‏نیوشا ضیغمی‏


نیوشا ضیغمی، بازیگر سینما، سال ۱۳۵۹ در شهر تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته‌ی روانشناسی کودک از دانشگاه "شهید بهشتی" تهران است. اولین تجربه‌ی سینمایی ضیغمی، فیلم «تردست» به کارگردانی محمدعلی سجادی بوده‌است.

تولد:

1359/04/18 (سن: 36 سال)
نامزد 2 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر

سوابق کاری «نیوشا ضیغمی»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «نیوشا ضیغمی»

نیوشا ضیغمی خواهر بزرگتر روشا ضیغمی، بازیگر است.

ضیغمی در سال (1383) از کلاس‌های بازیگری کانون سینماگران جوان فارغ‌التحصیل شد و در همان سال، انجمن او را برای بازی در سریال «در چشم باد» مسعود جعفری جوزانی انتخاب کرد که نخستین تجربه‌ی وی در عرصه‌ی بازیگری بود.

ضیغمی بعد از اکران متوالی تعدادی از کارهایش طی سال (1387) به مدت یک سال در هیچ فیلمی بازی نکرد؛ وی در این دوره یک دفتر سینمایی تأسیس کرد تا در آن از فیلم‌های خوب سینمایی حمایت شود.

نیوشا ضیغمی به‌عنوان سرمایه‌گذار در فیلم‌هایی نظیر؛ «پرتقال خونی» (۱۳۸۹) و به‌عنوان مجری طرح در فیلم‌هایی نظیر؛ «صبح خاکستر» (1392)، حضور داشته‌است.

نیوشا ضیغمی در مجموعه‌های تلویزیونی نظیر؛ «راستش را بگو» محمدرضا آهنج (1390) و «در چشم باد» مسعود جعفری‌جوزانی (1382)، بازی‌ کرده‌است.

وی همچنین در فیلم‌هایی نظیر؛ «خوب بد جلف» (۱۳۹۴)، «آدم باش» (۱۳۹۳)، «آینه شمعدون» (۱۳۹۱)، «چارسو» (۱۳۹۰)، «گشت ارشاد» (۱۳۹۰)، «یکی برای همه» (۱۳۹۰)، «دختر شاه پریون» (۱۳۸۹)، «دموکراسی تو روز روشن» (۱۳۸۸)، «قرنطینه« (۱۳۸۶)، «اخراجی‌ها» (۱۳۸۵)، «حس پنهان» (۱۳۸۵) و «مواجهه» (۱۳۸۳)، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

نیوشا ضیغمی، نامزدی دریافت جایزه‌ی نقش اول زن در بیست و چهارمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر برای فیلم «شوریده»، را در کارنامه دارد.

«نیوشا ضیغمی»، از سفر حج می گوید:
«نکته ای که برای من بسیار جالب بود این که خانه خدا شبیه به هیچ جایی از دنیا نیست من روز اولی که وارد مکه شدم در شوک بودم، مانند یک قیامت واقعی است ولی شما زنده آن را تجربه می کنید، شاید شنیده باشید که در قیامت هیچ کس به فکر کسی نیست و مادر بچه اش را نمی شناسد. همه از کنار هم رد می شوند و هم را نمی بینند و همه یکسان هستند. خانه خدا واقعا مانند قیامت است همه یکسان لباس می پوشند و هیچ تفاوتی ندارند و همه افراد به خدای واحد فکر می کنند.»
خانه داری «نیوشا ضیغمی»:
«در زندگی شخصی ام زمانی که درگیر کار خاصی نباشم گاهی درست عین یک زن خانه دار رفتار می کنم و درگیر کارهای خانه نظیر طبخ غذا، شستن لباس و اتوکشی و گردگیری خانه هستم البته اگر پای تعریف از خود نگذارید باید بگویم دستپختم هم به نسبت خوب است.»
ملاک ازدواج «نیوشا ضیغمی»:
«راستش را بخواهید مهم ترین ملاک من برای ازدواج شخصیت و ادب و احترام بود. من در بدترین شرایط نمی توانم بی ادب باشم و نمی توانستم با مردی که احترام نگذارد و بددهن باشد، ازدواج کنم. آرش این ویژگی خوب را دارد که با احترام برخورد می کند و همراه و دوست واقعی من است. خیلی طول کشید که او را انتخاب کردم اما شرط و شروطی نگذاشتم که به زور آنها رابطه را حفظ کنم. مهریه ام یک سکه است. نمی توانم درک کنم که ۲ خانواده سر تعداد سکه با هم چانه می زنند.»

نظرات مردم (11 نظر)


مهناز خیراندیش
فیلم ثبت با سند برابر است
0
1 هفته قبل

مهناز خیراندیش
آقا یونس ایشون روی پرده هستن
0
1 هفته قبل

یونس
منظوم کی گفته که ایشون ستاره زن روی پرد ه هستن؟؟؟؟
0
1 هفته قبل

یونس
اصلا ایشون اسمشونو نمیشه گذاشت بازیگر
0
1 هفته قبل

فاطمه هادی
بازیگره بدی هستش از نظره من چون همه ی فیلمایی که بازی کرده یا بدن یا فاجعه هستن
0
1 هفته قبل

طناز کیان افشار
موافقم خانم خیراندیش
0
12 هفته قبل

مهنازخیراندیش
بهترین بازیگر ایرانی
ولی از استعدادش اصلا استفاده نمیکنه و نقشاش یا خیلی کوتاهه یا خیلی بده
0
15 هفته قبل

مینا رضایی
فدای داری
0
19 هفته قبل

محمدحسین
نیوشا جان تولدت مبارک ان شاء الله صد سال زنده باشی
0
22 هفته قبل

یاسمن
همش ارایشه
0
22 هفته قبل
مشاهده نظرات بیشتر