سارا خوئینی‌ها، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1353 در شهر تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته‌ی گرافیک از دانشکده‌ی "هنرهای زیبا" دانشگاه "تهران" است. خوئینی‌ها از سال (1369) با بازی در فیلم ویدئویی «صبحگاه خونین» فرامرز باصری وارد عرصه‌ی بازیگری شد. وی در سال (1370) با فیلم سینمایی «گل‌ها و گلوله‌ها» ناصر مهدی‌پور، وارد عرصه‌ی سینما شد. سارا خوئینی‌ها، تقدیرنامه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره‌ی برنامه‌های تلویزیون سال (1383) و (1384) برای بازی در سریال «معصومیت از دست رفته»، را در کارنامه دارد.

تولد:

1353/03/03 (سن: 43 سال)

سوابق کاری «سارا خوئینی‌ها»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)

بیوگرافی / زندگی‌نامه «سارا خوئینی‌ها»

ساراخوئینی‌ها همسر سابق چنگیز وثوقی و یوسف مرادیان، بازیگران تلویزیون و سینما، بوده‌است.

خوئینی‌ها در سال (۱۳۸۳) با بازی در نقش اصلی فیلم سینمایی جنجالی «نقاب» درخشید و با بازی در سریال «معصومیت ازدست‌رفته» در نقش "حمیرا" برای اهالی تلویزیون شناخته شد.

وی در فیلم‌هایی نظیر؛ «یکی از ما دو نفر» تهمینه میلانی (۱۳۸۹)، دستیار کارگردان و بازیگر بوده‌است.

خوئینی‌ها در تئاترهایی نظیر؛ «عشق اتفاقی نیست که بیفتد» (۱۳۹۰)، به ایفای نقش پرداخته‌است.

سارا خوئینی‌ها در مجموعه‌های تلویزیونی نظیر؛ «اولین انتخاب» (۱۳۹۲)، «شب شیشه‌ای» (۱۳۹۲)، «کلاه پهلوی» (۱۳۸۶ – ۱۳۹۱)، «خاطرات مرد ناتمام» (۱۳۹۰-۱۳۹۱)، «بچه‌ها نگاه می‌کنند» (۱۳۹۰)، «یک روز قبل» (۱۳۸۹)، «بی صدا فریاد کن» (۱۳۸۶)، «روزهای اعتراض» (۱۳۸۴)، «راه شب» (۱۳۸۳)، «معصومیت از دست رفته» (۱۳۸۱)، «سفر سبز» (۱۳۸۰) و «مادر» (۱۳۷۸) و تله‌فیلم‌هایی نظیر؛ «فصل زندگی» (۱۳۹۱)، «اوباش» (۱۳۹۰)، «فراموشی» (۱۳۸۹)، «تلواسه» (۱۳۸۸)، «صبحگاه خونین» (۱۳۶۹)، بازی کرده‌است.

وی همچنین در فیلم‌های سینمایی نظیر؛ «شاباش» (۱۳۹۱)، «دل بی قرار» (۱۳۹۱)، «در امتداد شهر» (۱۳۸۹)، «یکی از ما دو نفر» (1389)، «بیداری رویاها» (۱۳۸۸)، «لج و لج‌بازی» (۱۳۸۸)، «سوپر استار» (۱۳۸۷)، «گیس بریده» (۱۳۸۵)، «اسپاگتی در هشت دقیقه» (۱۳۸۴)، «نقاب» (۱۳۸۳)، «بالای شهر پایین شهر» (۱۳۸۰)، «دوستان» (۱۳۷۸) و «گل‌ها و گلوله‌ها» (۱۳۷۰)، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

سارا خوئینی‌ها، تقدیرنامه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره‌ی برنامه‌های تلویزیون سال (1383) و (1384) برای بازی در سریال «معصومیت از دست رفته»، را در کارنامه دارد.

سارا خوئینی‌ها در سال (۱۳۹۰) در تئاتر «عشق اتفاقی نیست که بیفتد» به روی صحنه‌ی تالار وحدت رفت. این نمایش مورد استقبال هنرمندان بنام سینما و تئاتر واقع شد که موفقیت این نمایش و استقبال بیش از انتظار مردم، باعث دو اجرایی شدن نوبت نمایش آن شد.
وی پس از چند سال دوری از سینما، دور جدید بازیگری خود را با فیلم «دوستان» علی شاه‌حاتمی در سال (1378) و با نام واقعی خود یعنی "سارا خوئینی‌ها" آغاز کرد.
خوئینی‌ها در فیلم تلویزیونی «طالع عشق» در نقش حلیمه، دایه‌ی پیامبر اسلام ظاهر شد.

نظرات مردم (1 نظر)


پارمیدا
تولدت مبارک
0
42 هفته قبل