مریم خدارحمی، بازیگر تلویزیون و سینما، سال 1362 در اصفهان متولد شد. او که دارای مدرک دیپلم است، با بازی در سریال «یک وجب خاک» شناخته شد. او در تله‌فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی ظاهر شده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها سریال «دوردست‌ها» است. لهجه اصفهانی وی یکی از ویژگی‌های متفاوت بازی‌‌اش محسوب می‌شود.

تولد:

1362/02/16 (سن: 34 سال)

سوابق کاری «مریم خدارحمی»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «مریم خدارحمی»

مریم خدارحمی ابتدا در سیمای اصفهان مشغول فعالیت بود و از سال 85 در شبکه‌های سراسری شروع به کار کرد. وی قبل از آن که توسط مجموعه‎ی «یک وجب خاک» معرفی شود در ‏تولیدات سیمای اصفهان در مجموعه‌هایی چون «گل‌های شمعدانی» و «نقش جهان» بازی کرده‎است.

مریم خدارحمی در سریال‎هایی نظیر؛ «پای پیاده» کارگردان اصغر توسلی، «یک وجب خاک» کارگردان علی عبدالعلی زاده، «آرزوهای شیرین» کارگردان سید وحید حسینی، «پاتوق» کارگردان شاهین باباپور، «خانه شش در» کارگردان مجید جوانمرد، «به سوی آسمان» کارگردان علی عبدالعلی زاده، «معجزه‎های روزانه» کارگردان حمید طالقانی، «نابغه» کارگردان اسماعیل فلاح‎پور، «دوئت» کرگردان سید جواد هاشمی، «تاوان عشق» کارگردان امیر داوری، «سایه‎ای در تاریکی» کارگردان ابراهیم جوادخانی، «پدر کاغذی» کارگردان علیرضا اسحاقی و «سه پنج دو» کارگردان حسین سهیلی‎زاده، بازی کرده‎است.

اتفاقی که می‌توانست موجب مرگ مریم خدارحمی شود، از زبان خودش:
هنگام بازی در سریال «رهایی» ساخته حسین تبریزی میله‌های آهنی قطور و ضخیمی را به سقف بسته بودند و من هم دقیقا زیر آن‎ها نشسته بودم و دوربین هم کاشته شده بود روبه‌رویم.
من یک‌لحظه از جا بلند شدم که لباسم را مرتب کنم ناگهان میله‎ی بزرگی بافاصله نیم سانتی متری از من سقوط کرد، دوستان برایم نگران شدند اما من بیش از هر‌چیز در شوک بودم که چطور شد بی‌دلیل جابه جا شدم و فکر می‌کنم خواست خدا بود که اتفاقی برایم نیفتاد.

نظرات مردم (2 نظر)


سمانه
سلام مریم خانم تولدتون مبارک
0
2 هفته قبل

سمانه
سلام مریم خانم تولدتون مبارک
0
1396/02/16