ساعت 5 عصر

‏ساعت 5 عصر‏

 (1395)
8.2
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 116 کاربر

فیلم سینمایی

کمدی
اکران شده در 1396/04/30

خلاصه داستان فیلم ساعت 5 عصر

از 7 صبح تا 5 بعدازظهر یک فرد را در تهران روایت می‌کند که آن روز آخرین فرصت آن فرد است که باید کاری را انجام دهد. فیلم هرچه جلوتر می‌رود بزرگتر می‌شود و ریتم مدام تندتر می‌شود و دیوانه‌وار بودن ماجرا بزرگتر و موضوع عظیم‌تر می‌شود.

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
ساعت پنج عصر؛ تجربه‌گر و عبث‌نما
کیوان کثیریان: مهران مدیری با کارنامه ای بلند بالا و پروپیمان از کارهای تلویزیونی که تنوع نسبتا قابل قبولی هم در آن دیده می‌شود، حالا اولین فیلم سینمایی‌اش را ساخته. به گمانم اگر توقع از او – که معمولا مبنای قضاوت قرار می‌گیرد- کاملا بر پایه تجربه‌های تلویزیونی او بنا شود، راه به خطا رفته‌ایم.
رژه مدیری روی مغز مخاطب!
رسول والی: ساخته‌ای طنز-سوررئال، نا‌امید‌کننده و گنگ که می‌ارزید بخاطرش سالن را ترک کرد! عمیقا امید دارم بعد از این، بیش از این، برند مهران مدیری را دستخوش افول نبینم. "مهران مدیری" برای من "اپل" طنز ایران است. مبادا "نوکیا" شود!
چرا با «ساعت 5 عصر» همراه نمی‌شویم؟
احمد رنجبر: مدیری وظیفه خود دید جامعه و آدم‌ها را به چالش بکشد که اوجش را در «دورهمی» شاهدیم. ا با چنین تفکر و هدفی «ساعت 5 عصر» را نوشته و ساخته. از این منظر فیلمش واجد تحسین است اما در پرداخت ، دوز کمدی را پایین آورده و بر اغراق افزوده.
موحش و نامنتظر
مدیسا مهراب پور: «ساعت پنج عصر» پایان شجاعانه و بی‌رحمانه‌ای دارد، یک فاصله‌گذاری ناگهانی با تماشاگر که او را به خود میاورد: نامزد قهرمان دوربین/تماشاگران را می‌بیند و از حضور این همه آدم که حالا خود تبدیل به بازیگران زیر دست مهران مدیری در سالن سینما شده‌اند نگاه می‌کند و خشکش میزند.
غمنومه مدیری
محسن شهمیرزادی: در «ساعت 5 عصر» عدم بهره‌کشی از سلبریتی‌ها برای جلب نظر مخاطبان است. انگار مدیری برای رقیبانی که با «چهره» می‌فروشند، رجزخوانی کرده و به نظر می‌رسد تلاشش برای رکورد زدن فروش، کوششی باشد در تحقق عبارت «ماچند نفر، شما همه».
معرفی و بررسی فیلم سینمایی ساعت 5 عصر+ عکس‌‌ها
سیدمحمدسجاد آمیری کاشانی: مهران مدیری با تجربه پس از 25 سال کارگردانی بالاخره فیلم اولی شد! در ادامه به نقد و بررسی کامل فیلم سینمایی ساعت 5 عصر به همراه تصاویر مراسم اکران خصوصی این فیلم می‌پردازیم. مراسمی که بزرگترین اکران خصوصی تاریخ سینمای ایران نام گرفت.
اوج یا سقوط مدیری؟
وحید سعیدی: شاید همین بازگشت موجب شد تا مدیری دوباره به این باور برسد که خودش اگر سرحال باشد می تواند به تنهایی منجی یک پروژه باشد. او اینبار برای اثبات این فرضیه ، عرصه وسیع‌تری را انتخاب کرد و تصمیم گرفت بعد از سال‌ها به سینما ورود کند.
فراتر از انتظار، و البته: انضباط!
امیر قادری: اگر در انتظار سکانس‌های خند‌ه‌دار متمادی، از آن نوع که در کارهای دیگر مدیری با آن مواجه بوده‌اید، هستید؛ "ساعت 5 عصر" انتخاب مناسب‌ای نیست. اما اگر می‌خواهید حاصل کار کمدین‌ای را ببینید، که همیشه خواسته جدی گرفته شود و به شکل عمیق‌تری با جامعه و تماشاگرش ارتباط برقرار کند، این فیلم نمونه مناسب‌ای است.
Ads

داستان فیلم سینمایی ساعت 5 عصر

خلاصه داستان

از 7 صبح تا 5 بعدازظهر یک فرد را در تهران روایت می‌کند که آن روز آخرین فرصت آن فرد است که باید کاری را انجام دهد. فیلم هرچه جلوتر می‌رود بزرگتر می‌شود و ریتم مدام تندتر می‌شود و دیوانه‌وار بودن ماجرا بزرگتر و موضوع عظیم‌تر می‌شود.
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم ساعت 5 عصر (از مجموع 66 رای)


سرگرم‌کننده
8.1
ارزش تماشا
8.4
جذاب
7.8
پایان مناسب
6.4
تفکربرانگیز
7.4
خوش ساخت
8.6
مناسب خانواده‌
8.5
مناسب کودکان
6.1

نظرات مردم (151 نظر)


مهدی مهربانی
بدک نبود
0
1 روز قبل

فرناز
عالی بود
0
1 روز قبل

ستاره سهیل
بلاخره نظرت راجع به این فیلم چیه هستی جون من میخوام برم ببینم میخوام بدونم ارزششوداره
0
2 روز قبل

علیرضا علیزاده
اره برو پشیمون نمیشی
0
1 روز قبل

هستی
آها
0
2 روز قبل

ستاره سهیل
هیچی مهم نیست حوصله گذاشتن استیکر خنده روندارم واسه همینه عزیزم
0
2 روز قبل

هستی
ستاره سهیل چرا آخر حرف هایت خخخخخخ میزاری
0
2 روز قبل

هستی
ببین فیلم خوبیه
0
2 روز قبل

ستاره سهیل
تکلیفو روشن کن هستی خانم خخخ
0
2 روز قبل

ستاره سهیل
هستی خانم بلاخره خوب بود یابدک نبود؟تکیفو روشن کنیدخخخخ من تصمیم دارم برم ببینم
0
2 روز قبل

هستی
بدک نبود
0
2 روز قبل
مشاهده موارد بیشتر