ماجان

‏ماجان‏

 (1395)
5.8
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 19 کاربر

فیلم سینمایی

90 دقیقه
درام
اکران شده در 1396/06/15

خلاصه داستان فیلم سینمایی ماجان

روایتگر قصه زوجی است که با چالش بزرگی در مواجه با فرزند خود روبرو هستند.


با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
رنگین‌کمان عشق
هنگامه ناهید: فیلم ماجان یک شاهکار سینمایی نیست، فیلمی‌ست متوسط؛ ولی شریف. فیلمی که بدون شک می‌تواند گوشه‌ای کوچک از رنج خانواده‌ی عزیزان معلول و استثنایی را نمایش دهد و به همه‌ی ما بیآموزد که این عزیزان احتمال بهبود یافتن را دارند.
سوژه‌ای کهنه
رضا حسینی: فیلم ماجان و سوژه‌ی کهنه‌اش باعث شد تا مشکل فیلم در یکی از اولین سؤال‌های نشست خبری ریتم کندش شناخته شود و سیفی‌آزاد این طور از اثرش دفاع کند: «به نظرم اگر فیلمی همه‌ی نکته‌ها را رعایت کرده باشد دارای همین ریتم می‌شود و در اصل به مخاطب فرصت می‌دهد که با شخصیت‌ها همراه شود.»
شبیه به انیمیشن‌های ژاپنی
علی منصوری: ماجان با آنکه از بازیگران خوب و همچنین تم داستانی با قابلیت بالا بهره می‌برد اما این استعدادهای نهفته را فدای فضای ابتر سینمای قبل از خود و در تلاش برای چیزی شبیه به آنها شدن می‌کند و حاصل این کار فیلمی بسیار غیرجذاب با شخصیت‌های کاملا سیاه سفید می‌کند که نمی‌تواند از پس خود بربیاید و گلیم خودش را از آب بیرون بکشد.
ملودرام دهه شصتی با مایه‌های فمینیستی
علیرضا حسن‌خانی: ماجان نسخه‌ی به‌روزشده‌ی ملودرام‌های اشک‌انگیز دهه‌ی ۱۳۶۰ است؛ انگار ملودرام‌های محبوبی مثل ‌پرنده‌ی کوچک خوش‌بختی و عبور از غبار در این‌جا با یک تم فمینیستی آشکار و پررنگ همراه شده و به دهه‌ی نود آمده‌اند تا مخاطب امروز راضی شود.
Ads
«محمدمهدی عسگرپور» تهیه‌کننده‌‌ی «ماجان» دی‌ماه 1395 درباره‌ی حضور این فیلم در جشنواره سی و پنجم فیلم فجر گفت:
«تلاش بر این است که فیلم به جشنواره فیلم فجر برسد، البته الویت اصلی من رسیدن فیلم به جشنواره فیلم فجر نیست و تا به امروز هم همینطور کار کردم، ولی ممکن است کارگردان و عوامل اصلی فیلم این تاکید را داشته باشند که فیلم در جشنواره حضور داشته باشد. چراکه حضور هر فیلمی در جشنواره فیلم فجر می‌تواند به عنوان امتیاز مثبت برای آن فیلم محسوب شود.»
همانطور که از نام فیلم بر می‌آید شخصیت محوری این فیلم «مادر» است.
«محمد مهدی عسگرپور» درباره‌ی جزئیات تولید این فیلم و علت انتخاب نام «ماجان» برای این فیلم گفت:
«این فیلم قصه‌ای اجتماعی دارد. «ماجان» می‌تواند معنی مادر جان بدهد و داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که مشکلات و درگیری‌هایی با فرزند معلولی که در این خانواده زندگی می‌کند، دارند.»
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم سینمایی ماجان (از مجموع 2 رای)


سرگرم‌کننده
10
ارزش تماشا
10
جذاب
10
پایان مناسب
5
تفکربرانگیز
0
خوش ساخت
10
مناسب خانواده‌
5
مناسب کودکان
0

نظرات مردم (3 نظر)


علیرضا مسجدجامعی
خوب بود ...
0
8 هفته قبل

سیاوش
خیلی عال بود
0
13 هفته قبل

مهدی فرهمند
اثری غمبار و حزن انگیز از سینمای هندوستان!!ای کاش این فیلم واقعا در هند ساخته میشد تا حداقلهای یک ملودرامی که قراره فقط اشک مخاطب رو دربیاره و اونو یاد غم و غصه و بدبختیش بندازه،رعایت میشد!قصه ی فیلم به شدت بی منطقه.روابط کاملا تعریف نشدست و کاراکترها،انگار از یه دنیای پوچ و بی هویت اومدن که هیچ چیزی براشون مهم نیست!کارگردانی فاجعست!در کل فیلم بسیار بدیه!
1
44 هفته قبل