نقطه کور

‏نقطه کور‏

 (1394)
3.1
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 28 کاربر

فیلم سینمایی

درام
اکران شده در 1396/02/06

خلاصه داستان فیلم نقطه کور

خسرو که 23 روز بر پهنه دریا و به دور از خانواده‌اش گذرانده است، با دنیایی از ابهامات فکری که تمام مدت همراه او بوده وارد خانه‌اش در تهران می‌شود اما تمامی ذهنیت‌هایش عینیت یافته و قادر به مقابله با مسائل پیش آمده نیست تا اینکه...

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
تکرار فیلمهای آپارتمانی سینمای ایران
بابک مهرورز: « نقطه کور» همان‌طور که از نامش بر می‌آید یک نقطه کور در فیلمنامه است که کارگردان توان پرداخت و هدایت آن را نداشته است. فیلم مهدی گلستانه نسخه ضعیف‌تر شده آثار آپارتمانی سال‌های اخیر سینمای ایران به شمار می‌رود.
خیانت، ژانر محبوب فیلمسازان!
افشین علیار: فیلمی مثل نقطه کور راهِ شک و سوءظن را به مخاطب یاد می‌دهد، از آنجایی که هر فیلمی باید پیامی داشته باشد بعد از پایان نقطه کور این فیلم چه پیامی برای تماشاگرش دارد؟ آیا ترویج خیانت در قاب سینما باعثِ آسیب‌های جدی در جامعه نمی‌شود؟
پتانسیل فروپاشی خانواده
مهدی ملک: یک فیلمساز دغدغه‌مند نمی‌تواند دربرابر ازهم‌پاشیدگی بنیان خانواده‌ها در کشورش بی‌تفاوت بماند واز این بابت باید این حساسیت را قدر دانست اما مسأله این است که تکلیف مخاطبان با این همه ناهنجاری وخشونت چیست؟
وضوح نقطه کور سبک زندگی ایرانی اسلامی
هاله اسماعیل‌نژاد: فیلم بیش از آنکه ایجابی عمل کند و بتواند به حل بحران و یا تحلیلی جامع و کاربردی از مشکلات درون خانوادگی جامعه بپردازد، با پیچیده کردن شرایط و بحرانی کردن مشکلات خصوصی میان پدر و مادر یک خانواده، موضع سلبی به خود گرفته.
نقد فیلم سینمایی نقطه کور
مرتضی اسماعیل‌دوست: فیلمی بی‌درد که ادعای بیان درد دارد و در نهایت همچون آثار ساخته‌شده توسط مصطفی کیایی یا نیکی کریمی در حد ادعا می‌ماند و برخلاف نگاهی هشداردهنده به جاده‌های فرعی بسیاری می‌رود...
ما بدبختیم!
امیر ابیلی: «نقطه کور» مخلوطی ضعیف از چند فیلم است که در آن نه شاهد بحران جدیدی هستیم نه فضای خلاقانه‌ای و نه حتی ساخت تکنیکی خوبی.
پرچم خیانت همچنان بالاست
حامد یامین‌پور: به نظر می‌رسد مشکل فیلم آن جایی است که نویسنده به این نتیجه رسیده که هر چه از ذهن او به روی کاغذ بیاید همان فیلم است.
نور، صدا، خیانت، حرکت
محمدرضا وحیدزاده: «نقطه کور» روایتی است زخم‌های ناسوری در خانواده که درمان آن‌ها کار آسانی نیست و آنچه سهم مخاطب از این روایت است، شراکت در همین تردیدها و دلهره‌هاست.
نقد فیلم «نقطه کور»
علیرضا دباغ: فیلم به جز سکانس «اول» و «آخر»، روایت ۲۴ ساعت زندگی مردی است که با یک دنیا حسرت و درد به خانواده پناه آورده است و با حسرتی بیشتر خانه را زودتر از موعدش ترک می نماید. همانگونه که فیلم از قعر دریاها شروع می شود با غوص خسرو در دریا به پایان می رسد او از ظلمت شروع می کند به روشنائی می آید اما درپایان فیلم باز هم به تاریکی انتهای آبها فرو می‌رود .
Ads

داستان فیلم سینمایی نقطه کور

خلاصه داستان

خسرو که 23 روز بر پهنه دریا و به دور از خانواده‌اش گذرانده است، با دنیایی از ابهامات فکری که تمام مدت همراه او بوده وارد خانه‌اش در تهران می‌شود اما تمامی ذهنیت‌هایش عینیت یافته و قادر به مقابله با مسائل پیش آمده نیست تا اینکه...

گونه / ژانر (1)

درام

حواشی فیلم سینمایی «نقطه کور» (3 حاشیه)

عنوان فیلم ابتدا «23 روز» نام داشت.
بخش‌هایی از فیلم زیرآب فیلمبرداری شده است.
احسان بیگلری، کارگردان فیلم «برادرم خسرو»، نگارش فیلمنامه‌ی این فیلم را بر عهده داشته است.
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم نقطه کور (از مجموع 1 رای)


سرگرم‌کننده
0
ارزش تماشا
0
جذاب
0
پایان مناسب
0
تفکربرانگیز
5
خوش ساخت
5
مناسب خانواده‌
0
مناسب کودکان
0

نظرات مردم (3 نظر)


رامتین
من همه ی فیلم های نوروز رو دیدم و نقطه کور توی اکران دوم فیلم فعلا خوب بود و به همراه اباجان و خوب بد جلف و گشت۲ هم خوب بودند ولی یک روز بخصوص واقعا چرت چرت چرت بود ولی تیک اف هم خوب بود ولی زیاد دویت نداشت ولی بازی پگاه اهنگرانی عالی عالی عالی بود حتما ببینید ولی یک روز بخصوص رو اصلا نبینید
0
8 هفته قبل

رضا حبیبی
فیلم پر بود از عصبانیت، تعصب بیجا، فکر خیانت و سیگار
چهار خانواده با زندگی‌های فلج ...
بعد فیلم سر درد عجیبی گرفتم
1
1394/11/17

مهرزاد اخوین
با فیلمنامش خیلی مشکل داشتم...
1
1394/11/14