زادبوم

‏زادبوم‏

 (1387)
6.6
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 13 کاربر

فیلم سینمایی

90 دقیقه
درام
اکران شده در 1396/05/18

خلاصه داستان فیلم زادبوم

داستان فیلم درباره ارتباط شخصیت اصلی با زادگاه، خانواده و هویت گمشده‌اش در شرایط اجتماعی است که فاصله بین انسان‌ها زیاد شده است. این طرح با الهام از پژوهشی علمی که نشان می‌دهد لاکپشت‌های جزایر ایران پس از ۳۰ سال مهاجرت دوباره به زادگاهشان بر می‌گردند، نوشته شده است.

برنده 3 و نامزد 3 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
Ads

داستان فیلم سینمایی زادبوم

خلاصه داستان

داستان فیلم درباره ارتباط شخصیت اصلی با زادگاه، خانواده و هویت گمشده‌اش در شرایط اجتماعی است که فاصله بین انسان‌ها زیاد شده است. این طرح با الهام از پژوهشی علمی که نشان می‌دهد لاکپشت‌های جزایر ایران پس از ۳۰ سال مهاجرت دوباره به زادگاهشان بر می‌گردند، نوشته شده است.

حواشی فیلم سینمایی «زادبوم» (6 حاشیه)

«زادبوم» دهمین ساخته‌ «ابوالحسن داوودی» و محصول سال 1387 است که با وجود کسب سه جایزه مهم از بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر و دو مرتبه دریافت پروانه نمایش در 9 سال گذشته، بالاخره روز هجدهم مرداد ماه 1396 اکران شد.
فیلمبرداری فیلم سینمایی «زاد بوم» در کشورهای آلمان، دبی و ایران انجام شده است،
«ابوالحسن داودی»، کارگردان فیلم سینمایی «زاد بوم» در پاسخ به اینکه آیا این فیلم با وجود گذشت زمان زیاد دچار تغییراتی در نسخه آماده اکران شده است، گفت:
«به خاطر مدت زمانی که از ساخت فیلم گذشته و نیز با توجه به اینکه زادبوم را با نگاتیو ساخته بودم، طبعا در تبدیل به نسخه دیجیتال احتیاج به انجام اصلاحاتی بود و الان یک نسخه به روز را آماده کرده‌ایم. ضمن اینکه روی فیلم کار کردیم و حدود 15 دقیقه از آن را کوتاه کردیم.»
به گفته «ابوالحسن داوودی»، کارگردان فیلم سینمایی «زاد بوم»؛ موضوع عمده این فیلم مسائل انسانی و با محور خانواده است که به نظر می‌آید این رویکرد در شرایط فعلی هم هیچ تغییری نکرده است.
در یکی از صحنه‌های فیلم «زاد بوم» در حالی که با عدم بیرون آمدن لاک پشت‌ها از تخم مواجه‌اند یکی از بازیگران می‌گوید علت این است که زمین سرد است و باید برای فراهم آوردن شرایط بازگشت لاک پشت‌ها زمین را گرم کرد تا جائیکه با سوزاندن اموال دولتی قصد دارند زمین را برای بازگشت لاک پشت ها گرم کنند و جالب اینکه همه‌ی این زمینه سازی درست یک سال قبل از آشوب های فتنه 88 صورت گرفته است.
در یکی از صحنه‌های فیلم «زادبوم» گروهی از جوانان که ظاهری اصولگرایانه هم دارند، از دیوار ستاد تبلیغات انتخاباتی یکی از کاندیداهای انتخابات بالا می‌روند و در حالی که شعار «حقیقت برو گم شو» (حقیقت نام کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری است) را می‌دهند، دم و دستگاه آن محل را به هم می‌ریزند و شاید در کمتر فیلمی در سینمای ایران، تا این حد اغراق آمیز و شعاری به یک جریان خاص سیاسی حمله می‌شود.
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم زادبوم (از مجموع 0 رای)


سرگرم‌کننده
0
ارزش تماشا
0
جذاب
0
پایان مناسب
0
تفکربرانگیز
0
خوش ساخت
0
مناسب خانواده‌
0
مناسب کودکان
0

نظرات مردم (7 نظر)


فاطمه هادی
فکر کنم به خاطر این توقیف شده که کاراکتر اصلی فیلم که اصولگرا بوده آدم بدی بوده ولی یکی دیگه از کاراکترا از طرفدارای رژیم پهلوی بوده آدم خوبی هستش
0
21 ساعت قبل

طاها مزینانی
چرا توقیف شده؟؟
0
21 ساعت قبل

حامد گودرزی
موسیقی متن عالی بازیها خیلی خوب کارگردانی خیلی خوب فیلمنامه ضعیف
1
3 روز قبل

آلما
این فیلم مال سال 87 چرا پوسترش رو الان توی منظوم زده
0
4 هفته قبل

منظوم
این فیلم به مدت 8 سال توقیف بوده و به تازگی به سینماها اومده و طبعا پوسترش هم تازه منتشر شده
0
1 هفته قبل

آرمین
توقیف بوده فیلم
0
4 هفته قبل

آلما
اهان
0
3 هفته قبل