مادر قلب اتمی

‏مادر قلب اتمی‏

 (1393)
6.4
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 65 کاربر

فیلم سینمایی

درام
اکران شده در 1396/03/10

خلاصه داستان فیلم مادر قلب اتمی

دو دوست از یک مهمانی شبانه قصد بازگشت به خانه با ماشین خود را دارند. در مسیر راه با افراد و حوادثی روبرو می‌شوند که در فیلم در دو بخش "واقعی" و "فرا واقعی" به نمایش گذاشته می‌شوند...

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
ترکیب آشفته‌ای از آثار پست مدرن
محسن ظهرابی: «مادر قلب اتمی» با تمام بازیگران شاخصی که دارد یک فیلم سردرگم، بی هدف و از سر دلخوشی است که توانایی همراه کردن مخاطب نه به لحاظ ذهنی و احساسی و نه به لحاظ منطقی ندارد.
جهانِ پس از کاهانی
علی نیکجو: در جهانِ پس از کاهانی، آدم‌های یله و مست در شهر، دیگر زیاد از همسفر شدن با صدام حسین تعجب نمی‌کنند. سرِ مرگ و پایین پریدن از ساختمان گل یا پوچ بازی می‌کنند و… این همان پوچیِ فرازمینیِ جهانِ پس از کاهانی است.
خود زنی
مریم انصاری: آیا واقعا ارائه چنین تصویری از ایران رواست؟ بهتر نبود که کارگردان و نویسنده به جای تاریخچه توالت، جنبه‌های دیگری از تاریخ را مطالعه می‌کرد تا بداند که ایرانی‌های مسلمان هرگز قومی وحشی و خونخوار نبوده‌اند و حکومتی که به نظر ایشان با جلادان تاریخ، قرابت دارد، آغازگر هیچ جنگی نبوده است.
سلام بر سورئالیسم
حسین خامی: مشکلی که ما در فیلم می‌بینیم اشیا و المان‌های سوررئالیستی‌ست یعنی تصاویر عجیب و غریب ذهنی را عینی کردن. اگر فیلمساز می‌خواهد فیلمی فراواقع گرایانه بسازد باید اشیا دور و برش را در راستای کاری که می‌خواهد بکند به خدمت بگیرد.
Ads

داستان فیلم سینمایی مادر قلب اتمی

خلاصه داستان

دو دوست از یک مهمانی شبانه قصد بازگشت به خانه با ماشین خود را دارند. در مسیر راه با افراد و حوادثی روبرو می‌شوند که در فیلم در دو بخش "واقعی" و "فرا واقعی" به نمایش گذاشته می‌شوند...

گونه / ژانر (1)

درام

حواشی فیلم سینمایی «مادر قلب اتمی» (8 حاشیه)

«مادر قلب اتمی» دومین فیلم بلند «علی احمدزاده» بعد از «مهمونی کامی» است که هنوز موفق به دریافت مجوز برای نمایش عمومی نشده است.
فیلم «مادر قلب اتمی» از پایان فیلم قبلی «علی احمدزاده»، یعنی «مهمونی کامی» شروع می‌شود.
فیلمنامه «مادر قلب اتمی» که در سال 1393 تولید و تا سال 1396 موفق به دریافت پروانه نمایش نشده بود را «علی احمدزاده» و «مانی باغبانی» به صورت مشترک نوشته‌اند.
فیلم «مادر قلب اتمی» که به سختی و با اعمال اصلاحاتی موفق به دریافت پروانه شد، پیش از این در فستیوال «آستین» تگزاس و فستیوال فیلم‌های آسیایی «سن دیگو» به نمایش در آمده است.
فیلم سینمایی «مادر قلب اتمی» که بر اساس موازین قانونی، ذیل پرچم جمهوری اسلامی ساخته شده و دارای برگه‌های معتبر پروانه‌ ساخت و پروانه نمایش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، به صورت نامتعارف دچار سانسور غیر رسمی و سلیقه‌ای حوزه‌ی هنری شد و عملا از سالن‌های بیشمار این نهاد که می‌بایست در زمینه قانون گرایی سرمشق سایر نهادها باشد، محروم شد.
در این باره شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران، که در برگیرنده تمام اصناف تهیه کنندگی سینماست، در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری که آحاد ملت را در قبال ناهنجاری‌های فرهنگی مکلف به «آتش به اختیار» فرموده‌اند، اعتراض شدید خود را به این نهاد اعلام داشت و در مقابل چنین رویه‌ای از شورای صنفی نمایش مصرانه خواهان است تا دست کم به طور نمادین تعدادی از سالنهای نمایش حوزه‌ی هنری را تا زمان اصلاح رفتار آن نهاد، کلا از سینمای ایران محروم کند تا لااقل مدیران حوزه‌ی هنری طعم تلخ محرومیت را برای زمانی کوتاه بچشند.
همچنین این شورا از علاقمندان و تماشاگران سینمای ایران خواست تا در جبران تحریم این فیلم، در سالن‌های دیگر به استقبال آن بروند تا ثابت شود سانسور نامتعارف و سلیقه‌ای خللی در جریان آزاد سینمای شریف ایران ایجاد نمی‌کند.

