سیروس ابراهیم‌زاده

‏سیروس ابراهیم‌زاده‏


سیروس ابراهیم‌زاده، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، در شهر اردبیل متولد شد. وی دارای مدرک فوق‎لیسانس از مدرسه‎ی "هنرهای دراماتیک بیرمنگام انگلستان" در رشته‎ی موسیقی است. وی از سال (1346) شمسی وارد رادیو و تلویزیون شده و در سال (1349) اولین فیلم سینمایی خود را با نام «حسن کچل» به کارگردانی علی حاتمی بازی کرده‎است.

سوابق کاری «سیروس ابراهیم‌زاده»

Ads

بیوگرافی / زندگی‌نامه «سیروس ابراهیم‌زاده»

سیروس ابراهیم‎زداه تحصیلات مقدماتی را در رشته‎ی زبان و ادبیات انگلیسی در "دانشگاه تهران" گذرانده‎است و سپس جهت تحصیل در رشته‎ی تئاتر عازم انگلستان گردید اما از طرفی هم‎زمان در رشته‎ی موسیقی دانشگاه "بیرمنگام" نیز به کسب هنر و دانش روی آورد. ابتدای فعالیت‎های هنری ابراهیم‎زاده با سال‎های ابتدایی تلویزیون ایران گره خورده‎است.

وی از سال (1346) شمسی وارد رادیو و تلویزیون شده و در سال (1349) اولین فیلم سینمایی خود را با نام «حسن کچل» به کارگردانی علی حاتمی بازی کرده‎است.

ابراهیم زاده از جمله‎ی بازیگران گزیده‌کار سینماست که بیشتر در ژانر طنز به هنرنمایی پرداخته و به فعالیت در بدنه‎ی سینما ادامه می‎دهد.

سیروس ابراهیم‎زاده در تئاترهایی نظیر؛ «اتللو»، «جعفر خان از فرنگ برگشته»، «ملیحه»، به ایفای نقش پرداخته‎است.

وی همچنین در فیلم‎های سینمایی نظیر؛ «تاکسی نارنجی »(۱۳۸۷) ابراهیم وحیدزاده، «سوغات فرنگ» (۱۳۸۵) کامران قدکچیان،

«مقلد شیطان» (۱۳۸۵) افشین صادقی، «تله» (۱۳۸۴) سیروس الوند، «شام عروسی» (۱۳۸۴) ابراهیم وحیدزاده، «تردست» (۱۳۸۳) محمدعلی سجادی، «عروس فراری» (۱۳۸۳) بهرام کاظمی، «مکس» (۱۳۸۳) سامان مقدم، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

جزئیات بیشتر درباره «سیروس ابراهیم‌زاده»

گونه | ژانر هایی که در آن فعالیت داشته است (10)

کمدی (7)
درام (4)
زندگی‌نامه‌ای (3)
تاریخی (3)
عاشقانه (3)
خانوادگی (2)
مذهبی (1)
موزیکال (1)
جنایی (1)
ماجراجویی (1)

هنرمندانی که با آنان همکاری داشته است

نظرات مردم (0 نظر)