زیبا بروفه، بازیگر تلویزیون و سینما، سال 1354 در تهران متولد شد. وی دارای مدرک کارشناسی حقوق قضایی است. بروفه همسر پیام صابری، چهره پرداز و بازیگر کشورمان است. بروفه حرفه‌ی بازیگری را با فیلم «شب روباه» (1375)، به کارگردانی همایون اسعدیان آغاز کرد.

تولد:

1354/06/29 (سن: 42 سال)

سوابق کاری «زیبا بروفه»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «زیبا بروفه»

زیبا بروفه، به خاطر عشق به سینما، وارد کلاسهای آزاد بازیگری شد و به واسطه دوستانش که دانشجوی رشته‌ی بازیگری بودند سر کلاسهای عملی بازیگری در دانشگاه "هنر" نیز حضور یافت.

اولین کارش در اواخر سال (۱۳۷۴) با سریال تلویزیونی «خانه شلوغ» به کارگردانی علی شوقیان رقم خورد.

بعد از آن در فیلم سینمایی «شب روباه» حضور یافت و نه ماه درگیر این کار بود. اما فیلم یک شکست همه جانبه بود و بروفه مجال دیده شدن پیدا نکرد.

وی در سال (1377) با مجموعه‌ی «دلبندم» که بسیاری با مجید جان آن را می شناسند، به یک چهره شاخص تبدیل شد.

دلبندم؛ محصولی کودکانه بود که وی در کنار مجید صالحی و یک عروسک با دستانی بلند که همه چیز را اشتباهی تلفظ می کرد به ایفای نقش پرداخت.

اما اثر گذارترین بازی او بازی در فیلم سینمایی «پر پرواز» در سال (1379) بود که خسرو معصومی با استفاده از شهرت و محبوبیت شادمهر عقیلی ساخت.

در سال 13۸۲ با بازی در یک نقش محوری در مجموعه تلویزیونی «طلسم شدگان» در کنار بزرگانی چون مهدی هاشمی و پرویز پور حسینی به عنوان نامزد و بعدها به عنوان همسر امین زندگانی حضور موفقی را رقم زد و دوباره به دوران اوج بازگشت.

بروفه در آموزشگاه بازیگری به تدریس مکتب برتولت برشت و استانیسلاوسکی می پردازد و این دو مکتب را تلفیقی از هر دو متد بازیگری می‌داند.

زیبا یروفه در مجموعه‌هایی نظیر؛ «طلسم شدگان» (1383)، «ریحانه» (1384)، «پول کثیف» (1384)، «مار و پله» (۱۳۸۵)، «موج و صخره» (1390) و «رخنه» (1392)، بازی کرده است.

وی هم‌چنین در فیلم‌هایی نظیر؛ «پر پرواز» (۱۳۷۹)، «مانی و ندا» (۱۳۷۹)، «بی همتا» (۱۳۸۰)، «دوشیزه» (۱۳۸۱)، «سایه‌ها» (۱۳۸۴)، «احضار شدگان» (۱۳۸۶)، «یک مرد، یک شهر» (۱۳۸۶)، «پرتقال خونی» (۱۳۸۹)، «پایان دوم » (۱۳۸۹) و «حس تماس» (1391) به نقش‌آفرینی پرداخته‌ است.

وی هم اکنون ساکن کیش است و کیش وند محسوب می‌شود.
گفته می شودبازی بروفه در فیلم «پر پرواز» یکی از نقاط قوت معدود فیلم بوده که زیبا بروفه به بهترین شکل ممکن از پس آن برآمد و به تنهایی همه ضعف های فیلم را به دوش کشید.

در دنیای اینترنت

نظرات مردم (9 نظر)


امیر شهاب
تولد زیبا بروفه مبارک
0
10 ماه پیش

ذغالک
تولدش مبارک
0
10 ماه پیش

سمانه
سلام زیبا خانم تولدتون مبارک
0
10 ماه پیش

❤ساناز❤
بی ادب 😠😠
1
10 ماه پیش

❤ساناز❤
این چه حرفیه خانم طناز خجالت بکشین 😠😠
1
10 ماه پیش

طناز کیان افشار
تولدت نبارک
مبارک‌نباشه
0
10 ماه پیش

غـــریبه(A)
تولدتووووون مبااااارک.....
0
10 ماه پیش

غـــریبه(A)
بازیگر خوبیه به نظر من
0
10 ماه و 3 هفته پیش

سید مرتضی مهدوی
بازیگری خیلی خوبی و دوست داشتنی
0
1395/06/11