روبیک منصوری

‏روبیک منصوری‏
Rubik Mansouri

صداگذاری
صدابردار

ساز تخصصی ‌اش فلوت بود،اما وقتی وارد کار سینما شد به رغم اینکه نامش به عنوان سازنده یا انتخاب کننده موسیقی متن ثبت می‌شد، رشته تخصصی اش را دنبال نکرد.
برنده 1 و نامزد 4 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
سوابق کاری روبیک منصوری
صداگذاری

صدابردار

آهنگ ساز

صداگذار

بازیگر
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
بیوگرافی / زندگی‌نامه «روبیک منصوری»
از سال ۱۳۳۴ به پیشنهاد حسن مصیبی به استودیو برنا که توسط استفان نایمن اداره می‌شد، رفت و صداگذاری فیلم فرنگی شیطان فراری را انجام داد.

نخستین فیلمی که نام منصوری در عنوان بندی آن ثبت شد،طوفان در شهر ما نام داشت. در این فیلم دستیار سوریک خاچیکیان و هنریک آودیسیان در صداگذاری فیلم بود .

در سال 1337 و فیلم قاصد بهشت؛یعنی فیلم بعدی خاچیکیان در کنار سوریک و هاکوپ گیورگیز به مقام صدابردار ارتقا یافت.

از آن پس در صدها فیلم نامش به عنوان صداگذار، میکساژ، افکت، سینکرون، انتخاب موسیقی متن و... ثبت گردید .

پس از آژیر فیلم،فعالیت خود را در استودیوهای ایران فیلم، پارس فیلم، استودیو میثاقیه، شاهین فیلم و فیلمکار گسترش داد و در صداگذاری فیلمهای زیادی مشارکت کرد.

مهارت، خلاقیت، حسن خلق و سابقه طولانی اش در سینما موجب شده بود که بسیاری از کارگردانان هم دوره اش و نسل متأخر، جایگاه کارشناس و مشاور برای او قائل شوند و موقع همکاری با او اختیار کامل به وی بدهند.

فعالیت بی وقفه اش تا واپسین لحظه‌های مرگش در ۶۲ سالگی ادامه یافت.

در دنیای اینترنت
نظرات مردم (0 نظر)