فیلشاه

‏فیلشاه‏ ( 1395)
‏THE ELEPHANT KING‏

7.5
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 619 کاربر

فیلم سینمایی

پویانمایی
اکران شده در 1396/12/23

خلاصه داستان فیلم سینمایی فیلشاه

در جنگلی در آفریقا رئیس گله فیل‌ها صاحب فرزندی می‌شود که همه انتظار دارند جانشین رئیس گله باشد، اما برخلاف تصور همه «شادفیل» بسیار دست و پا چلفتی است و هیکل گنده‌اش همیشه سبب تخریب و خرابکاری می‌شود...


با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
اصحاب الایده‌ها
حمید خرمی: فیلشاه نیز حاوی یک قصه قدسی است و در ادامه شاهزاده روم است؛ قصه اصحاب الفیل، که کدهای فانتزی به خود گرفته است و جهانی متحد یا نیمه متحد حیوانات را نشان می‌دهد، چیزی شبیه کتاب قلعه حیوانات پویانمایی، این خاصیت را دارد که تمام اجزای فرم و محتوایش، قابل خوانش و بررسی است.
در مسیر رشد
محمد احمدخانلو: نکته‌ای که فیلشاه را از انیمیشن‌های خارجی مشابه خود متمایز می‌سازد، پیام محوری آن است. غالب آثار برجسته‌ای که در آن‎ها شخصیتی معصوم در گذر از حوادثِ یک سفر به کمال می‌رسد، درونمایه‌ای مبتنی بر اتکا به خود و اعتماد به نفس دارند.
در نوع خود اثری کم‌نظیر و تماشایی
جبار آذین: «فیلشاه» فیلمی خوش‌ساخت و حرفه‌ای و در ردیف بهترین تولیدات انیمیشن ایران و جهان است در واقع موفقیت ساخت انیمیشن‌های «شاهزاده روم» و «فیلشاه» گویای این واقعیت است که می‌توان با استفاده از فناوری و تجهیزات مدرن سینمایی، محتوا و مضامین خوب دینی و مذهبی را در سینما با موفقیت به تصویر کشید و انبوه مخاطبان و به ویژه تماشاگران علاقمند به آثار مذهبی را راضی کرد.
از ماداگاسکار تا ابابیل
ساناز رمضانی: اصلاً چه ایرادی دارد یک‌بار انیمیشنی بسازیم که فقط حکم زنگ تفریحی برای کودک دارد و با به‌کارگیری المان‌های کسب رضایت مخاطب کودک مثل استفاده از رقص و آواز، رنگ‌های شاد و جذاب و داستانی صرفاً سرگرم‌کننده، کودک را باقابلیت‌های سینمای انیمیشن آشنا کنیم و به‌جای تحمیل ایدئولوژی و اسطوره‌های کهن و ناب سرزمینمان فقط با کودک ارتباط برقرار کنیم؟
همزمان با رسیدن مقدار فروش اکران انیمیشن «فیلشاه»، به 7 میلیارد تومان، عوامل سازنده این انیمیشن نسخه «بازی اندروید»، این اثر را نیز منتشر کرده است.
بیانیه گروه «هنر پویا»، در پی عدم داوری انیمیشن سینمایی «فیلشاه» در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر:

