فهرست مقدس

‏فهرست مقدس‏

 (1394)
5.8
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 13 کاربر

فیلم سینمایی

پویانمایی
اکران شده در 1396/09/15

خلاصه داستان فیلم سینمایی فهرست مقدس

اولین آدم سوزی تاریخ را روایت می‌کند که به دست ربیان یهودی صورت گرفته و سران این قوم، نصرانی‌هایی را که به نام نوکیشان دست از دین آبا و اجدادیشان کشیده‌اند و به آیین نصرانی درآمده‌اند در دره‌ای موسوم به اخدود به آتش کشیده‌اند.

برنده 1 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر
با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
یک قدم رو به جلو
سیمرغ پلاس: «فھرست مقدس» یک انیمیشن درخشان از بُعد فنی با سوژه‌ای استراتژیک است که البته برای نمایش در سطح عام نیازمند رعایت شدن محدودیت‌ھای سنی است.
Ads
«محمد امین همدانی»، کارگردان فیلم سینمایی «فهرست مقدس»، درمورد شخصیت‌های داستان که بین انسان و حیوان طراحی شده خاطرنشان کرد:
«ما در تعاریف خودمان هم چیزی به نام «صورت باطنی» داریم که معنی آن است که نفسانیات به شکل حیوانی در چهره افراد بروز می‌کند. برای اینکه کار را انیمیشنی‌تر کنیم، یکی از ایده‌هایی که به نظرمان رسید همین خلاقیتی بود که می‌توانست باعث بروز صفات درونی کاراکترها در چهره‌شان شود. در این حالت، بیننده خیلی سریع‌تر متوجه نفسانیات و ویژگی‌های کاراکترها می‌شود. من حس می‌کنم این خلاقیت و اغراقِ مبتنی بر خلاقیت می‌تواند برای مخاطب نوجوان ما جذاب باشد.»
اکران فیلم سینمایی پویانمایی «فهرست مقدس» در کشور «لبنان» با استقبال گسترده مردم این کشور همراه شد، اما 21 آبان ماه 1395 اداره کل امنیت عمومی لبنان از ادامه اکران عمومی این فیلم ممانعت بعمل آورد.
این در حالی است که آیین افتتاحیه اکران بهترین انیمشن ایران در کشور لبنان با حضور وزیر ورزش و جوانان این کشور و با استقبال مردم در شهر بیروت برگزار شده بود و کلیه ترتیبات اداری لازم برای اکران این فیلم اتخاذ شده بود، ولی درباره ممانعت پیش آمده برای اکران عمومی، علیرغم پیگیری عوامل فیلم هیچ پاسخ روشنی داده نشد.
عصر ۹ آذرماه، اکران افتتاحیه انیمیشن سینمایی «فهرست مقدس» با حضور هنرمندان و مدیران فرهنگی در پردیس سینمایی کورش برگزار شد و از جمله حواشی جالب این مراسم، حضور شمایل پوشان شخصیت‌های این انیمیشن بود.
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم سینمایی فهرست مقدس (از مجموع 0 رای)


سرگرم‌کننده
0
ارزش تماشا
0
جذاب
0
پایان مناسب
0
تفکربرانگیز
0
خوش ساخت
0
مناسب خانواده‌
0
مناسب کودکان
0

نظرات مردم (4 نظر)


حمیدرضا
چیزی که در موردش شنیدم فقط تعریف بوده جایزه های جهانی ففیلم هم نشون میده که با یک انیمیشن سطح بالا طرفیم اما این اکران تعجب بر انگیزه
0
2 روز قبل

مهناز خیراندیش
یکی از آشنایان دیده بود و میگفت خیلی بده
0
1 هفته قبل

حمیدبلوردی
۱
0
1 هفته قبل

سیدمجتبی
تیزرهای خیلی قوی داره!
احساس میکنم انیمیت های خیلی ابتدایی و سطحی داره...
اگر کسی این انیمیشن رو تماشا کرده، نظرش رو برای ما انیمیشن دوست ها بنویسه لطفا.
1
1395/03/04