نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا

‏نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا‏

 (1395)
6.6
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 121 کاربر

فیلم سینمایی

کمدی, عاشقانه, خانوادگی
اکران شده در 1396/02/20

خلاصه داستان فیلم نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا

داستان با ازدواج «رویا» و «ارژنگ صنوبر» آغاز می‌شود و در مسیر زندگی مشترک‌شان ماجراهایی برای آن‌ها به وقوع می‌پیوندد...

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
من رویایی دارم، رویای آزادی
مریم انصاری: سازنده فیلم، با داشتن فیلمی چنین پرمخاطب و پرفروش در سینما و همزمان، در اختیار داشتن آنتن شبانه تلویزیون در یک شبکه پربیننده (دیوار به دیوار) به دنبال کدام محمل برای سخن گفتن است که از او دریغ شده؟
از گذشته چه مانده است که ارزش روایت سینمایی دارند؟
سینا طهمورثی: قسمت دوم فیلم صرفا بازنمایی موقعیت‌هایی از رابطه رویا و ارژنگ است که در قسمت اول حذف شده اند. اما آیا این موقعیت‌ها به تنهایی می‌توانند بار جذابیت اثر را به دوش بکشند؟
تقلید از موزیک ویدئوهای مشهور
میثم کریمی: موقعیت‌های بی‌ارتباطی که فقط در کنار هم چیده می‌شوند تا لبخند مخاطب را بدست آورد. فیلم برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاشی فروگذار نبوده اما این نکته را نیز از یاد برده که بکارگیری تمام این موارد نیازمند حضور بستری به نام فیلمنامه است.
سلکشن تکراری گیشه
محمد احمدخانلو: نهنگ عنبر گرفتار سایر دنباله‎سازی‎های سینمای ایران شده است. کارگردان نتوانسته جهان فیلم اول را بسط دهد و در بازگشتی دوباره به آن حال و هوا اثری تقریبا تکراری را ساخته و پرداخته کرده که امید سوارشدن به دوش نسخه اول خود را دارد تا در گیشه به سود بالایی برسد.
نهنگ عنبر 2، سلکشن رویاست! زنی بازگشته از آرزوهای بلند.
سمیه حسینی: نهنگ عنبر 2 با نگاهی به موفقیت قسمت اول خود، قصد دارد آن موفقیت را بازآفرینی کند.
ژانری به نامِ رضاعطاران
افشین علیار: اگر چه صرفا با یک فیلمی طرف هستیم که رضا عطاران در آن بازی می‌کند و این به تنهایی یعنی یک فیلم کمدی! اما باید این را هم در نظر داشت در سینمای کمدی نباید به بازیگر یا سوپراستار متکی بود اگر فیلم کمدی با مضمون منسجم و منطقی ساخته شود مسلما تماشاگر می‌تواند بخندد.
یکی از بدترین فیلم‌های این سال‌ها
نرگس جهانبخش: نهنگ عنبر 2 تنها یک محصول پلشت عرضه شده برای جذب پول یک یا دو هشتادم جمعیت کشور است و البته امثال ما که برای رسانه‌های مختلف در حال نوشتن هستیم.
سلکشن رویا, تکرار بی حاصل
یاسمن خلیلی‌فرد: آ‌نچه نمی‌تواند منجر به تکرار موفقیتش گردد، بی‌مایگی داستان، تکراری بودن موقعیت‌ها و بی‌هدفی آشکار تولیدکنندگان از ساخت آن بوده است. مخاطبی که یک‌بار به سبیل‌های ویشکا آسایش و موها و لباس رضا عطاران و ... خندیده است.
Ads

داستان فیلم سینمایی نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا

خلاصه داستان

داستان با ازدواج «رویا» و «ارژنگ صنوبر» آغاز می‌شود و در مسیر زندگی مشترک‌شان ماجراهایی برای آن‌ها به وقوع می‌پیوندد...

گونه / ژانر (3)

کمدی
عاشقانه
خانوادگی

حواشی فیلم سینمایی «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» (20 حاشیه)

