ولایت عشق

‏ولایت عشق‏

 (1379)
7.4
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 16 کاربر

سریال تلویزیونی

تاریخی, زندگی‌نامه‌ای
یک

خلاصه داستان سریال ولایت عشق

موضوع داستان در رابطه با زندگی امام علی بن موسی الرضا (ع) و آوردن او به مرو و دوران سخت نیابت او و درگذشت ایشان است.

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
Ads

داستان سریال تلویزیونی ولایت عشق

خلاصه داستان

موضوع داستان در رابطه با زندگی امام علی بن موسی الرضا (ع) و آوردن او به مرو و دوران سخت نیابت او و درگذشت ایشان است.

حواشی سریال تلویزیونی «ولایت عشق» (11 حاشیه)

بخاطر حواشی برآمده از سریال «امام علی(ع)» در خصوص گریم «قطام» در این سریال، مسئولان وقت سیما از «مهدی فخیم‌زاده»، کارگردان این سریال خواسته بودند سریال «ولایت عشق» را طوری بسازد که این حواشی ایجاد نشود.
تصویربرداری سریال «تنهاترین سردار» که تمام شد آقای «لاریجانی» رئیس وقت سازمان صدا و سیما، به «مهدی فخیم‌زاده» دستور دادند سریال امام رضا(ع) را بسازد. آقای لاریجانی گفتند تمام نیروهایی که در پروژه‌ی «تنهاترین سردار» حاضر بودند به سریال «ولایت عشق» بروند.
به گفته‌ی «مهدی فخیم‌زاده»، کارگردان سریال «ولایت عشق»؛ سریال «امام علی(ع)» سریالی موفق بود اما به دلیل حاشیه‌هایی که ایجاد کرد از همان ابتدا از من خواستند که ولایت عشق را بدون حرف و حدیث جمع کنم مثلا گفتند، زن مامون خیلی زیبا نباشد!!!
کاراکتر مامون در «ولایت عشق» که نقش آن را «محمد صادقی» بازی کرد با آنچه در تاریخ از او ذکر شده کاملا تفاوت دارد. گفته می‌شود چهره‌ای آبله روز و سری تراشیده داشته و در عین حال باسواد هم بوده است.
«مهدی فخیم‌زاده»، کارگردان سریال «ولایت عشق» در خصوص دستمزد بازیگران این سریال تصریح کرد:
«برای نقش مامون ابتدا «فریبرز عرب‌نیا» به ذهنم آمد اما به نتیجه نرسیدیم یعنی بر سر قیمت دستمزد توافق نکردیم. در آن زمان بالاترین مبلغی که به بازیگران دادیم ماهی 300 هزار تومان بود که به اکبر زنجانپور و داوود رشیدی دادیم.»
یکی از دلایلی که «مهدی فخیم‌زاده» را برای ساخت سریال «ولایت عشق» مردد کرد، این بود که فکر می‌کرد نمیتواند در مورد کسی سریال بسازد که نمیتواند او را نشان دهد. در مورد این موضوع کمی بحث شد. شورای تاریخ اسلام چند جلسه برگزار کرد و بعد به او گفتند میتواند چهره‌ی امام را نشان دهد اما خود او عقب نشینی کرد.
«مهدی فخیم‌زاده»، کارگردان سریال «ولایت عشق» درباره‌ی انتخاب کاراکتر امام رضا(ع) در این سریال بیان داشت:
«با خودم گفتم از کدام بازیگر میتوانم در این نقش مهم استفاده کنم و مردم هم آن را باور کنند؟ چون هر کدام از ما از اماممان یک جور تصور داریم، با خودم کلنجار رفتم و در نهایت پشیمان شدم.»
«مهدی فخیم‌زاده» برای تولید سریال «ولایت عشق» به دیدار حضرات آیات مکارم شیرازی، موسوی اردبیلی و... رفت و همه آنها این سریال را تایید کردند اما آستان قدس رضوی در ساخت این سریال هیچ کمکی به ساخت این سریال نکرد.»
«مهدی فخیم‌زاده»، کارگردان سریال «ولایت عشق» در رابطه با مشارکت آستان قدس رضوی برای تولید این سریال گفت:
«ابتدای پیش تولید بنا بود آستان قدس با صداوسیما در ساخت سریال مشارکت کند اما آنها مدعی به تصویر کشیدن ده سال اول امامت بودند اما من گفتم آن ده سال مهم بوده اما اتفاقی نیفتاده که بتوانم از آن استفاده دراماتیک کنم. در نهایت آنها معترض شدند و آقای لاریجانی (رئیس وقت سازمان صدا و سیما) گفت به مشارکت آنها نیازی نیست، خودتان کار را شروع کنید. این اتفاقها باعث شد آستان قدس هنگام پخش سریال و بعد از آن هم هیچ واکنشی نشان ندهد. البته آنها به دنبال گافی از سریال می‌گشتند که پیدا نکردند.»
«مهدی فخیم زاده» پیش از سریال «ولایت عشق» تنها یک تجربه تاریخی داشت و آن هم سریال نه چندان موفق «تنهاترین سردار» درباره‌ی امام حسن مجتبی(ع) بود.
سپردن سریال «ولایت عشق» به «مهدی فخیم‌زاده» یک ریسک بود که «علی لاریجانی» ریاست وقت صدا و سیما انجام داد. اما فخیم زاده از تجربه‌های سریال تنهاترین سردار استفاده کرد و در ولایت عشق کاری به مراتب قوی­‌تر و قابل قبول‌تری ارائه داد.
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این سریال لذت می برید؟


بیننده‌ی پیگیر این سریال هستید؟


سریال ارزش یک بار دیدن را دارد؟


حین پخش، تمام توجه‌تان به سریال است؟


مسائل مطرح در سریال جزو دغدغه‌های شما نیز هست؟


سریال از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای این سریال با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای سریال مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از سریال ولایت عشق (از مجموع 2 رای)


سرگرم‌کننده
10
جذاب
10
ارزش تماشا
10
درگیر کننده
10
موضوع ملموس
10
خوش ساخت
10
مناسب خانواده‌
10
مناسب کودکان
10

نظرات مردم (3 نظر)


علیرضا نظامی
عالیییییییی
0
3 هفته قبل

مهشاد
عالیه
0
15 هفته قبل

مهدی
عالی
1
50 هفته قبل