«باسمه تعالی
نتایج داوری‌های «سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر» اعلام شد و نکته عجیب ماجرا آنجاست که، دو تن از داوران محترم جشنواره، در برنامه تلویزیونی «هفت» اعلام کردند که داوران اصلا «فیلشاه»، را داوری نکرده‌اند! این بی‌توجهی به تنها انیمیشن سینمایی حاضر در جشنواره در حالی صورت می‌گیرد که در اعلام رسمی دبیر جشنواره از «فیلشاه» به عنوان فیلمی که برای کسب همه سیمرغ‌ها مورد داوری قرار می‌گیرد، یاد شد و این یکی از عجیب‌ترین اتفاقات تاریخ سی‌و‌شش ساله «جشنواره فیلم فجر»، است که فیلمی به بخش مسابقه سودای سیمرغ راه می‌یابد ولی داوران فیلم را داوری نمی‌کنند!
برخورد دبیرخانه جشنواره هم روند جالبی دارد، ابتدا تماس و اصرار مسئولین دبیرخانه برای حضور «فیلشاه»، به عنوان یک اثر با کیفیت در جشنواره، سپس بی‌مهری و حذف آن از برخی سینماهای مهم و درنهایت داوری نشدن فیلم و عدم توجه به درخواست داوران برای تجلیل از «فیلشاه».
این رفتارهای ضد و نقیض مسئولان جشنواره در حالی است که بسیاری از منتقدان سینمایی، اهالی رسانه و مردم، از «فیلشاه»، به عنوان اثری ارزشمند و پیشرو یاد می‌کنند و بدین سبب محمدمهدی حیدریان، رئیس سازمان سینمایی در سخنرانی خود در «اختتامیه سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر»، با اشاره‌ به «فیلشاه»، که دستاورد «هنرپویا»، به عنوان یک کمپانی خصوصی است و هیچ وابستگی به دولت و نهادهای فرهنگی دیگر ندارد، تاکید می‌کند که توانسته‌ایم‎‌ بخش عظیمی از عقب‌ماندگی خود را از سینمای انیمیشن جهان جبران کنیم و به مرزهای استانداردهای جهانی نزدیک شویم.
از سویی با توجه به آنکه «هنرپویا»، متقاضی اکران نوروزی «فیلشاه»، است، نگرانی اصلی ما به عنوان یک کمپانی مستقل که تجربه موفقی در «شاهزاده‌روم»، داشته‌ایم، آن است که این بی‌مهری‌ها در مورد اکران نوروزی نیز تکرار شود. ما معتقدیم اکران «فیلشاه»، می‌تواند مخاطبی را به سینما آورد که سایر فیلم‌ها توان آن را ندارند. «فیلشاه»، با ارائه محتوای سالم برای کودکان و خانواده‌ها، طیف مخاطبان سینما را افزایش می‌دهد؛ مسئله‌ای که هم به نفع سینمادار است، هم به نفع پخش‌کننده و هم به نفع تولیدکننده و این یعنی نفع کل سینمای ایران.
در پایان از مردم، سینماگران و علی‌الخصوص جامعه انیمیشن که به تلاش‌های تیم «هنرپویا»، احترام گذاشته و یا «فیلشاه»، را دوست داشتند، تشکر می‌نمائیم.»
«حامد جعفری»، تهیه کننده انیمیشن «فیلشاه»، 3 بهمن ماه سال 1396    در گفتگو با یکی از خبرگزاری‌های داخلی، در رابطه با فیلم‌نامه این انیمیشن، بیان داشت:
«ما برای نگارش فیلمنامه انیمیشن‌های سینمایی فردی عمل نمی‌کنیم، بلکه کارمان گروهی است. هر ساله ایده‌های مختلفی به گروه هنر پویا پیشنهاد می‌شود، از بین این ایده‌ها چندتایی توسط شورای محتوایی انتخاب می‌شود، آن ایده‌ها در کارگاه ایده‌اندیشی دستخوش تغییراتی می‌شود و به یک طرح تبدیل می‌شود. روی آن طرح دوباره کار می‌کنیم و تبدیل به فیلمنامه می‌شود.»
سوالات نظرسنجی ( 10 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


حرف و پیام فیلم، مفید و ارزشمند هست؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تیم بازیگران، نقش‌ها را خوب بازی کردند؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم فیلشاه (از مجموع 33 رای)


سرگرم‌کننده
8.2
محتوا
10
ارزش تماشا
8.2
بازیگری
5
جذاب
7.8
پایان مناسب
7.6
تفکربرانگیز
6.6
خوش ساخت
9.1
مناسب خانواده‌
8.2
مناسب کودکان
8.6

بررسی های مردم (59 بررسی)


هیو جکمن
از طرف همه کسایی که امیر بهشون توهین کرد و گیرای الکی داد:
۱:منظوم خواهش میکنم پیام های بدون مرتبط به فیلم ها رو پاک کن
۲:امیر منم تو رو به خدا میسپارم
۳:پرسپولیس من به شما فوش ندادم و نخواهم داد همینطور پریزیوال به شما توهین نکرد
بلکه امیر بارها بهت توهین کرد و شما رو با حسام الدین مقایسه کرد و در یک پیام به چندین نفر از جمله من شما پریزیوال و غیره توهین کرد و گفت شما انسان نیستید
۴:و از کسی شکایت ندارم ولی اگه کسی بخواد شکایت کنه من باید از امیر شکایت کنم
۵:بهترین کا رو آنه شرلی کرد که دیگه جواب امیر رو نداد درکل شما رو ابتدا به خداوند و سپس به منظوم میسپارم
با تشکر از همه ی کسایی که از من حمایت کردند
1 لایک
1 هفته قبل

پریزیوال
درود بر شما دوست عزیز
0 لایک
1 هفته قبل

پریزیوال
امیر منم جوابتو نمیدم به شرطی که توهم جواب منو ندی
0 لایک
1 هفته قبل

پریزیوال
خدا رو شکر اکرانش تموم شد
0 لایک
1 هفته قبل

Amir
مشکل اصلی این انمیشن اینه که خواست جنبه مذهبی پیدا کنه
این خودش خیلی عیبه خیلی
ولی خب به هر حال پیشرفت رو به جلوی انمیشن ایران رو شاهد هستیم
0 لایک
1 هفته قبل

