نیوشا ضیغمی، بازیگر سینما، سال ۱۳۵۹ در شهر تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته‌ی روانشناسی کودک از دانشگاه "شهید بهشتی" تهران است. اولین تجربه‌ی سینمایی ضیغمی، فیلم «تردست» به کارگردانی محمدعلی سجادی بوده‌است.

تولد:

1359/04/18 (سن: 37 سال)
نامزد 2 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «نیوشا ضیغمی»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «نیوشا ضیغمی»

نیوشا ضیغمی خواهر بزرگتر روشا ضیغمی، بازیگر است.

ضیغمی در سال (1383) از کلاس‌های بازیگری کانون سینماگران جوان فارغ‌التحصیل شد و در همان سال، انجمن او را برای بازی در سریال «در چشم باد» مسعود جعفری جوزانی انتخاب کرد که نخستین تجربه‌ی وی در عرصه‌ی بازیگری بود.

ضیغمی بعد از اکران متوالی تعدادی از کارهایش طی سال (1387) به مدت یک سال در هیچ فیلمی بازی نکرد؛ وی در این دوره یک دفتر سینمایی تأسیس کرد تا در آن از فیلم‌های خوب سینمایی حمایت شود.

نیوشا ضیغمی به‌عنوان سرمایه‌گذار در فیلم‌هایی نظیر؛ «پرتقال خونی» (۱۳۸۹) و به‌عنوان مجری طرح در فیلم‌هایی نظیر؛ «صبح خاکستر» (1392)، حضور داشته‌است.

نیوشا ضیغمی در مجموعه‌های تلویزیونی نظیر؛ «راستش را بگو» محمدرضا آهنج (1390) و «در چشم باد» مسعود جعفری‌جوزانی (1382)، بازی‌ کرده‌است.

وی همچنین در فیلم‌هایی نظیر؛ «خوب بد جلف» (۱۳۹۴)، «آدم باش» (۱۳۹۳)، «آینه شمعدون» (۱۳۹۱)، «چارسو» (۱۳۹۰)، «گشت ارشاد» (۱۳۹۰)، «یکی برای همه» (۱۳۹۰)، «دختر شاه پریون» (۱۳۸۹)، «دموکراسی تو روز روشن» (۱۳۸۸)، «قرنطینه« (۱۳۸۶)، «اخراجی‌ها» (۱۳۸۵)، «حس پنهان» (۱۳۸۵) و «مواجهه» (۱۳۸۳)، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

نیوشا ضیغمی، نامزدی دریافت جایزه‌ی نقش اول زن در بیست و چهارمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «شوریده»، را در کارنامه دارد.

«نیوشا ضیغمی»، 1 دی ماه سال 1396 در سری سوم برنامه «دورهمی»، «جا قلمی و دوات»، پدرش را به «موزه دورهمی»، اهدا کرد.
«نیوشا ضیغمی»، 1 دی ماه سال 1396 در سری سوم برنامه «دورهمی»، با بیان خاطره‌ای از پشت صحنه سریال «شب‌های برره»، یادآور شد:
«اوایل شروع بازیگری‌ام بود که به پشت صحنه سریال «شب‌های برره» آمدم. در آن مجموعه یک مسئول تدارک داشتید که در حال آماده کردن جهیزیه دخترش بود. آن موقع شما آقای مدیری، بدون اینکه من را بشناسید، من را واسطه کمک خود به آن مرد کردید و به من گفتید به کسی نگویم. من این را امشب بیان کردم، چون درس بزرگی از شما گرفتم.»
«نیوشا ضیغمی»، 1 دی ماه سال 1396 در سری سوم برنامه «دورهمی»، در جواب به سوال «مهران مدیری»، که چطور با همسرش آشنا شده است، بیان داشت:
«هشت سال پیش سر یک پروژه سینمایی به واسطه مدیر تولید پروژه، با همسرم آشنا شدم و بعد از ۹ ماه با هم ازدواج کردیم.»

نظرات مردم (13 نظر)


مهناز خیراندیش
اوایل بازیگری بودن سرشار از استعداد
و خیلی درجه یک بازی میکردن
اما به مرور با انتخاب نقش های مضخرف
و درکل نقشای نه چندان خوب
محبوبیتشو از دست داد
اگه یکمی روی نقشاش دقت کنه
و استعدادشو پرورش بده از
خیلی از بازیگر نماهای الان خیلی بهتر میشه
«سحر قریشی»
0
9 هفته قبل

سپنتاملک زاده
بروبیرون ازبازیگری
0
9 هفته قبل

مهناز خیراندیش
فیلم ثبت با سند برابر است
0
14 هفته قبل

مهناز خیراندیش
آقا یونس ایشون روی پرده هستن
0
14 هفته قبل

یونس
منظوم کی گفته که ایشون ستاره زن روی پرد ه هستن؟؟؟؟
1
14 هفته قبل

یونس
اصلا ایشون اسمشونو نمیشه گذاشت بازیگر
0
15 هفته قبل

فاطمه هادی
بازیگره بدی هستش از نظره من چون همه ی فیلمایی که بازی کرده یا بدن یا فاجعه هستن
0
15 هفته قبل

طناز کیان افشار
موافقم خانم خیراندیش
0
25 هفته قبل

مهنازخیراندیش
بهترین بازیگر ایرانی
ولی از استعدادش اصلا استفاده نمیکنه و نقشاش یا خیلی کوتاهه یا خیلی بده
0
28 هفته قبل

مینا رضایی
فدای داری
0
32 هفته قبل
مشاهده نظرات بیشتر