‏لوون هفتوان‏
Levon Haftvan


لوون هفتوان، کارگردان و بازیگر سینما و تئاتر ایرانی-ارمنی، در سال 1345 متولد شد. وی دارای مدرک فوق لیسانس رشته کارگردانی تئاتر از آکادمی هنرهای نمایشی روسیه است. وی با فیلم سینمایی «در کوچه های عشق» (1369)، پا به عرصه سینما نهاد.

تولد:

1345/01/06 (سن: 51 سال)

سوابق کاری «لوون هفتوان»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «لوون هفتوان»

لوون خانکلدیان هفتوان، کارگردان و بازیگر، سینما و تئاتر ایرانی-ارمنی، در 6 فروردین سال 1345 متولد شد. او در سال ۱۳۷۰ از آکادمی هنرهای نمایشی روسیه فارغ‎التحصیل شد و در سال ۱۳۷۴ کمپانی «لماز» را در کانادا تاسیس کرد و با هدف تعالی هنر گروه تئاتری «ریرا» را هم در تورنتو به راه انداخت و تا کنون نمایشنامه‎های بسیاری به کارگردانی وی به صحنه رفته و جوایز مختلفی را از فستیوال‏‎های جهانی کسب کرده‎است.

هفتوان کارگاه «بازیگر و متن» با تاکید بر آموزه‎هایی از شیوه‎های اجرایی مدرن و نگاهی نو به هدایت بازیگر، تحلیل نقش، تحلیل متن زیر نظر خودش برگزار کرد.

لوون هفتوان کارگردانی تئاترهایی نظیر؛ «آهای کی اونجاست؟» ویلیام سارویان، «عاشق» هارولد پینتر، «دارم خوای می‎بینم. نمی‎بینم؟» لوئیجی پیراندلو، «مرغ دریایی» آنتوان چخوف، «شاید رویا» لوئیجی پیراندلو و «یکشنبه» هارچ تارونیان، را برعهده داشته‎است.

وی همچنین در فیلم‎های سینمایی نظیر؛ «دراکولا»، «در کوچه‎های عشق»، «سر و صدای تاریک»، «پرویز» و «لرزاننده چربی» به نقش‎آفرینی پرداخته‎است.

«لوون هفتوان»، به دلیل افسردگی بعد از طلاقش، یک شب در «کانادا» در پشت چراغ قرمز خوابش برد، که پلیس به همین دلیل یک سال گواهینامه وی را مصادره کرد و او دیگر هیچ وقت رانندگی نکرد.
«لوون هفتوان»، بعد از طلاق از همسر خود در «مسکو»، به افسردگی دچار شد.
«لوون هفتوان»، در «مسکو» ازدواج کرد ولی زمانی که قصد مسافرت به «کانادا» کرد، از همسرش جدا شد.

نظرات مردم (2 نظر)


یونس
👏👏👏👏👍👍👍👍
0
2 هفته قبل

ریحانه
عالی
0
1395/05/13