نام فیلم ابتدا «نهنگ عنبر: سودا لیمو نمک» انتخاب شده بود اما در ادامه به «نهنگ عنبر: سلکشن رویا» تغییر نام داد.
نام فیلم «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» یادآور یکی از صحنه‌های نهنگ عنبر است که در آن ارژنگ آهنگ‌های مورد علاقه رویا را در نوار کاستی به نام «سلکشن رویا» به او هدیه می‌دهد.
کار فیلمبرداری «نهنگ عنبر ٢: سلکشن رویا» با یک هفته تاخیر به احترام «عباس کیارستمی» آغاز شد و در ٤٠ جلسه با مدیریت «محمود کلاری» به پایان رسید.
سکانس‌های فیلم «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» در بیش از ٢٥ لوکیشن در تهران و شمال کشور گرفته شد و قصه آن همانند نسخه اول از سه گانه «نهنگ عنبر» در دو دهه ۶۰ و ۹۰ می‌گذرد.»
«نهنگ عنبر ٢: سلکشن رویا» به نویسندگی «سامان مقدم»، برشی دیگر از زندگی شخصیت‌های اصلی قصه یعنی همان ارژنگ و رویا با بازی «رضا عطاران» و «مهناز افشار» است و بسیاری از شخصیت‌های فیلم «نهنگ عنبر 1» در دومین فیلم از این سه‌گانه نیز حضور دارند. همچنین بازیگران جدیدی هم به گروه بازیگران پروژه اضافه شده‌اند.
فیلم «نهنگ عنبر ٢: سلکشن رویا» با وجود پذیرفتن برخی اصلاحات بازهم مورد تأیید وزارت ارشاد قرار نگرفت و قرار شد با حذف برخی صحنه‌ها مجوز اکران بگیرد.
در نهایت این فیلم با حذف برخی صحنه‌ها در اواخر اردیبهشت سال ۱۳۹۴ مجوز اکران گرفت.
در ابتدا برنامه‌ریزی‌ها حکایت از حضور فیلم «نهنگ عنبر ٢: سلکشن رویا» در جشنواره فجر سال ۹۳ داشت. ولی به دلایلی «سامان مقدم» کارگردان این فیلم تصمیم گرفت که اکران فیلم را به آینده موکول کند.
«سامان مقدم»، معتقد است که فیلم «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» یکی از بی‌حاشیه‌ترین فیلم‌هایش است.
سلفیِ عالی مهناز افشار با گریم دهه شصتی مربوط به پروژه «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» عکسی است که به محض آمدن و توقف روی آن به صورت خودکار آهنگِ «کلاغ دم سیاه قار قارو سر کن، مسافرم میاد شهرو خبر کن» در ذهن آدم پلِی می‌شود.
مدیریت فیلم‌برداری «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» بر عهده «محمود کلاری» است که پیش از این سابقه دو همکاری دیگر در فیلم‌های؛ «سیاوش» و «صد سال به این سال‌ها» را با «سامان مقدم» داشته است.
گروه تولید و تهیه فیلم سینمایی «نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا» ضمن قدردانی از همراهی همیشگی اصحاب رسانه تقاضا دارد کلیه خبرهای این پروژه سینمایی را تنها از مشاور رسانه‌ای پروژه و گروه تولید این فیلم پیگیر باشند تا اطلاعات درستی در اختیار رسانه‌ها و مردم قرار بگیرد.
موفقیت «نهنگ عنبر» سامان مقدم در گیشه سبب ساز آن شد که کارگردان فیلم خیلی زود به فکر ساخت قسمت دوم آن بیفتد.
۸۰ درصد از «نهنگ عنبر ۲: سلکشن رویا» در زمان گذشته و ۲۰ درصد از آن در زمان حال روایت می شود.
«امیرحسین آرمان» بازیگر نقش کیوان در مجموعه «پریا» در اینستاگرام خود عکسی به همراه «رضا عطاران» منتشر کرد و نوشت:
«عزیز دل... دیروز، پشت صحنه #نهنگ_عنبر٢»
مراسم اکران فیلم «چهارشنبه» با حضور «رضا عطاران»، «ویشکا آسایش»، «رضا ناجی»، «سامان مقدم»، «حسام نواب صفوی» در پردیس کوروش برگزار شد.
سکانس‌های فیلم «نهنگ عنبر 2: لوکیشن رویا» در بیش از ٢٥ لوکیشن در تهران و شمال کشور گرفته شد و قصه آن همانند نسخه اول از سه گانه «نهنگ عنبر» در دو دهه شصت و نود می‌گذرد.
پروژه سینمایی «نهنگ عنبر 2: لوکیشن رویا» با سرمایه‌گذاری «نیوشا طبیبی»، «نیما طبیبی»، «مجید مطلبی» و «سامان مقدم» تولید شده است.
«امیرحسین رستمی» با حضور در بین عوامل سری دوم سینمایی«نهنگ عنبر» تصویری از خود را به همراه عوامل پشت صحنه و بازیگران این فیلم با کاربران اینستاگرامش به اشتراک گذاشت.
«رضا ناجی»، بازیگر فیلم «نهنگ عنبر» با اعلام اینکه در قسمت دوم این اثر شاهد ازدواج ارژنگ و رویا خواهیم بود، گفت:
«نقش من در قسمت دوم هم مانند قسمت نخست پررنگ است، امیدوارم اتفاق‌هایی که در ارتباط با قسمت نخست این اثر رخ داده است، دوباره تکرار نشود. چرا که سکانس‌های دادگاه، ورود به عرصه روزنامه نگاری به همراه رقص‌های مراسم ازدواج من حذف شد به طوری که اصلا چهره همسر من در فیلم دیده نشد. در هر صورت امیدوارم قست دوم نهنگ عنبر با ممیزی توسط شورای صنفی مواجه نشود.»
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا (از مجموع 39 رای)


سرگرم‌کننده
8.1
ارزش تماشا
8.0
جذاب
7.6
پایان مناسب
6.5
تفکربرانگیز
5.7
خوش ساخت
7.9
مناسب خانواده‌
6.8
مناسب کودکان
5.9

نظرات مردم (35 نظر)


یگانه
خییییییلی باحال بود
عذر میخام اقای علیرضا یکم رقص و اواز چه ایرادی داره؟؟
یکم شادی تو فیلما مشکلی داره؟؟؟
البته این نظر شخصی شماس من به نظرتون احترام میزارم
0
13 ساعت قبل

ایمان
خیلی خنده دار و عالی برا چی سانسور میکنن
0
13 ساعت قبل

علیرضا
هر کارگردانی سبکی داره
ولی من نتونستم با نهنگ عنبر ارتباط برقرار کنم
0
4 روز قبل

مهشاد
عالیه
0
5 روز قبل

افرا
عالی بود کلی خندیدیم
0
1 هفته قبل

سید حسن شهابی
سینمای ما شده سیرک
1
2 هفته قبل

سید حسن شهابی
سینمای ما شده سیرک
1
2 هفته قبل

آرتین
قشنگ مثل سری اولش
0
2 هفته قبل

نیوشا جوون
وای از گشت 2 هم زیبا تر بود
0
2 هفته قبل

پارسا
عالی بود حرف نداشت مخصوصا قسمت رقصش
0
2 هفته قبل
مشاهده موارد بیشتر