سارا خوئینی‌ها، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، سال 1353 در شهر تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته‌ی گرافیک از دانشکده‌ی "هنرهای زیبا" دانشگاه "تهران" است. خوئینی‌ها از سال (1369) با بازی در فیلم ویدئویی «صبحگاه خونین» فرامرز باصری وارد عرصه‌ی بازیگری شد. وی در سال (1370) با فیلم سینمایی «گل‌ها و گلوله‌ها» ناصر مهدی‌پور، وارد عرصه‌ی سینما شد. سارا خوئینی‌ها، تقدیرنامه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره‌ی برنامه‌های تلویزیون سال (1383) و (1384) برای بازی در سریال «معصومیت از دست رفته»، را در کارنامه دارد.

تولد:

1353/03/03 (سن: 43 سال)

سوابق کاری «سارا خوئینی‌ها»

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
سارا خوئینی‌ها در سال (۱۳۹۰) در تئاتر «عشق اتفاقی نیست که بیفتد» به روی صحنه‌ی تالار وحدت رفت. این نمایش مورد استقبال هنرمندان بنام سینما و تئاتر واقع شد که موفقیت این نمایش و استقبال بیش از انتظار مردم، باعث دو اجرایی شدن نوبت نمایش آن شد.
وی پس از چند سال دوری از سینما، دور جدید بازیگری خود را با فیلم «دوستان» علی شاه‌حاتمی در سال (1378) و با نام واقعی خود یعنی "سارا خوئینی‌ها" آغاز کرد.
خوئینی‌ها در فیلم تلویزیونی «طالع عشق» در نقش حلیمه، دایه‌ی پیامبر اسلام ظاهر شد.

نظرات مردم (1 نظر)


پارمیدا
تولدت مبارک
0
52 هفته قبل