فریبا
نمیدونم والا
از نظر من که این عیب حساب نمیشه
0 لایک
1 هفته قبل

Amir
دین خوبه ولی نه تو همه جا
بهتر حدودش رعایت شه
0 لایک
1 هفته قبل

فریبا
اینم حرفیه
نظرا با هم متفاوته دیگه
0 لایک
1 هفته قبل

مرتضی
چه حرفه چیپی زدی امیر جان ! تمام سینمای دنیا مذهبیه ! هالیوود مذهبیه ! حتی اون لیست شیندلر که اون همه ازش دفاع میکنی مذهبیه ! اصلا جنگ جنگه مذهبه ! البته دوستان اشتباه نکنید، مذهبی بودن فیلم صرفا چادر و روسری و حجاب نیست !اهداف و نکات زیر لایه فیلم و اثر باید بررسی بشه تا متوجه بشید !
اتفاقا ما تو سینماممون فیلم مذهبی نداریم که جامعه به این لجن‌زار تبدیل شده ! یا مذهبی نمیسیازیم یا وقتی میسازیم خراب میکنیم !
الانم گارد نگیرید بابا مذهبی چیه، فلانه و بصاره ! ما میتونیم داستانها و تفکراتمون رو در قالب زیر لایه فیلم به صورت مذهبی بسیازیم ! مثل فیلم هایی چون ایکس من، ورلد وار زد و ...
حقیقتا بلد هم نیستیم بسیازیم ! صنعت رسانه صنعت غرب و یهوده و ما باید کار کیم و با خوب و بد ساختن به ایدهءال برسیم !!!!!
4 لایک
1 هفته قبل

پریزیوال
آقا مرتضی با شما موافقم انقدر حرفای این امیر رو جدی نگیرید از یه بچه همین چرت و پرت ها در میاد
0 لایک
1 هفته قبل

فریبا
من کلا خیلی اهل انیمیشن و کارتون نیستم . شاید رو هم رفته بیست تا کارتونم تو‌عمرم ندیده باشم .
دیگه توفیق اجباری شد و منو بردن سینما برا این انیمیشن
درسته هنوز خیلی راه داره تا به انیمیشن های خارجی برسه اما تا این حدشم هالی بود و من واقعا لذت بردم
دوستانی که گفتن این انیمیشن کجا و انیمیشنای اونا کجا . واقعا برام سواله چرا این انیمیشنو با انیمیشنای قبلی ایرانی یا همون شاهزاده روم که برای همین کارگردانه مقایسه نمیکنن؟
انیمیشن سازی توی ایران دیر شروع شده و متاسفانه خیلی امکانات و بودجه ای هم بهش تعلق نگرفته . و این باور غلط هم وجود داره که ما نمیتونیم پیشرفت کنیم . تا زمانی که این باور غلط وجود داشته باشه ، ما نمیتونیم پیشرفت چشمگیری داشته باشیم .
0 لایک
1 هفته قبل

مرتضی
احسنت نظرت فوق العاده قوی بود ! اصلا همینو بگو ! طرف میاد از فیلم ها و سریال های چیپ و زرد پر از اشکال ایرانی دفاع میکنه ولی انیمیشن هارو میکوبه !
ببینید فیلم و سریال چون آدم توش بازی میکنه، قطعا انتظار رشد ازشون فوق العاده بالاست ! باید تا الان پیشرفت میکردن و با سینمای جهان رقابت میکردن ! ولی انیمیشن فنه، تکنیکه تکنولوژیه ! دانشه خیلی تخصصیه با امکانات بالا ! درسته فیلم و سریال هم امکانات میخواد ولی به انیمیشن نمیرسه ! چرا که تو بحث انیمیشن مبحث رندرینگ نیازه که سوپر سوپر سوپر ابر ابر ابر کامپیوتر هایی نیاز داره که ما تو کشور نداریم و واقعا نمیشه از انمیشین های ایرانی انتظار رقابت با انیمین خارجی اونم تو این برهه از زمان که کلی تحریم هستیم رو داشته باشیم ! ولی میتونیم انتظار داشته باشیم که نسبت به آثار قبلیمون پیشرفت داشته باشن که الحق هم دارن !
هرچند بزرگترین ایراد فیلشاه، که بزرگترین اشکال سینمای داخلی هم هستش، یعنی فیلمنامه بود ! داستان رو نتونستن در بیارن و خراب کردن از نظر من.
0 لایک
1 هفته قبل

فریبا
خیلی ممنونم
بله فیلمنامه فیلشاه ضعف داشت و به نظر من دلیل ضعفشم این بود سازندگانش تمام تلاششون روی قسمت های فنی و گرافیکی و صداگذاری و چه میدونم اینجور چیزا بوده و خیلی بها به فیلمنامه ندادن .
0 لایک
1 هفته قبل

