آیدا پناهنده، نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون، سال 1358 در شهر تهران متولد شد. وی دارای مدرک کارشناسی در رشته فیلم‌برداری و کارشناسی‌ارشد در رشته سینما از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران است. «ناهید» اولین ساخته بلند سینمایی او به شمار می‌رود که این فیلم در شصت و هشتمین جشنواره کن و در بخش نوعی نگاه، برنده جایزه آینده نویدبخش شد.

تولد:

1358/06/17 (سن: 38 سال)
نامزد 1 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «آیدا پناهنده»

نویسنده

کارگردان
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «آیدا پناهنده»

آیدا پناهنده، نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون، سال 1358 در شهر تهران متولد شد.

او در فیلم‌های تلویزیونی نظیر؛ «قصه داوود و قمری» (1388)، «آبروی از دست رفته آقای صادقی» (1390)، «از جنوب شرقی» (1391) و مستند های؛ «ایراندخت»، «خانه قمر خانم»، «برزخ» و فیلم‌های کوتاه؛ «قوطی حلبی بازار» (1378)، «رمولوس» (1380)، «تاکسونومی» (1382)، «آن دست‌ها» (1384)، «روشنایی‌های شهر» (1386)، «تاج خروس» (1387) و فیلم سینمایی «اسرافیل» (1395) فعالیت داشته است.

وی همچنین جوایزی نظیر؛ جایزه بهترین فیلم کوتاه برای فیلم «آن دست‌ها» در بخش نگاه نو جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، برنده دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه کوتاه داستانی برای فیلم «روشنایی‌های شهر» در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی برای فیلم «تاج خروس» در دوازدهمین جشن خانه سینما، جایزه بهترین کارگردانی و بهترین استعداد جوان را درجشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برای فیلم «تاج خروس»، یاس زرین بهترین فیلم نامه تلویزیونی مشترک با ارسلان امیری برای «آبروی از دست رفته آقای صادقی» در نخستین جشنواره ویدیویی یاس تهران، تندیس بهترین کارگردانی و بهترین فیلم نامه مشترک با ارسلان امیری برای فیلم «آبروی از دست رفته آقای صادقی» در سومین جشنواره تلویزیونی جام جم را در کارنامه دارد.

نظرات مردم (5 نظر)


سپنتاملک زاده
فیلم ناهیدتان بدنبود.
0
18 هفته قبل

یونس
تبریک به شما👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
0
25 هفته قبل

♡تینا♡
ازشون خیلی بدم میاد نمیدونم چرا
با اون اخلاق بدش😝😝😓😓واون فیلمای مضخرفش
0
31 هفته قبل

خیراندیش
فیلماش مضخرفه
😱😱
0
36 هفته قبل

♡تینا♡
قیافشو😑😐😑😐😑😐😑

ناهید که خیلی مسخره بود😝😝😫😫😒😒
0
36 هفته قبل