اندرو لینکولن

اندرو لینکولن، بازیگر سینما و تلویزیون، در آثاری همچون سریال تلویزیونی «مردگان متحرک»، فیلم سینمایی «در واقع عشق» و فیلم سینمایی «Enduring Love» فعالیت داشته است.

تولد:

1973/09/14 (1352/06/23)

سوابق کاری اندرو لینکولن

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «اندرو لینکولن»

اندرو جیمز کلاترباک (به انگلیسی: Andrew James Clutterbuck) بازیگر انگلیسی است. عمدۀ شهرتش به خاطر بازی در نقش ریک گریمز در سریال مردگان متحرک است. اندرو در لندن به دنیا آمد . مادرش پرستار اهل آفریقای جنوبی است و پدرش مهندس عمران انگلیسی است.او در شهر Hull بزرگ شد و در ده سالگی به Bath نقل مکان کردند. بعد از ترک کردن مدرسه ی Beechen Cliff اندرو به مدرسه ی هنر های نمایشی Royal Academy of Dramatic Art ( RADA ) پیوست و نام خانوادگی اش را از Clutterbuck به Lincoln تغییر داد.لینکلن اولین باردر سال 1994 دریک قسمت از طنز تلویزیونی Drop the Dead Donkey از شبکه ی Channel 4 ( قسمت Births and Deaths ) بازی کرد. اولین نقش اصلی او Edgar “Egg” Cook در سریال درامای بسیار موفق This Life از شبکه ی BBC بود. او در سال 2001 بازی در نقش Simon Casey در سریال Teachers از شبکه ی Channel 4 را شروع کرد و در سریال Afterlife در نقش استاد دانشگاه و روانپزشک به نام Robert Bridge بازی کرد.برادر اندرو معلم است و او برای درک بهتر نقشش در سریال Teachers چند هفته با او به مدرسه رفت!لینکلن در فیلم های بسیاری از جمله Human Traffic و Love Actually نقش داشته. او همچنین دو قسمت از فصل سوم سریال Teachers را کارگردانی کرده است.در سال 2004 لینکلن در مجله ی Empire Magazine برای جایزه ی بهترین بازیگر تازه وارد برای نقش Mark در فیلم Love Actually نامزد شد. او در 10 June سال 2006 اندرو با Gael Anderson ( دختر Ian Anderson نوازنده ) ازدواج کرد. در مراسم عروسی Apple Martin دختر Gwyneth Paltrow و Chris Martin ساقدوش بود.اندرو یکی از حامیان موسسه ی خیریه Shelter برای بی خانمان ها است.او یک پسر به نام Arthur و یک دختر به نام Matilda دارد.

نظرات مردم (1 نظر)


Amir
عالیییی
0 لایک
0 نظر
7 ماه و 1 هفته پیش