳) و «اینجا... آخر دنیا (۱۳۸۲)، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

الناز شاکردوست، نامزدی دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم «باد در علفزار می‌پیچد» (1386)، نامزدی دریافت تندیس زرین بازیگر نقش مکمل زن در جشن خانه‌ی سینما برای فیلم «چه کسی امیر را کشت» (1385)، نامزدی دریافت تندیس زرین بازیگر نقش مکمل زن در جشن خانه‌ی سینما برای فیلم «مجردها» (1384)، تندیس زرین بازیگر نقش مکمل زن در جشن خانه‌ی سینما برای فیلم «در میان ابرها» (1387)، لوح تقدیر و جایزه‌ی بهترین بازیگر زن جشنواره‌ی فیلم سان فرانسیسکو آمریکا برای فیلم «فیلم تابو» (1394)، را در کارنامه دارد.

«الناز شاکردوست»، 12 بهمن ماه سال 1396 پس از سانحه‌ای که برای او در پشت صحنه فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، اتفاق اومد با انتشار عکسی از «مهران مدیری»، که در بیمارستان به عیادت وی رفته بود، نوشت:
«امروز درست می شه ١٠ روز که ثابت روی تخت بیمارستان هستم ، فقط با عشق و حضور پُر از محبت شماها تحمل این لحظه ها برام امکان پذیرتر شد ممنونم ???»
پس از سانحه 3 بهمن ماه سال 1396، برای «الناز شاکردوست»، در پشت صحنه فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، 5 بهمن ماه سال 1396، شهره سلطانی به عیادت وی رفت.
5 بهمن ماه سال 1396 پس از حادثه‌ای که برای «الناز شاکردوست»، در پشت صحنه فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، اتفاق افتاد، وی گفت:
«دیسک کمرم به صورت حاد زده بیرون، دعا کنید از پس این روزها بر بیایم.»

نظرات مردم (87 نظر)


مهنازخیراندیش
تینا جان شوخی کردم
اون سه تای اولی رو شوخی کردم
ولی از آقای اسکندی واقعا بدم میاد
0
2 هفته قبل

مهنازخیراندیش
بازیگر خوبی هستن
ولی توی بعضی از فیلما مثل خانم قریشی میشن
در کل فوق العاده هستن
به امید سلامتی ایشوت
0
2 هفته قبل

سپنتاملک زاده
بازیگرقابل قبولی هستی
0
5 هفته قبل

الهه
من نه ازش خوشم میاد نه ازش بدم میاد😑
0
24 هفته قبل

♡تینا♡
شما از چی خوشت میاد؟!!؟مهران مدیری که مغروره احسان علیخانی که اشک تمساح میریزه از عبدالله اسکندریم با اینکه بازیگر نیست و جایی ظاهر نمیشه متنفری از الناز شاکردوستم که بدت میاد


کلافقط تو خوبی
3
24 هفته قبل

وروجک
خخخخخخ دقیقا
1
24 هفته قبل

مهنازخیراندیش
ازش‌بدم میاد
0
24 هفته قبل

هانا
تعجب کردم آخه ممنون که گفتی.
0
24 هفته قبل

غریبه❤اللهم عجل لولیک الفرج❤
خواهش
0
24 هفته قبل

غریبه❤اللهم عجل لولیک الفرج❤
یا خدا این کیه...هانا نه اون من نیستم
0
24 هفته قبل

هانا
الان شما همون غریبه هستی فقط دومی شی یا نه؟؟؟
0
24 هفته قبل

شادی
عاشقشم❤❤😗
0
24 هفته قبل
مشاهده نظرات بیشتر