برف روی کاج ها

‏برف روی کاج ها‏

 (1390)
6.2
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 32 کاربر

فیلم سینمایی

92 دقیقه
درام, عاشقانه

خلاصه داستان فیلم برف روی کاج ها

زنی که معلم پیانو است در مواجهه با یک اتفاق بزرگ در زندگی‌اش، در دو راهه تصمیم قرار می‌گیرد، او یا باید مطابق عرف دست به انتخاب بزند و یا . . .

نامزد 1 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
آنچه در زیر"برفِ روی کاج‌ها" پنهان شده است!
سید علیرضا کیانپور: پشت نگاه دوربین در"برف روی کاج‌ها" کسی است که گاهی با لرزشش ابراز وجود می‌کند، سوال دیگری برای مخاطب ایجاد می‌گردد و آن این که به راستی او کیست؟ نکند بادی سرد پیش از بارش برف روی کاج‌ها، دوربین را هرازگاه می‌لرزاند؟!
فصل نباریدن برف روی کاج‌ها
مجتبی شاعری: پیمان معادی در طراحی کارا کترزن فیلمش نوعی نمادگرایی اجتماعی را مدنظر داشته یا این که این شخصیت فقط نقطه‌ی مقابل یک زندگی زناشویی و یا یک رابطه‌ی عاشقانه است؟
درد قضاوت شدن و محکوم شدن
مرسده مقیمی: آیا یک زن ترجیح می‌دهد از خیانت همسرش آگاه شود و در حد توان برای حفظ زندگی‌اش بکوشد یا ترجیح می‌دهد در بی‌خبری بماند؟!
فیلمی که نتوانست انتظار منتقدان را برآورده کند
فرشاد شجاع: ریتم فیلم کند و شخصیت محور است. در فیلم اتفاقات زیادی رخ نمی‌دهد و کشمکش‌های زیادی ایجاد نمی‌شود. و تماشاگر هیجان را احساس نمی‌کندو
سیاه و سفید بودن «برف روی کاج‌ها» جایگاهی در فضای امروزی ندارد.
محسن سلیمانی فاخر: از سویی دیگر «پیمان معادی» با تناقص و تقابل یک مرد افراط‌گر و تفریط‌گر داستان را به سویی می‌برد که دو جنبه را برای مخاطب روشن کند.
گذری کوتاه بر احوالات سینمای آمریکا وایران در باب سبک زندگی
حسین رازی زاده: "برف روی کاج‌ها" یا خیلی از فیلم‌های دیگر که با نشان دادن سمپاتیک سبک زندگی غیر‌اسلامی-ایرانی قصد شکستن تابوهای موجود در جامعه را دارند وجود آن‌گونه طرز تفکر در سازندگان اثر است ولا غیر.
«برف روی کاج‌ها»، طعم شیرین خیانت
عبدالرضا عاصی: خیانت مرد به زن و زن به مرد چیزی نیست که در جامعه ایرانی به راحتی پذیرفته شود و فیلم نیز با همین پیش فرض جلو می‌رود، اما کم کم فضا تغییر می‌کند و روی شیرین خیانت چهره می‌نماید.
فیلمی که با هم دیدیم
مهدی پرنیانی: فیلم اول پیمان معادی نقاط ضعف زیادی داشت ولی دلیلی ندارد که همه با ادبیات فراستی درباره فیلم‌ها صحبت کنیم.
وقتی ژانر هم کم می‌آورد
محمد سپهری: رویای داستان ، نماد یک زن ایرانی نیست، او نماد کامل یک زن بی‌تفاوت به خانواده است که کارگردان تمام تلاش خود را کرد تا با توسل به بی‌رنگ کردن فیلم، بی‌هویت کردن دوربین و نمایش تناقض پی در پی مخاطب‌اش را فریب دهد.
نقد فیلم "برف روی کاج‌ها"
مهدی زبردست برزین: برف روی کاج‌ها؛ داستان ظلم به زنان و موضوع کلیشه‌ای و قدیمی خیانت مرد به زن است. فیلمی با رویکردی مرد ستیز و مظلوم نمایی زن.
