دیا میرزا

‏دیا میرزا‏


دیا میرزا، مانکن، بازیگر و تهیه‌کننده سینما و تلویزیون، 9 دسامبر 1981 متولد و از سال ۲۰۰۰ وارد سینمای هند شد. او از پارسیان هند می‌باشد، که اجداد وی در زمان حمله اعراب به ایران، به سوی هندوستان مهاجرت کردند.

تولد:

1360/09/18

سوابق کاری «دیا میرزا»

Ads

بیوگرافی / زندگی‌نامه «دیا میرزا»

دیا میرزا، مانکن، بازیگر و تهیه‌کننده سینما و تلویزیون، 9 دسامبر 1981 متولد و از سال ۲۰۰۰ وارد سینمای هند شد.
او از پارسیان هند می‌باشد، که اجداد وی در زمان حمله اعراب به ایران، به سوی هندوستان مهاجرت کردند.
وی بزودی تبدیل به ستاره‌ای شد که همیشه یکی از کاندیدهای بازی در فیلم‌های مطرح در ذهن کارگردانان بوده است.
دیا میرزا نزدیک به ۲ سال است که ازدواج کرده است (تا سال 1395). وی بیشتر زمان خود را صرف کمپانی تولید فیلم خود می‌کند که آن را به همراه همسرش اداره می‌کند.
او چند سالی است گزیده کار شده است و بازی کردن در همه نوع فیلم را قبول نمی‌کند و سعی می‌کند از بین کارهایی که به او پیشنهاد می‌شود بهترین‌ها را برگزیند. به همین خاطر او بعد از مدتی حدود ۱ سال مجددا جلوی دوربین رفت.
او در فیلم «سلام بمبئی» که تولید مشترک ایران و هند است نقش مقابل محمدرضا گلزار و بنیامین بهادری را بازی می‌کند.

حواشی «دیا میرزا» (20 حاشیه)