یحیی صاعدی
والت دیزنی کجایی؟ هالیوود کجایی؟ ما با یک میلیون دلار این انیمیشن رو ساختیم! به زودی با امثال انیمیشن های مثل فیلشاه هیمنه دستگاه تمدن غرب فرو می‌ریزد
1 لایک
3 هفته قبل

الهام فرهنگ
هیمنه دستگاه تمدن غرب!! :)) یجور صحبت کن بقیه بفهمن چی میگی. از اینکه یه طرفدار دیگه این انیمیشن با نگاه جهانی پیدا کردم خوشحالم. چرا از انیمیشن خوشتون اومده؟
0 لایک
3 هفته قبل

پریزیوال
دلیل حمایتت از این انیمیشن بسیار ابتدایی را فهمیدم
0 لایک
3 هفته قبل

آنه شرلی
بیچاره بچه های ایران که اینارو بخوردشون میدن من چند شبکه ی کارتون ایتالیایی دیدم با این که دوبله نبود لذت بردم ولی این با دوبله بودنش حالمو خراب کرد تا اونجایی که بچه و نوجوان دوربرم دیدم اصلا دوست نداشتن.
0 لایک
1 ماه پیش

مرتضی
به شدت این حرفتون که گفتید «بیچاره بچه های ایران که اینارو بخوردشون میدن» عصبیم کرد !
شما یا از دنیای انیمیشین جهان و ایلومنتاری خبر ندارید یا کلا بازم خبر ندارید !
چی رو میخوان به خوردن کودک بدن ؟ اصلا این انیمیشین نقطه ضعفش فیلمنامه بود ! چیزی برای خوروندن نداشت !
بحث اگه دوبله هستم که دوبله ایران که خیلی حرفه ایه، صدا پیشه های خوبی هم دوبله کردن این اثرو ! ولی اگه در مورد ساخت فیلم میگید که ساختش خیلی خوب و موفق بوده با این هزینه و شرایط ! من راضی بودم و سیر رشد رو میدیدم توش ! مهمترین چیز رشده ! نسبت به انیمه شاهزاده روم، اثر قبلیشون انیمیت هارو بررسی کنید بینید چقدر تغییر کردن ! این یعنی رشد !
یا اگه موضوع اینه که بچه ها خوششون نیومده خوب منم خیلی هارو دیدم خوششون اومده، اثر خیلی تاپی هم نیست نسبت به آثار خارجی که انتظار داشته باشیم که کودکی که از بدو تولد از دست مولدان این صنعت انیمیشن دیده، یه شبه بیاد از انیمیشن ایرانی خوشش بیاد !
0 لایک
3 هفته قبل

هیو جکمن
واقعا بد بود
0 لایک
1 ماه و 1 هفته پیش

مرتضی
تبریک میگم واقعا به دنیای انیمیشن ایران ! از لحاظ فنی خیلی خوب بود نسبت کارهای ایرانی!
واقعا از اینکه کودکان ما انیمیشن های خارجی رو با اهداف سیاسی اونا ببینن رو باید خطر فرهنگی بزرگ دونست که این انیمیشن های ایرانی میتونن تو این زمین برای رشد فرهنگمون کمک بکنن
البته از لحاظ فیلمنامه و تدوین خیلی ضعیف بود و داستان بدو بدو و با استرس پیشرفت !
به جرات ما همین مشکل رو تو سینما و فیلم ها و سریال هامون هم داریم، هرچقدر از لحاظ فنی داریم تو همه بخش ها پیشرفت میکنیم؛ همچنان تو بخش فیلمنامه ضعیف هستیم
ایران واقعا به نویسنده های خوب نیاز داره، امثال: جی جی آبراماس، جاناتان نولان، کریستوفر نولان، جورج آر آر مارتین، ویلیام گادمن، کوئنتین تارانتینو، فرانسیس فورد کاپولا، استیون اسپیلبرگ و ...
3 لایک
1 ماه و 2 هفته پیش

Amir
با اینکه اهل کارتون نیستم ولی مجبورا رفتم دیدم اصلنم پشیمون نیستم واقعا خوب بود
1 لایک
2 ماه پیش

YOUNES
ای کاش از این انیمیشن ها بیشتر ساخته بشه . کودک های بیچاره ما باید بشینن شبکه پویا که هیچ کیفیتی ندا ره رو تماشا کنن . پویایی که کارتون های 5 قرن پیش چین رو نشون میده.
ای کاش سینما و تلویزیون به کودکان هم اهمیت بده!!!😑😑😑
4 لایک
2 ماه و 2 هفته پیش

عسلی
دقیقا
1 لایک
2 ماه و 2 هفته پیش
مشاهده نظرات بیشتر