ژان دوژاردن، بازیگر، نویسنده سینما و تلویزیون، در آثاری همچون فیلم سینمایی «گرگ وال استریت»، فیلم سینمایی «تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه» و فیلم سینمایی «مردان آثار تاریخی» فعالیت داشته است.

تولد:

1972/06/19 (1351/03/29)

سوابق کاری «ژان دوژاردن»

بازیگر

نویسنده
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «ژان دوژاردن»

ژان دوژاردن متولد ۱۹ ژوئن ۱۹۷۲بازیگر، کمدین، کارگردان و تهیه کننده فرانسوی است. او با بازی در فیلم آرتیست به شهرت جهانی رسید.ژان دوژاردن در سال ۱۹۷۲ در روی ملمزون در نزدیکی پاریس به دنیا آمد. وی پس از دریافت دیپلم دورهٔ متوسطه برای خدمت سربازی به ارتش پیوست. در این دوران بود که استعداد خود را برای بازیگری کمیک آشکار ساخت. سریال تلویزیونی یک پسر یک دختر که از اپیزودهای کمیک کوتاه متعددی تشکیل شده و بین سالهای ۱۹۹۹ و ۲۰۰۳ از شبکه دو تلویزیون فرانسه پخش شد، در شناسایی این هنرپیشه به عموم نقش بسیار مهمی داشت.وی را اغلب با هنرپیشه سرشناس، ژان پل بلموندو مقایسه می کنند.آرتیست معروف ترین فیلمی است که او در آن بازی کرده است. دوژاردن برای بازی در این فیلم جوایز متعددی از جمله جوایز نخل طلایی کن ۲۰۱۲، گلدن گلوب ۲۰۱۱، بافتا ۲۰۱۲ و اسکار ۲۰۱۱ را نصیب خود کرد. ژان دوژاردن توانایی خود را هم در فیلم های کمدی (بریس از نیس، او. اس. اس ۱۱۷: قاهره، آشیانه جاسوسان و او. اس. اس ۱۱۷: ریو جواب نمی دهد) بلکه در فیلمهای درامی چون صدای یخ ها و بالکنی رو به دریا نشان داده است.وی در سال 2012 برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد، در فیلم صامت آرتیست شد.ژان دوژاردن در ۲۵ ژوئیه ۲۰۰۹ با الکساندرا لمی هنرپیشه زن سریال یک پسر و یک دختر ازدواج کرد. وی از پیوند قبلی خود دارای دو پسر به نام های سیمون و ژول است.

نظرات مردم (0 نظر)