‏گیتا‏ (1394)
‏Gita‏

5.5
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 31 کاربر

فیلم سینمایی

90 دقیقه
درام
اکران شده در 1395/10/01

خلاصه داستان فیلم گیتا

«گیتا» مادر متین است و به او دلبستگی زیادی دارد. پس از حادثه‌ای که برای متین پیش می‌آید، گیتا تلاش می‌کند تا با این موضوع کنار بیاید، اما با گذر زمان متوجه واقعیت‌های جدیدی می‌شود...

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
«گیتا»؛ فیلمی شرافتمند که بانوان را بیشتر از آقایان اقناع می‌کند!
امیر اهوارکی: فیلمنامه به طور دقیق نوشته شده و به طور تقریبی در هر ده دقیقه یک اتفاق در فیلم رخ می‌دهد و اگر کسی با این موضوعات مادرانه ارتباط برقرار نکند همراهی با فیلم را از دست خواهد داد.
فیلم گیتا, مادرانه
افشین علیار: اساسا کلیاتِ فیلم بلاتکلیف است فیلمنامه‌نویس در برهه‌های مختلف زمانی هر کدام از شخصیت‌ها را به عنوان قهرمان معرفی می‌کند اما مشخص نیست که قهرمان فیلم کدام‌اند، متین ، گیتا، امیر یا نسترن ؟
در انتظار فیلم‌های بعدی کارگردان!
امیر ابیلی: «گیتا» اولین ساخته‌‌ی مسعود مددی گرچه نکات مثبت بسیاری برای امیدوار بودن به ادامه راه کارگردانش دارد، اما درنهایت یک تله‌فیلم خوش‌ساخت است که نیازی به دیدنش در سینما نیست.
نقد گیتا
مرتضی اسماعیل‌دوست: اگرچه فیلم «گیتا» به لحاظ روایت‌پردازی دارای معضلاتی است اما در اجرای مسعود مددی به اثری گرم و گیرا بدل شده است.
سینمای امید باید اول سینما باشد
حامد یامین‌پور: فیلم روایت جریان طبیعی زندگی با تمام اتفاقات کوچک و بزرگ در مسیر آن است. قصه اگر چه تم امیدوارانه دارد اما در بیان و منطق فیلمنامه لکنت دارد.
«گیتا» ملودرام فاخری در پاسداشت خانواده و مادرانگی
علیرضا پورصباغ: مادرانگی از طریق «تولد» و مادرانگی از طریق «زیست در الگویی متعالی اما دراماتیک»، در داستانی پر کشش و جذاب، با پختگی به اثر سینمایی منحصر به فردی به نام «گیتا» بدل شده است.
ادای احترام به زندگی
محمدرضا وحیدزاده: «گیتا» فیلم شریفی است که جامعه امروز ما به بیان صادقانه و بی‌تکلف آن نیازمند است.
درام شخصیت محور
یاسمن خلیلی‌فرد: فیلم، یک درام خانوادگی است و حول محور رابطه ی یک مادر و فرزند می گذرد؛ مادری در واپسین سال های جوانی و فرزند راه دورش در آغازین روزهای جوانی. «گیتا» فیلمی شخصیت‌محور است و به همین جهت نوع رابطه‌ی آدم¬ها و شخصیت¬‌پردازی آن‌ها در فیلم اهمیت برجسته‌ای می‌یابد.
Ads

داستان فیلم سینمایی گیتا

خلاصه داستان

«گیتا» مادر متین است و به او دلبستگی زیادی دارد. پس از حادثه‌ای که برای متین پیش می‌آید، گیتا تلاش می‌کند تا با این موضوع کنار بیاید، اما با گذر زمان متوجه واقعیت‌های جدیدی می‌شود...

گونه / ژانر (1)

درام

حواشی فیلم سینمایی «گیتا» (4 حاشیه)

«گیتا» روایتی از بروز یک چالش و اضطراب در یک خانواده ایرانی را نشان می‌دهد. از این رو این فیلم توسط مرکز تحقیقات علوم اعصاب شفا جهت نمایش برای اساتیدی از دانشگاه‌های امریکا، انگلیس، استرالیا، آلمان و سوئیس که برای سومین کنگره بین‌المللی اضطراب مهمان ایران بودند، انتخاب شد به نمایش درآمد.
«گیتا» که داستانی مادرانه دارد، ۱۳ آذرماه 1395 در نخستین روز از سومین جشنواره کالورسیتی کالیفرنیا امریکا در مجموعه سینمایی ArcLight Hollywood که محل برگزاری این رویداد سینمایی است، اکران شد.
«گیتا» پیش از این، در سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و به بخش مسابقه جشنواره فیلم اوهاکا مکزیک نیز دعوت شده بود.
بر اساس آنچه در سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر اتفاق افتاد، فیلم سینمایی «گیتا»‌، که پس از کش و قوس فراوان به نمایش درآمد نتوانست رضایت کارگردان این اثر را به همراه داشته باشد و وی هنگام ترک سالن گفت؛ «به اصلی‌ترین سکانس فلیمم گند زده‌اند.»
«گیتا»، اولین تجربه‌ی سینمایی «مسعود مددی» در مقام کارگردان محسوب میشود.
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم گیتا (از مجموع 8 رای)


سرگرم‌کننده
5.6
ارزش تماشا
7.5
جذاب
5.6
پایان مناسب
6.2
تفکربرانگیز
4.4
خوش ساخت
6.2
مناسب خانواده‌
7.5
مناسب کودکان
3.8

نظرات مردم (16 نظر)


مهدی
اشغاله
0
5 روز قبل

کریس
زیاد خوب نبود ولی قابل تحمل بود
0
6 روز قبل

آلما
واقعا و اصلا جالب نبود
0
1 هفته قبل

یگانه
فیلم نچسبی بود
0
5 هفته قبل

یاسمین کاظمی
جالب نبود.حتی اتفاقایی که توی فیلم هم افتاد خسته کننده بود.سوژه جالبی هم نداشت.فکر میکردم این فیلم باید قشنگتر از این حرفا باشه
0
5 هفته قبل

آذین خانوم
فیلم ساده و جمع و جور ولی خوبی بود.
0
5 هفته قبل

آرتین
اصلا جذاب و خوب نبود
خانم مریلا زارعی همش داره گریه می کنه
0
6 هفته قبل

کریس
دیدمش خوب بود
0
6 هفته قبل

علی
اصلا این فیلمو برای چی ساختن؟
کل داستان اینه که یکی میمیره ، بقیه تا ته فیلم دارن گریه میکنن ، آخرشم نشستن میگن خدا بیامرز قرمه سبزی دوست داشت
0
7 هفته قبل

ا
فقط بازی خانم زارعین قشنگ بود وگرنه سوژه فیلم مزخرف بود
0
25 هفته قبل
مشاهده موارد بیشتر