کالین فیرث، بازیگر سینما و تلویزیون، در آثاری همچون فیلم سینمایی «سرود کریسمس»، فیلم سینمایی «کینگزمن: سرویس مخفی» و فیلم سینمایی «جادو در نور ماه» فعالیت داشته است.

تولد:

1960/09/10 (1339/06/19)

سوابق کاری «کالین فیرث»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «کالین فیرث»

کالین اندرو فرث (به انگلیسی: Colin Andrew Firth) (متولد ۱۰ سپتامبر ۱۹۶۰) بازیگر انگلیسی سینما و تلویزیون است.کالین در خانواده ای تحصیل کرده به دنیا آمد. پدر او استاد تاریخ دانشگاه وینچستر بود و مادرش نیز استاد مذهب، کالین اولین نقش آفرینی اش را در مهد کودک و با بازی در نقشی به نام جک فروست آغاز کرد که برای کریسمس اجرا شد اما اولین نقش جدی زندگی اش بازی در نقش بنت در فیلمی به نام " کشوری دیگر " که محصولی از کمپانی " وست اند " بود است. او بعد از چند نقش آفرینی کوچک و بزرگ بالاخره با بازی در نقش رابرت لارنس در فیلم " لغزان " ( 1998 ) توانست افتخارات زیادی از جمله کاندیدای دریافت جایزه بافتا را بدست آورد و راه خود را برای ورود به دنیای هالیوود هموار کند.مهمترین افتخارات : کاندید دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد برای فیلم " یک مرد تنها " ، کاندید دریافت جایزه گلدن گلاب بهترین بازیگر درام برای فیلم " یک مرد تنها " ، برنده جایزه بافتا بهترین بازیگر اصلی مرد برای بازی در فیلم " یک مرد تنها " و...

نظرات مردم (0 نظر)