سید مصطفی آقامیرسلیم

‏سید مصطفی آقامیرسلیم‏
Seyyed Mostafa Aghamirs Salim

مهمان

سید مصطفی آقامیرسلیم، سال 1326 در شهر تهران متولد شد. وی سیاستمدار راستگرا و اصولگرای ایرانی است که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوم هاشمی رفسنجانی بود. میرسلیم بین سال‌های ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۱ معاونت سیاسی اجتماعی وزیر کشور را بر عهده داشت. او از اعضای حزب جمهوری اسلامی بود که به پیشنهاد بنی‌صدر برای نخست وزیری به مجلس معرفی شد اما مجلس اول شورای اسلامی با نخست وزیری او موافقت نکرد. از ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۸ در دوره ریاست جمهوری سید علی خامنه‌ای، میرسلیم سرپرست نهاد ریاست جمهوری و مشاور عالی رئیس جمهور بود. میرسلیم از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی است.
در ۹ دی ماه ۱۳۹۵، وی رسماً به‌عنوان نامزد نهایی حزب موتلفه اسلامی برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران معرفی شد؛ وی در آغازین ساعت روز اول نام‌نویسی برای اعلام داوطلبی نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶، در وزارت کشور حاضر شد؛ صلاحیت وی توسط شورای نگهبان تأیید و توسط وزارت کشور در شامگاه واپسین روز فروردین اعلام گردید.
او عضو هیئت علمی مهندسی مکانیک دانشگاه امیرکبیر و مؤسس و رئیس اولین مرکز تحقیقات موتور ایران و ناظر عالی طراحی و ساخت اولین موتور پایه گازسوز (موتور ملی ایران) است. او ریاست فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران و عنوان «حامی فدراسیون نجات غریق جهانی ایران» را بر عهده دارد.

سوابق کاری سید مصطفی آقامیرسلیم
حواشی سید مصطفی آقامیرسلیم (0 حاشیه)
نظرات مردم (5 نظر)
امیر نوربخش
ببینین امروز تولد کیه !!!!!
Hbd مرد !
ایشالا سال دیگه روز تولدت اسمی از ج ا نباشه و اینجا نباشین همتون مثله همین
0 لایک
0 نظر
3 ماه و 1 هفته پیش
دارا
تنها اثر این هنرمند عزیز مستند (البته ژانر این اثر باید علمی تخیلی باشه تا مستند!!) انتخاباتی 96 هست
که البته توی اون نشون دادند زیاد توانایی بازیگری ندارند و در مقابل بازیگرای قدری مثل آقای روحانی حرفی برای گفتن ندارند!
آقایان روحانی و جهانگیری چنان طبیعی نقش بازی کردند در این اثر که چندین ماه طول کشید تا ملت مرزهای خیال و واقعیت رو تو این اثر از هم تفکیک بدن!!
واقعا لایق اسکار هستند 💩
0 لایک
0 نظر
3 ماه و 1 هفته پیش
سیدمجتبی
یک شخصیت دیدنی در سال 96 ایران بود. همه باهاش دیگه خاطره دارن...
0 لایک
2 نظر
1397/03/19
خان خانان
چه خوش گفت سید مجتبی
0 لایک
1397/03/20
امیر نوربخش
درست !!
0 لایک
1397/03/21