‏گشت 2‏

 (1395)
7.3
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 475 کاربر

فیلم سینمایی

کمدی, حادثه‌ای
اکران شده در 1395/12/25

خلاصه داستان فیلم سینمایی گشت 2

داستان سری دوم این فیلم از زمانی آغاز می‌شود که عباس و حسن پس از پنج سال از زندان آزاد شده و به سراغ عطا می‌روند. عطا در این مدت در کما بوده و به تازگی به هوش آمده و به زندگی عادی بازگشته. این سه رفیق دوباره با هم همراه شده و در پی کاری شرافتمندانه می‌گردند، اما پس از تلاش‌های بسیار سرانجام ناچار می‌شوند دوباره…

نامزد 3 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
42 امین اثر از 50 فیلم برتر منظوم
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
فیلمی سخیف در خدمت پولسازی
نفیسه ترابنده: ”گشت 2″ تعدادی شخصیت جدید زن را نیز به داستان اضافه کرده است که بدون هیچ‌گونه شخصیت‌پردازی و منطق روایی، حضور آن‌ها صرفاً یک بهانه برای انجام شوخی‌های سخیف جنسی در فیلم است و فقط آمده‌اند تا مخاطب سینما را به هر روش ممکن بخندانند.
ملغمه‌ای از لودگی با چاشنی اعتراض اجتماعی
محمدحسین ترکمان: «گشت ارشاد» دقیقاً از الگوهای مد روز سینمای سطحی گرا پیروی می‌کند که تنها در اندیشه قلقلک دادن پست‌ترین غرائز مخاطب است و این همه در حالی رخ می‌دهد که بعضا چنین آثاری ادعای پیام‌های اخلاقی را هم در خود دارند اما به چیز خاصی پایبند نیستند.
می‌گردم و می‌گردم و می‌گردم ; چرا گشت ارشاد ۲ چنین سرگردان است؟
علی فرقانی: فیلمساز ناگزیر به سمت شوخی‌های معمولی و گاهی لودگی می‌رود. این وضعیت با همه اشفتگی‌های خود نشان‌دهنده نوعی بلوغ در سطح کلان فرهنگ ارشاد است. حال می‌توان به این نکته اندیشید که فیلم گشت ارشاد 1 ایا در شکل‌گیری این بلوغ نقش داشته است؟
ژانرِ اوقات فراغت
افشین علیار: گشت ارشاد 2 جزو فیلم‌هایی‌ست که اساسا نمی‌شود جز به جز آن را تحلیل کرد چرا که این فیلم هیچ کدام از مشخصه‌های لازم برای ساختِ یک فیلم کمدی را در بر ندارد، اگر چندسال دیگر دیدید که فیلمساز گشت3 را ساخته و در نوروز هم اکران شده اصلا تعجب نکنید زیرا که زندگی خرج دارد.
Ads
بخش‌های کمدی «گشت ارشاد2» بیشتر از «گشت ارشاد1» است. در گشت ارشاد2 شاهد طنزهای فاخرتر و با کیفیت بهتر هستیم.
«سعید سهیلی» در هنگام نوشتن فیلمنامه‌ی «گشت ارشاد2»، بیشتر از اینکه به بازیگران آن فکر کند به خود قصه و روند منطقی‌ای که باید پیش بگیرد فکر کرده و این که قصه درست در بیاید از همه چیز برایش مهمتر بوده است.
«سعید سهیلی» در ارتباط با این پرسش که آیا نگران این نیستید که حاشیه‌هایی که برای «گشت ارشاد1»، به وجود آمد در «گشت ارشاد2» نیز به وجود نیاید، گفت:
«ابتدا اعتراض می‌کنم مشکلی که برای گشت ارشاد1 به وجود آمد پیش از هر چیز یک سوء تفاهم بود و بعد از اینکه بزرگواران، معترضین و مخالفین آن دیدند قانع شدند که چیزی جز سوء تفاهم نبوده است البته این نکته را باید بگویم که این فیلمنامه با قسمت اول گشت ارشاد زمین تا آسمان متفاوت است و دارای قصه‌ای مستقل است. اما اگر گشت ارشاد1 هم اکنون اکران شود بعید است مشکلی برایش پیش بیاید.»
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم گشت 2 (از مجموع 151 رای)


سرگرم‌کننده
7.8
ارزش تماشا
8.1
جذاب
7.5
پایان مناسب
6.4
تفکربرانگیز
5.9
خوش ساخت
7.2
مناسب خانواده‌
5.2
مناسب کودکان
3.4

نظرات مردم (181 نظر)


پروانه
خیلی جالب بود خیلللی
0
1 ساعت قبل

محمد محمدی
گشت ارشاد از نسخه دومش قشنگ تر بود این یکی فیلمنامه ی اصلا قوی نداشت برعکس اولیش البته یک کم هم زده بود تو کار تخیلات و معلوم نشد مشکلات بازیگران اصلی مانند خانواده و مهریه همسر در نسخه اول چگونه برطرف شده
0
3 روز قبل

توماج
یکی از بهترین کمدی های تاریخ سینما
0
3 روز قبل

امیر
عالیه
0
3 روز قبل

علی صالحی
قشنگ بود😂😂
0
4 هفته قبل

عرفان ورعی
انگار مجبور کارگردانش کردن که باید حتما دوشه درست کنه و اونم اینجوری. آبکی و مسخره نه به گشت یک که واقعا زیبا بود نه به این که چرت بود
1
15 هفته قبل

علیرضا مسجدجامعی
زیبا بود ...
0
15 هفته قبل

یونس
یکش داستانش خیلی بهتر بود انا اینم خوب بود
0
24 هفته قبل

علیرضا جباری
خیلی عالی بهترین فیلم کمدی بود برای خندیدن دور همی اما داستان خوبی نداشت
0
25 هفته قبل

الهه جعفری
قسمت دوم خیلی مسخره بود.
0
26 هفته قبل

علیرضا مسجدجامعی
مسخره نه ، اما قسمت یکش خیلی بهتر بود ...
0
15 هفته قبل
مشاهده نظرات بیشتر