«سیدامیرحسین سیدزاده»، تهیه کننده فیلم «مادر قلب اتمی»، درباره دلایل تعلیق این فیلم گفت:
«پروانه نمایش این فیلم سال 94 صادر شد و این مجوز را مرجعی صادر کرد که به دیگر فیلمها پروانه نمایش می‌دهد! اما اعمال نظرهای شخصی «حبیب الله ایل بیگی»، معاون نظارت و ارزش‌یابی وقت سازمان سینمایی باعث شد اکران آن به تعویق بیفتد.»
سیدزاده گفت؛ من چند بار از حبیب ایل بیگی خواستم مسائل فیلم را به سلیقه‌های شخصی نکشد و نظراتش را به شورای صدور پروانه نمایش انتقال دهد تا آنها به صورت قانونی به من اعلام کنند که ایشان کار خودشان را کردند.
«سیدامیرحسین سیدزاده»، تهیه کننده فیلم «مادر قلب اتمی»، درباره شبهه‌های بوجود آمده گفت:
«برای دوستان این سوء تفاهم ایجاد شده بود که مسائل امنیتی و هسته‌ای در فیلم مطرح می‌شود که اینطور نبود و ما فقط از زاویه دید چند جوان به مسائل روز نگاه کردیم که ماجرای انرژی هسته ای نیز یکی از آنها بود.
سیدزاده گفت؛ در مادر قلب اتمی یکی از جوان‌های فیلم انرژی هسته‌ای را حق مسلم مردم می‌داند و دیگری تأیید می‌کند و آن یکی میگوید نه! حال در این میان اسمی از بمب هسته‌ای برده شده؛ که همین موضوع سوء تفاهم ایجاد کرد و اکران فیلم را بی‌خود و بی‌جهت به تأخیر انداخت.
«سیدامیرحسین سیدزاده»، تهیه کننده فیلم «مادر قلب اتمی»، در پاسخ به این سوال که 3 دقیقه حذف شده از فیلم، شامل چه صحنه‌هایی است، گفت:
«اصلاحات در حدی نبوده که به قصه و حال و هوای فیلم آسیب بزند. دراین میان 1 دقیقه و نیم حذف شده موسیقی است و نیمی دیگر از این 3 دقیقه همان دیالوگ‌های شبهه برانگیز درباره انرژی هسته‌ای است.»
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم مادر قلب اتمی (از مجموع 26 رای)


سرگرم‌کننده
6.3
ارزش تماشا
6.3
جذاب
6.2
پایان مناسب
4.8
تفکربرانگیز
6.3
خوش ساخت
5.8
مناسب خانواده‌
5.2
مناسب کودکان
2.2

نظرات مردم (49 نظر)


حانیه
من الان حرف کدومتونو باور کنم یا بهتره مد نظرم بگیرم؟؟؟!
0
1 روز قبل

❤کیمی❤
عالی
0
2 روز قبل

دیوید️
3bar didam ama chizi ayedam nashod. bejoz inke xaste shulughesh kone bi jahat.
0
2 روز قبل

مهسا
محتوا نداشت اما جالب و سرگرم کننده بود و بیشتر دیالوگاش بودن ک خوب بود
0
3 روز قبل

یگانه
برا پر کردن اوقات فراغت و بیکاری بدک نبود ولی مضخخخخخخخرف بود=|
0
5 روز قبل

مهدیس
از تیزر هاش معلومه که فیلم بی معنی و چرتی است
0
5 روز قبل

آیدا *
بی معنی وسبک جدید که اصلا سبک خوبی نیست هر سبک جدیدی که خوب نمیشه
0
6 روز قبل

❤کیمیا❤
با همه فیلما فرق داره داستانش خاصه و جالبه همه پسند نیس
3
6 روز قبل

امیرحسین امیرپور
خیلی بد بود
0
1 هفته قبل

حمید خسروی
ازبازیگراش معلومه فیلم مزخرفی میشه
0
2 هفته قبل

حانیه
ببخشیدااا ولی بازیگراش خیلی هم خوبن
بهتره بگم عالین
0
4 روز قبل

❤کیمیا❤
کودومشون بده ترانه یا گلزار فیلمنامه اش خوب نیس
0
6 روز قبل

مهسا
قطعا گلزار !!
0
3 روز قبل
مشاهده موارد بیشتر