«دیا میرزا» یک هنرپیشه، و مانکن (فرد) اهل هند است. وی در سال ٢٠٠٠ عنوان دختر شایسته آسیا و اقیانوسیه را از آن خود کرد.
«دیا میرزا» با نام اصلی «دیا هاندریچ» در رسانه‌ها به خاطر کارهای اجتماعی‌اش معروف است.
«دیا میرزا» به همراه «ساحل سنگا» و «زایدخان» شرکتی به نام «بورن فری اینترتینمنت» در عرصه تهیه‌کنندگی فیلم را اداره می‌کند.
پدر «دیا میرزا» فرانک هاندریش نقاش و گرافیستی آلمانی بود که به معماری و طراحی دکوراسیون نیز می‌پرداخت و اصالتی مونیخی داشت.
مادر «دیا میرزا» از اهالی بنگال است که او نقشه‌کش ساختمان و طراح دکوراسیون است و فعالیت‌های اجتماعی مختلفی را در زمینه کمک به معتادان و الکلی‌ها انجام می‌دهد.
وقتی «دیا میرزا» چهارسال و نیمه بود والدینش از هم جدا شدند و نزدیک به پنج سال بعد پدرش از دنیا رفت. مادرش نیز در ازدواج مجدد، با «احمدمیرزا» زندگی خود را سر گرفت که او نیز سال 2003 از دنیا رفت.
ناپدری «دیا میرزا» مسلمان و اهل حیدرآباد بود. وی برای کارهای هنری خود نام فامیل ناپدری‌اش را انتخاب کرد.
هنگامی که «دیا میرزا» در خیرات‌آباد در حومه حیدرآباد زندگی می‌کردند به دبیرستان دخترانه «ویدیارانایا» می‌رفت و بعد راهی کالج استنلی جونیور شد. در آخر نیز در رشته هنر از دانشگاه «آندراپرادش» در حیدرآباد فارغ‌التحصیل شد.
«دیامیرزا» در سال 2015 با «ساحل سنگا» ازدواج کرده است.
«دیا میرزا» از خاطرات دورن کودکی‌اش بیان می‌کند:
«یک روز وقتی که از مدرسه بازگشته بودم روی پله های بیرون نشسته و منتظر پدر بودم چون در خانه قفل بود. بعد از مدت کوتاهی او رسید و دید که ناراحتم. از من پرسید:«چرا اینقدر ناراحت به نظر می رسی؟» و من جواب دادم: «به خاطر این که من مشکلات زیادی دارم.» این حرف از دهان بچه‌ای به سن من بامزه بود و او خندید و گفت: «جدی؟ بیا برویم چیزی نشانت بدهم.» مرا به اتاقم در خانه خودش برد که همه آن را با دست‌های خودش ساخته بود، از تخت و کمد گرفته تا اسباب بازی‌ها. بعد نقشه جهان را نشانم داد.
روی چند نقطه دست گذاشت و کشورهایی را به من نشان داد تا نوبت به حیدرآباد رسید که یک نقطه ریز بود. من سردرگم به او نگاه کردم و پرسیدم: «حیدرآباد فقط یک نقطه است پدر؟» و او گفت: «حالا می‌توانی تصور کنی که مشکلت اصلا بزرگ نیست؟» پدرم در آن سن پایین چنین چشم‌اندازی را به من نشان داد و همین داستان سالیان سال به من کمک کرد. به طوری که هر وقت ناراحت می‌شوم این قصه را به خودم یادآوری میءکنم.»
«دیا میرزا» زمانی که به نیویورک رفته بود؛ یک روز «ساحل» از وی خواست که به پل بروکلین بروند. جایی که دوران تحصیلش را گذرانده بود. زمانی که به میانه پل رسیدند ناگهان در مقابل دیا زانو زد و از او خواستگاری کرد. دیا می‌گوید:
«شگفت‌انگیز بود مانند صحنه‌ای از یک فیلم. توریست‌های زیادی از کشورهای مختلف آنجا بودند که با دیدن این صحنه شروع به دست زدن کردند. واقعا چیزی فراتر از واقعیت بود. همان چیزی بود که ارزش این همه صبر کردن را داشت.»
وقتی که «دیا میرزا» و همسرش با هم آشنا شدند وی 32 و ساحل 33 ساله بودند. سطح خانوادگی هر دو آنها تقریبا یکی بود. نقاط مشترک زیادی دارند. هر دو آدم‌های رک ولی آرامی هستند. عاشق غذا، فیلم و موسیقی هستند.
«دیا میرزا» برای اولین‌بار است که در پروژه مشترک سینمایی در فیلم «سلام بمبئی» کار کرد که بیشتر عوامل آن ایرانی هستند.
«دیا میرزا» درباره کارگردان فیلم سینمایی «سلام بمبمئی» بیان کرد:
«از قربان محمدپور تشکر می‌کنم. او یک کارگردان مهربان است و امیدوارم همیشه شاد و خندان باشد. ضمن این که در این مدت مردم ایران نیز به من لطف زیادی داشتند و در صفحه شخصی من علاقه خودشان را نسبت به من نشان دادند که از همه آنها تشکر می کنم.»
فیلم‌برداری فیلم سینمایی «سلام بمبئی» با یک فیلم بالیوودی تفاوت دارد که بخاطر قواعد حاکم بر نظام سینمایی ایران است. «دیا میرزا» می‌گوید: «زنان باید حجاب داشته باشند. و در حالی که ابراز احساسات در فیلم‌های هندی به شکل فیزیکی مرسوم است اما در این فیلم من نمی‌توانم به بازیگر مقابلم دست بزنم. این مسایل را در فیلم داریم.»
دیالوگ‌های «دیا میرزا» به زبان هندی و انگلیسی است؛ او در دوران فیلم‌برداری 30-45 روزه در هند کمی فارسی هم یاد می‌گیرد تا حرف بزند.
«دیا میرزا» مقابل ستاره سینمای ایران «محمدرضا گلزار» در فیلم سینمایی «سلام بمبئی» نقش‌آفرینی کرد که میرزا او را خوش برخورد، بانزاکت و خاکی توصیف کرد. گلزار طرفداران بی‌شماری در ایران دارد. میرزا گفت:
«از زمانی که خبر فیلم منتشر شد؛ طرفداران گلزار تایم لاین صفحه اینستاگرام من را پر از کامنت وعکس‌های دونفری ما کردند.»
«دیا میرزا» نقش مقابل «محمدرضا گلزار» را در فیلم سینمایی «سلام بمبئی» بازی می‌کند. موضوع فیلم داستان دو دانشجوی پزشکی از دو نقطه مختلف دنیا که عاشق هم می‌شوند است.
«دیا میرزا» پس از یک سال مقابل دوربین می‌رود. اما نخستین نمای فیلم «سلام بمبمئی» یک سکانس عاطفی ساده بود که خیلی خوب فیلم‌برداری‌اش پیش رفت.
«دیا میرزا» از بازی در کنار «محمدرضا گلزار» در فیلم سینمایی «سلام بمبئی» واقعا خوشحال است و می‌گوید:
«او یک بازیگر فوق‌العاده است و جدا از قدرت بازیگری، چهره‌ای خاص دارد. به نظرم او یکی از زیباترین آدم‌های روی کره زمین است.»

جزئیات بیشتر درباره «دیا میرزا»

گونه | ژانر هایی که در آن فعالیت داشته است (2)

کمدی (1)
عاشقانه (1)

هنرمندانی که با آنان همکاری داشته است

نظرات مردم (12 نظر)


دانیال یاتی
خیلی خوشگل بود و عالی بازی می کرد
1
8 هفته قبل

نیــا
تو سلام بمبی پــرفکــت بود خیلی خوب بازی می کرد
1
9 هفته قبل

نسیم
توسلام بمبی خوب بود
0
10 هفته قبل

نسیم
خوشگل
1
10 هفته قبل

سید سجاد
من ازش خوشم نیومد...
0
10 هفته قبل

سحر
جذاب زیبا وخشگل
1
10 هفته قبل

پگاه
زیبا و جذاب با بازی احساسی و قشنگ در سلام بمبئی..امیدورام فیلمهای بیشتری با مشارکت بالیوود ساخته بشه
1
10 هفته قبل

جواد امین پور
نقش آفرینی ایشون در فیلم سلام بمبی واقعا فوق العاده بود
2
11 هفته قبل

جواد امین پور
نقش آفرینی ایشون در فیلم سلام بمبی واقعا فوق العاده بود
1
11 هفته قبل

جواد امین پور
نقش آفرینی ایشون در فیلم سلام بمبی واقعا فوق العاده بود
1
11 هفته قبل
مشاهده موارد بیشتر