طعم گیلاس

‏طعم گیلاس‏

 (1376)
7.7
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 15 کاربر

فیلم سینمایی

95 دقیقه
درام

خلاصه داستان فیلم سینمایی طعم گیلاس

آقای بدیعی، مردی میانسال، قصد خودکشی دارد و قبرش را در کنار درختی کنده است. او می‌خواهد قرص‌های خوابش را یک جا بخورد و شب در این قبر بخوابد. بدیعی دنبال کسی است که پس از مرگش، صبح فردا روی جسد او خاک بریزد. در مسیری که برای یافتن چنین کسی پیش می‌گیرد با افراد مختلفی رو به رو می‌شود...

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
Ads

داستان فیلم سینمایی طعم گیلاس

خلاصه داستان

مردی سوار بر اتومبیل، در جستجوی کسی است که بتواند مشکل خود را به کمک او حل کند. ابتدا سربازی را سوار اتومبیلش می‌کند و پس از جلب رضایت او در مقابل دریافت دستمزد، به سوی منطقه‌ای پرت و دورافتاده می‌رود. در کنار درختی مرد از سرباز می‌خواهد تا چاله‌ی کنار درخت را به خاطر بسپارد، صبح روز بعد به همان‌جا بیاید و صدایش بزند. اگر مرد پاسخ داد، او را از چاله بیرون بیاورد و در غیر این صورت، چاله را با خاک‌های کنار آن پرکند. سرباز از اینکه در خود کشی مرد به او کمک کند، طفره می‌رود و می‌گریزد. مرد به جستجوی آدم دیگری برمی‌آید تا به همین شیوه کمکش کند. به سراغ نگهبان افغانی یک دستگاه سنگ‌شکن در معدن شن و ماسه می‌رود؛ اما نگهبان کار دارد. در عوض، موفق می‌شود دوست نگهبان را که او نبز جوانی افغانی و طلبه است با خود همراه کند. اما این‌بار نیز با امتناع طلبه روبرو می‌شود که نصیحتش می‌کند. در جستجوی آدمی دیگر، به مردی پا به سن گذاشته و کارمند حوزه‌ی حیات وحش برمی‌خورد که فرزندش به بیماری کم‌خونی مبتلاست و مشکل مالی دارد. مرد پا به سن گذاشته کمک به او را می‌پذیرد و پس از به خاطر سپردن محل درخت و چاله، همراهش به محل کارش باز می‌گردد. در مسیر بازگشت، مرد پا به سن گذاشته که آذری است، حرف‌ها و خاطراتی برای او نقل می‌کند. مرد به تدریج در تصمیمش متزلزل می‌شود. با این حال شب‌هنگام در چاله می‌خوابد؛ اما سرانجام از خودکشی منصرف می‌شود.
در صحنه‌های درون ماشین، عباس کیارستمی خودش با بازیگر جلوی دوربین صحبت می‌کرد و واکنش بازیگران به سوالات و حرف‌های کیارستمی فیلمبرداری می‌شد.
این فیلم در لیست "1001 فیلمی که قبل از مرگ باید ببینید" به انتخاب استیون اشنایدر قرار گرفت.
فیلم بدون فیلم‌نامه‌ای دقیق و مشخص و بیشتر به صورت بداهه‌پردازی فیلمبرداری شد.
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم سینمایی طعم گیلاس (از مجموع 2 رای)


سرگرم‌کننده
10
ارزش تماشا
10
جذاب
10
پایان مناسب
10
تفکربرانگیز
10
خوش ساخت
10
مناسب خانواده‌
10
مناسب کودکان
5

نظرات مردم (3 نظر)


علی
واقعا فیلماش عالین روحش شاد
0
1395/06/22

حسن
واقعا چه دیدگاهی داشته آقای کیارستمی خیلی تاثیر گذار بود. الان صبح شده و آقاس بدیعی زنده اس. از لحظه به لحظه فیلم لذت بردم
0
1395/05/09

حسن
همین الان دارم میبینمش الان راننده تاکسی داره سربازه رو میبره پادگان تموم شه بیام نظرمو بگم
0
1395/05/09