جدال نمادها
محسن بیگ‌آقا: برف‌ روی کاج‌ها فیلمی‌ست دچار کج‌فهمی شده. طبق معمول در بررسی دولتی یک فیلم سینمایی، از منظری غیرهنری و بدون شناخت از سینما استفاده شده.
حرکت در سطح با پز روشنفکری
ایمان کیایی: سیاه و سفید بودن فیلم هم بی‌معناست. صرفِ چرکین بودن زندگی یک شخصیت اصلا نمی‌تواند دلیلی باشد بر سیاه و سفید بودن فیلم. در حالت فعلی سیاه و سفید بودن فیلم تنها یک پزروشنفکریست نه چیز دیگر.
تصویری از واقعیت‌های جامعه / نقد شفاهی
حامد بخشی: با وجود اینکه در طول این فیلم، با روایت داستانی روبه‌رو هستیم که به بیان مشکلات طلاق عاطفی و تصویری درستی از جامعه پرداخته است اما در پایان آن با جمع‌بندی نهایی غیر واقعی روبه‌رو می‌شویم که نتیجه ملاحظات اخلاقی کارگردان است.
لحنی استوار و روایتی یکپارچه
میثم کریمی: معادی در « برف روی کاج ها » به اندازه کافی به شخصیت های فرعی داستان توجه داشته و با اینکه این توجه هنوز جای کار بسیاری دارد، اما برای اولین کارگردانی ، کاملا قابل قبول است.
گزیده از نقد مسعود فراستی به فیلم برف روی کاج‌ها
مسعود فراستی: این تفکر که زندگی چرک و غیر شاداب را باید با سیاه و سفید نشان دهیم, دیگر بیگانگی با تاریخ سینماست.
تعبیر برف در خواب، غم و ناراحتی
سحر عصر آزاد: برف پیش از آنکه نماد پاکی، معصومیت و آرامش باشد – که هست- حسی غمناک، حسی از فرورفتن در رکود، یخ‌زدگی و رخوتی ناخوشایند را به همراه دارد.
رسیدن به «خودآگاهی»
فرانک آرتا: یکی از معدود فیلم‌هایی که طی این سال‌ها رویکرد جدیدی به زن را در قاب تصویر با مخاطبانش در میان می‌گذارد. جای این نگاه سال‌ها میان فیلم‌های ایرانی خالی بود؛
داستان دوراهی های زندگی
شیما فرزادمنش: سیاه و سفید بودن فیلم از آن مواردی است که تا انتها مشخص نمی‌شود، چیست و کارگردان چه منظوری از انجام آن داشته است.
روی کاج، برف هم می‌نشیند، سردش هم می‌شود.. اما نمی‌میرد"
مهدی وزیریان: رئالیسم گرفته شده از بازیگران فیلم کار کمی نیست -و شاید معادی تجربه این نوع کارگردانی را از فرهادی آموخته باشد.
بازنمایی جهان زنانه در فیلم «برف روی کاج‌ها»
آرش حسن‌پور: دلم می‌خواست فیلم را که می‌سازم، بگویند فیلمساز زن بوده است و روابط زنان را خوب می‌شناخته است.
Ads

داستان فیلم سینمایی برف روی کاج ها

خلاصه داستان

زنی که معلم پیانو است در مواجهه با یک اتفاق بزرگ در زندگی‌اش، در دو راهه تصمیم قرار می‌گیرد، او یا باید مطابق عرف دست به انتخاب بزند و یا . . .

گونه / ژانر (2)

درام
عاشقانه
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم برف روی کاج ها (از مجموع 3 رای)


سرگرم‌کننده
6.7
ارزش تماشا
8.3
جذاب
6.7
پایان مناسب
5
تفکربرانگیز
8.3
خوش ساخت
5
مناسب خانواده‌
6.7
مناسب کودکان
1.7

نظرات مردم (0 نظر)