افشین عزیزی

‏افشین عزیزی‏
Afshin Azizi

نوازنده

افشین عزیزی، آهنگساز است.

سوابق کاری افشین عزیزی
آهنگ ساز
نوازنده
آهنگساز فیلم «مردن به وقت شهریور» در مورد موسیقی این فیلم میگوید: در این فیلم از سازهایی چون تار و بالابان به نوازندگی آرشاک ساهاکیان از نوازندگان برجسته کشور ارمنستان استفاده شده است.
عزیزی در مورد موسیقی فیلم «چهارشنبه خون به پا می‌شود» می‌گوید: در موسیقی این فیلم هر ساز نماد و معرف یکی از شخصیت‌های فیلم است.
افشین عزیزی آهنگساز سریال «یادداشت‌های یک زن خانه‌دار» می‌گوید: تم اصلی این مجموعه‌ی تلویزیونی یک ملودی والس است که بر اساس اجرای تار و گیتار ساخته شده‌است. البته مجموعه‌ای از سبک‌های موسیقی ایرانی، کلاسیک، تلفیقی و جز و سازهایی چون سنتور، ویلون و کمانچه نیز در آهنگسازی بهره‌برداری می‌شود.
وی می‌افزاید: هیچ سازی نماد و نشانه‌ای از شخصیت‌ها نیستند بلکه کار آهنگسازی بر مبنای سیر داستان انجام شده‌است.
هر جا شرایط و مسیر داستان اقتضا می‌کرده از موسیقی با تم‌های مختلف سنتی، مدرن، کلاسیک، یا جز استفاده شده‌است و در حقیقت در این کار، فضای اثر و داستان است که نوع سازها و ملودی‌ها را در لحظه و بر اساس تغییر روند آن مشخص می‌کند.
نظرات مردم (2 نظر)
شجا
جایزه بهترین موسیقی به مستند «در جستجوی فریده» تعلق گرفت.به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، افشین عزیزی آهنگساز «در جستجوی فریده» برنده تندیس سینماحقیقت، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین آهنگسازی شد.
0 لایک
0 نظر
1 هفته قبل
شجا
نامزدهای بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر، پیمان یزدانیان (متری شش و نیم و بنفشه آفریقایی)، امین هنرمند (قصر شیرین)، افشین عزیزی (غلامرضا تختی)، مسعود سخاوت دوست (شبی که ماه کامل شد)، کریستف رضاعی (ناگهان درخت و سال دوم دانشکده من) بودند.
0 لایک
0 نظر
1 هفته قبل