سامان مقدم، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده‌ی سینما، سال 1347 در شهر تهران متولد شد. وی فارغ التحصیل رشته‌ی سینما از مجتمع آموزشی "سینما" است. مقدم فعالیت هنری خود را در سال (1372) با دستیار کارگردانی در فیلم «ردپای گرگ» مسعود کیمیایی آغاز کرد.

سوابق کاری «سامان مقدم»

کارگردان

نویسنده

تهیه کننده
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «سامان مقدم»

سامان مقدم به‌عنوان منشی صحنه در فیلم‌هایی نظیر؛«من زمین را دوست دارم» (۱۳۷۲)، «افعی» (۱۳۷۱) و «ردپای گرگ» (۱۳۷۰)، حضور داشته‌است.

وی برنامه‌ریزی فیلم‌هایی نظیر؛ «تحفه‌ی هند» (۱۳۷۳)، «ضیافت» (۱۳۷۴)، «مرد آفتابی» (۱۳۷۴) و «سلطان» (۱۳۷۵)، را برعهده داشته‌است.

مقدم در فیلم‌هایی نظیر؛ «سلطان» (۱۳۷۵)، «ضیافت» (۱۳۷۴)، «مرد آفتابی» (۱۳۷۴)، «تحفه‌ی هند» (۱۳۷۳) و «جیب‌برها به بهشت نمی‌روند» (۱۳۷۰)، دستیار کارگردان و در فیلم‌هایی نظیر؛ «زیگزاگ» (1388)، مشاور کارگردان بوده‌است.

وی نویسندگی فیلم‌نامه‌هایی نظیر؛ «صد سال به این سال‌ها» (۱۳۸۶)، «پارتی» (۱۳۷۹) و «سیاوش» (۱۳۷۷) و بازنویسی فیلم‌نامه‌هایی نظیر؛ «نهنگ عنبر» (1393)، را برعهده داشته‌است.

مقدم به‌عنوان تهیه کننده فیلم‌هایی نظیر؛ «نهنگ عنبر» (۱۳۹۳) و «یک عاشقانه‌ی ساده» (۱۳۹۰)، حضور داشته‌است.

سامان مقدم کارگردانی فیلم‌هایی نظیر؛ «نهنگ عنبر» (۱۳۹۳)، «یک عاشقانه‌ی ساده» (۱۳۹۰)، «صد سال به این سال‌ها» (۱۳۸۶)، «باگت» (1386)، «کافه ستاره» (۱۳۸۳)، «مکس» (۱۳۸۳)، «پارتی» (۱۳۷۹) و «سیاوش» (۱۳۷۷) و سریال‌هایی نظیر؛ «شمس العماره»، «پریدخت» و فصل سوم از سریال «قلب یخی»، را در کارنامه دارد.

در میان آثار سامان مقدم، فیلم‌های «سیاوش»، «پارتی»، «مکس» و «صد سال به این سال‌ها»، بیش از بقیه حاوی پیام‌های سیاسی هستند.

در دنیای اینترنت

نظرات مردم (8 نظر)


پرسپولیس
کار هاش که کارگردانی کردن یکم لوس هست مثل شمس العماره و دیوار به دیوار
0
6 روز قبل

عسلی
عالی هستن ایشون
0
6 روز قبل

سپنتاملک زاده
کارگردان خوبی است تاالان هم فیلم های خوبی ساخته وهم سریال های خوبی ساخته است.
0
6 روز قبل

هستی
ایشون با سیروس مقدم ارتباطی دارند
1
11 هفته قبل

سوفی
عالیییییییییی......بعد از سروش صحت و مهران مدیری و رامبد جوان ایشون اول هستند........اقای مقدم منتظر دیوا به دیوار 2 همچنین فیلم هایی طنز هستیم
0
20 هفته قبل

مهنازخیراندیش
یکی از توانمند ترین کارگردانان کشورمون
0
42 هفته قبل

طاها مزینانی
واقعا عالی و طنز
0
45 هفته قبل

سیاوش
منوچهر هادی و سامان مقدم کارگردان های پول سازی هستن
0
1396/03/08