حواشی فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت» (14 حاشیه)

«کیومرث پوراحمد»، در ابتدا تهیه کننده فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، بود که پس از سانحه‌ای که 3 بهمن ماه 1396 برای «الناز شاکردوست»، در پشت صحنه این فیلم افتاد و جایگزینی وی با «بهدخت ولیان»، از تهیه کنندگی «دو طبقه روی پیلوت»، استعفاء داد.
27 بهمن ماه سال 1396 «الناز شاکردوست»، بازیگر اسبق فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، پس از سانحه‌ای که برای وی در پشت صحنه این فیلم به وجود و وی قادر به ادامه همکاری با این فیلم را نداشت «بهدخت ولیان»، جایگزین وی شد و او با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود در این باره نوشت:
«تمام دردهایی که لحظه به لحظه کشیدم به اندازه دردی که قلبم از باور این جمله کشید که «سینما بی رحم است» نبود. بیش از ده روز است که حتی یک نفر از اعضای پروژه‌ای که به خاطرش مصدوم شدم حتی حتی حتی حالی از من نپرسیده‌اند! (البته که سخت مشغول فیلمبرداری هستید با توقف کمتر از سه روز و جایگزینی بازیگر، خسته نباشید عزیزان) ولی …. با این همه «آه» چه خواهید کرد؟!! فیلم «دو طبقه روی پیلوت» دارد روی چه چیزی بنا می شود؟!!»
«ابراهیم ابراهیمیان»، کارگردان فیلم سینمایی «کمدی انسانی»، 7 بهمن ماه سال 1396 پس از سانحه‌ای که برای «الناز شاکردوست»، بازیگر این فیلم اتفاق افتاد، گفت:
«این حادثه خارج از صحنه فیلمبرداری رخ داده و بر اثر یک بی‌احتیاطی بوده که نه به خانم شاکردوست ارتباط داشته و نه به پروژه و ما با هیچ بازیگری مذاکره نکرده‌ایم‌ و قرار هم نیست فعلا هیچ بازیگری جایگزین او شود تا ببینیم وضعیت خانم شاکردوست چه می‌شود. چون این آسیب‌دیدگی در دیسک مهره برای خود من هم یک‌بار اتفاق افتاده و احتمالا باید فیزیوتراپی داشته باشد.»
تا قبل از کنار گذاشته شدن «الناز شاکردوست»، جای‌گزینی «بهدخت ولیان»، به دلیل مصدومیتی که بر اثر سانحه 3 بهمن ماه سال 1396 در پشت صحنه این فیلم اتفاق افتاده بود، این فیلم 40% فیلم‌برداری شده بود.
مراحل تدوین و فیلم‌برداری فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، به صورت همزمان انجام شده است.
«الناز شاکردوست»، که در 3 بهمن ماه سال در پشت صحنه فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، سانحه‌ای برای وی به وجود آمد، به دلیل طولانی شدن دوران درمان، از این فیلم کنار گذاشته شد و «بهدخت ولیان»، به جای وی در این فیلم به نقش‌آفرینی پرداخت.
«الناز شاکردوست»، 12 بهمن ماه سال 1396 پس از سانحه‌ای که برای او در پشت صحنه فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، اتفاق اومد با انتشار عکسی از «مهران مدیری»، که در بیمارستان به عیادت وی رفته بود، نوشت:
«امروز درست می شه ١٠ روز که ثابت روی تخت بیمارستان هستم ، فقط با عشق و حضور پُر از محبت شماها تحمل این لحظه ها برام امکان پذیرتر شد ممنونم ???»
«فرزاد موتمن»، 4 بهمن ماه سال 1396، پس از سانحه پیش اومده برای «الناز شاکردوست»، در پشت صحنه فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، در صفحه اینستاگرامش، بیان داشت:
«حادثه برای الناز جدی بوده اما خوشبختانه به خیر گذشته. آرزو میکنم که هر چه سریعتر مداوا بشه و از بیمارستان با سلامتی کامل مرخص بشه.
4 بهمن ماه سال 1396 پس سانحه «الناز شاکر دوست»، در پشت صحنه فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرامش، بر روی تخت بیمارستان شایعه «ضربه مغزی» شدنش را تکذیب کرد.
«الناز شاکردوست»، بازیگر فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، 3 بهمن ماه سال 1396 در هنگام ضبط این فیلم در شهرک «استقلال»، منطقه «تهرانسر»، دچار سانحه شد و بیمارستان منتقل پیدا کرد.
فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، در ابتدا قرار بود در «سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر»، اکران شود که به این جشنواره نرسید.
فیلم‌برداری فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، در شهر «تهران»، انجام شده است.
«ابراهیم ابراهیمیان»، کارگردان فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، 7 آبان ماه سال 1396 در گفتگو با یکی از خبرگزاری‌های داخلی، در رابطه با این فیلم، اذعان داشت:
«فیلم سینمایی «پیلوت»، یک کار کاملاً متفاوت نسبت به سایر آثارم است و فضایی گروتسک دارد. درواقع یک فیلم کاراکتر محور است که قصه‌ها را شخصیت‌های داستان خلق می‌کنند. برای خودم تجربه عجیبی است و امیدوارم آن‌طور که می‌خواهم کار پیش برود.»
فیلم سینمایی «دو طبقه روی پیلوت»، چهارمین اثر سینمایی بلند «ابراهیم ابراهیمیان»، در مقام کارگردانی است.