فریال بهزاد

فریال بهزاد، کارگردان، تهیه کننده و نویسنده‎ی تلویزیون و سینما سال ۱۳۳۴ در گرگان متولد شد.
وی دارای مدرک کاردانی فیلم‎برداری از مدرسه‎ی "عالی تلویزیون و سینما" و کارشناسی تهیه فیلم و برنامه‌های تلویزیونی از دانشگاه "بوستون ایالت ماساچوست" است.
بهزاد از سال (۱۳۵۹) فعالیت خود را به عنوان تهیه‎کننده و کارگردان برنامه‌های کودکان در صداوسیما آغاز نمود.
فریال بهزاد، از جشنواره‎ی A.B.U (شیراز) جایزه‎ی نقره‌ای بهترین کارگردانی برای فیلم «کاکلی» (۱۳۵۵)، از جشنواره‎ی جیفونی (ایتالیا) جایزه‎ی بهترین کارگردانی برای فیلم «کاکلی» (۱۳۷۰)، از جشنواره‎ی‎ کودک و نوجوان دیپلم افتخار بهترین فیلم برای فیلم «دره شاپرک‌ها» (۱۳۷۰)، و بسیاری جوایز دیگر را در کارنامه دارد.
سوابق کاری فریال بهزاد
کارگردان

نویسنده

تهیه کننده
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
بیوگرافی / زندگی‌نامه «فریال بهزاد»
فریال بهزاد متولد ۱۳۳۴ گرگان، همسر غلامرضا آزادی (تهیه‎کننده) و مادر سپهر و پیام آزادی (بازیگر) است.

وی دارای مدرک کاردانی فیلم‎برداری از مدرسه‎ی "عالی تلویزیون و سینما" و کارشناسی تهیه فیلم و برنامه‌های تلویزیونی از دانشگاه "بوستون ایالت ماساچوست" است.

وی از سال (۱۳۵۹) فعالیت خود را به عنوان تهیه‎کننده و کارگردان برنامه‌های کودکان در صداوسیما آغاز نمود و نخستین فیلم خود را با نام «کاکلی» در سال (۱۳۶۸) کارگردانی کرد.

فریال بهزاد مسئولیت‎هایی نظیر؛ رئیس هیئت مدیره "موسسه سینمایی فانوس خیال" به همراه همسرش – غلامرضا آزادی، عضو هیأت داوران و میهمانان در جشنواره‌های کودکان هندوستان (۱۳۷۳)، بلغارستان، ترکیه، ایتالیا، کره شمالی و هلند، جشنواره‎ی بین‌المللی فیلم کودکان قاهره (۱۳۸۱)، سوئد و جشنواره‎ی بین‌المللی فیلم‎های کودک و نوجوان اصفهان (۱۳۷۹-۱۳۸۰) و همدان، عضو سازمان "سیفژ"، مدرس کارگردانی در دانشگاه "سوره" و دانشکده‎ی "صداوسیما"، را برعهده داشته‎است.

فریال بهزاد کارگردانی فیلم‎هایی نظیر؛ «پرستوهای عاشق» (۱۳۸۹)، «شور زندگی» (۱۳۷۷)، «روزی که خواستگار آمد» (۱۳۷۵)، «مرد نامرئی» (۱۳۷۴)، «دره شاپرک‌ها» (۱۳۷۰) و «کاکلی» (۱۳۶۸)، را در کارنامه دارد.

وی همچنین نویسندگی فیلم‎هایی نظیر؛ «پرستوهای عاشق» (۱۳۸۹) و «دره شاپرک‌ها» (۱۳۷۰)، را برعهده داشته‎است.

فریال بهزاد، از جشنواره‎ی A.B.U (شیراز) جایزه‎ی نقره‌ای بهترین کارگردانی برای فیلم «کاکلی» در سال (۱۳۵۵)، از جشنواره‎ی جیفونی (ایتالیا) جایزه‎ی بهترین کارگردانی برای فیلم «کاکلی» در سال (۱۳۷۰)، از جشنواره‎ی‎ کودک و نوجوان دیپلم افتخار بهترین فیلم برای فیلم «دره شاپرک‌ها» در سال (۱۳۷۰)، از جشنواره‎ی کودک و نوجوان دیپلم افتخار بهترین کارگردانی برای فیلم «دره شاپرک‌ها» در سال (۱۳۷۰)، را در کارنامه دارد.

در دنیای اینترنت
نظرات مردم (0 نظر)