آنتونیو باندراس

آنتونیو باندراس، بازیگر، کارگردان سینما و تلویزیون، در آثاری همچون فیلم سینمایی «بی مصرف ها ۳»، فیلم سینمایی «I'm So Excited!» و فیلم سینمایی «روزی روزگاری در مکزیک» فعالیت داشته است.
تولد: 1960/08/10 (1339/05/19)
سوابق کاری آنتونیو باندراس
بازیگر

کارگردان
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
بیوگرافی / زندگی‌نامه «آنتونیو باندراس»
خوزه آنتونیو دومینگوئز باندراس (به اسپانیایی: José Antonio Domínguez Bandera) (متولد ۱۰ اوت ۱۹۶۰) که بیشتر با نام آنتونیو باندراس شناخته می شود، بازیگر اسپانیایی است.او یکی از معروفترین بازیگران اسپانیایی در آمریکا به شمار می آید.آنتونیو باندراس در سال 1960 در شهر مالاگای اسپانیا متولد شد. وی در دوران نوجوانی به فوتبال علاقه مند بود و آروز داشت تا بتواند بازیکن بزرگی شود اما زمانی که در سن 14 سالگی پایش دچار شکستگی شد، فوتبال را کنار گذاشت و پس از آن در مدرسه های هنرهای دراماتیک شهر مالاگا به تحصیل در رشته تئاتر مشغول شد. باندراس در ادامه فعالیت های هنری اش در نمایش برتولد برشت حضور پیدا کرد که این نمایش با دستور دیکتاتور وقت اسپانیا یعنی ژنرال فرانکو، توقیف شد و باندراس هم برای مدتی دستگیر شد. وی سپس برای پیشرفت در عرصه بازیگری به شهر مادرید اسپانیا رفت و همزمان با بازیگری، به نویسندگی نیز روی آورد. باندراس در شهر مادرید به عضویت تئاتر ملی اسپانیا درآمد و تبدیل به جوان ترین عضو این گروه شد. نقش آفرینی هایش بر روی صحنه، باعث شد تا پدرو آلمودوار تصمیم بگیر از او در فیلم « Labyrinth of Passion » استفاده نماید. پس از حضور در چند اثر جنجالی در سینمای اسپانیا، باندراس نخستین نقش آفرینی هالیوودی خود را با بازی در فیلم « The Mambo Kings » آغاز کرد و سپس به « Philadelphia » و « مصاحبه با خون آشام » پیوست که در آن همبازی برد پیت و تام کروز شده بود.اما نقش آفرینی که باعث شد آنتونیو باندراس در هالیوود به چهره ای شاخص تبدیل شود، بازی در فیلم « Evita » در کنار مدونا بود که نامزدی گلدن گلوب را برای او به ارمغان آورد. وی دو سال بعد نیز برای بازی در فیلم « The Mask of Zorro » بار دیگر نامزد گلدن گلوب شد تا به این ترتیب جایگاهش را در هالیوود تثبیت نماید. مهمترین افتخارات : نامزد گلدن گلوب بهترین بازیگر در یک سریال کوتاه برای « And Starring Pancho Villa as Himself » ، نامزد گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اصلی مرد برای بازی در یک نقش موزیکال یا کمدی برای فیلم « The Mask of Zorro »و « Evita »
در دنیای اینترنت
نظرات مردم (0 نظر)