‏مادر قلب اتمی‏

 (1393)
6.6
رأی شما:
10 / 0
بر اساس رای 145 کاربر

فیلم سینمایی

درام
اکران شده در 1396/03/10

خلاصه داستان فیلم مادر قلب اتمی

دو دوست از یک مهمانی شبانه قصد بازگشت به خانه با ماشین خود را دارند. در مسیر راه با افراد و حوادثی روبرو می‌شوند که در فیلم در دو بخش "واقعی" و "فرا واقعی" به نمایش گذاشته می‌شوند...

با خرید قانونی و شرعی فیلم‌های ایرانی، علاوه بر حمایت از تولید ملی می‌توانید در ادامه حیات صنعت تولید فیلم و سریال ایرانی نیز سهمی داشته باشید. علاوه بر این،‌ با دانلود آثار آن‌ها را همیشه در رایانه خود ذخیره خواهید داشت و دیگر نگران گم شدن DVD‌ فیلم‌ها نخواهید بود :)
اولین غافلگیری اساسی سال
بهروز صادقی: فیلمی است که تمام قد پتانسیل به چالش کشیدن رویه‌های صلب فیلمسازی در جریان اصلی سینمای ایران را دارد. هم در محتوای بی معنا و البته هنجارشکن‌اش و هم در فرم روایی جاه طلبش که مرزی است معلق مابین یک جهان رئال و سورئال.
یک سورپرایز خوب
مدیسا مهراب پور: «مادر قلب اتمی» با تکیه‌بر همین نکات سعی دارد فرهنگ غیررسمی و اصطلاحاً آنتی کالچرال خود را بپروراند در عین اینکه با خصلتی بازیگوشانه رابطه ضمنی با فرهنگ‌عامه هم برقرار می‌سازد و حتی نگره‌هایی سیاسی هم در دل خود به وجود می‌آورد.
جغد نابینایِ مست
ملیکا امامی‌: فضای سورئال به خماری و مستی می‌گراید. از این لحاظ می‌توان به کارگردان نمره قبولی داد که توانسته با دوز اندکی فضای توهم را منعکس کند و یک «فیلم اکستازی» بسازد.
ترکیب آشفته‌ای از آثار پست مدرن
محسن ظهرابی: «مادر قلب اتمی» با تمام بازیگران شاخصی که دارد یک فیلم سردرگم، بی هدف و از سر دلخوشی است که توانایی همراه کردن مخاطب نه به لحاظ ذهنی و احساسی و نه به لحاظ منطقی ندارد.
Ads
«سیدامیرحسین سیدزاده»، تهیه کننده فیلم «مادر قلب اتمی»، در پاسخ به این سوال که 3 دقیقه حذف شده از فیلم، شامل چه صحنه‌هایی است، گفت:
«اصلاحات در حدی نبوده که به قصه و حال و هوای فیلم آسیب بزند. دراین میان 1 دقیقه و نیم حذف شده موسیقی است و نیمی دیگر از این 3 دقیقه همان دیالوگ‌های شبهه برانگیز درباره انرژی هسته‌ای است.»
«سیدامیرحسین سیدزاده»، تهیه کننده فیلم «مادر قلب اتمی»، درباره شبهه‌های بوجود آمده گفت:
«برای دوستان این سوء تفاهم ایجاد شده بود که مسائل امنیتی و هسته‌ای در فیلم مطرح می‌شود که اینطور نبود و ما فقط از زاویه دید چند جوان به مسائل روز نگاه کردیم که ماجرای انرژی هسته ای نیز یکی از آنها بود.
سیدزاده گفت؛ در مادر قلب اتمی یکی از جوان‌های فیلم انرژی هسته‌ای را حق مسلم مردم می‌داند و دیگری تأیید می‌کند و آن یکی میگوید نه! حال در این میان اسمی از بمب هسته‌ای برده شده؛ که همین موضوع سوء تفاهم ایجاد کرد و اکران فیلم را بی‌خود و بی‌جهت به تأخیر انداخت.
«سیدامیرحسین سیدزاده»، تهیه کننده فیلم «مادر قلب اتمی»، درباره دلایل تعلیق این فیلم گفت:
«پروانه نمایش این فیلم سال 94 صادر شد و این مجوز را مرجعی صادر کرد که به دیگر فیلمها پروانه نمایش می‌دهد! اما اعمال نظرهای شخصی «حبیب الله ایل بیگی»، معاون نظارت و ارزش‌یابی وقت سازمان سینمایی باعث شد اکران آن به تعویق بیفتد.»
سیدزاده گفت؛ من چند بار از حبیب ایل بیگی خواستم مسائل فیلم را به سلیقه‌های شخصی نکشد و نظراتش را به شورای صدور پروانه نمایش انتقال دهد تا آنها به صورت قانونی به من اعلام کنند که ایشان کار خودشان را کردند.
سوالات نظرسنجی ( 8 سوال)

از دیدن این فیلم لذت بردید؟


فیلم ارزش یک بار دیدن را دارد؟


تا انتها مشتاق تماشای فیلم بودید؟


پایان فیلم راضی‌کننده است؟


بعد از پایان فیلم به آن فکر می کردید؟


فیلم از لحاظ فنی با کیفیت ساخته شده است؟


فضای فیلم با فرهنگ خانواده شما سازگار است؟


فضای فیلم مناسب کودکان است؟

نظر خود را ثبت کنید

ارزیابی مردم از فیلم مادر قلب اتمی (از مجموع 61 رای)


سرگرم‌کننده
6.4
ارزش تماشا
6.3
جذاب
6.5
پایان مناسب
5
تفکربرانگیز
6.5
خوش ساخت
5.8
مناسب خانواده‌
4.7
مناسب کودکان
2.4

نظرات مردم (202 نظر)


یونس
...
0
4 ساعت قبل

علیرضا مسجدجامعی
...
0
2 روز قبل

ابوالفضل
سر و ته نداشت
هدف خاصی هم دنبال نمیکرد
بعضی جاهاش بدآموزی داشت
0
5 روز قبل

حمیدرضا علی نژاد
خیلی جذاب بود و ارزش چندبار دیدن رو داره
برعکس عاشقانه ، گلزار عالی بود
0
1 هفته قبل

علیرضا علینژاد
خیلی خوب بود حتی ارزش دوبار دیدنم داره.
کاملا متفاوت و غیر قابل پیشبینی .
0
1 هفته قبل

فیلم بین
تیکه هاشون عالیه
« کجا میخوای بری اینجا بهشته »
0
1 هفته قبل

هانا
فکر می کردم از این بهتر باشه
0
1 هفته قبل

مجتبی
به نظرم خیلی مزخرف بود
1
2 هفته قبل

احسان
فیلم عالی بود و خیلی خیلی لذت بردم.
انتخاب بازیگران حرف نداشت و همه چیز خوب به جز پایان بازی که این فیلم داشت و ذهن رو مشغول میکرد.
1
2 هفته قبل

مینااااا
سلام دوستان من مینا اصلی هستم برای اینکه یکی اسمش مشابه اسم منه من اسمم رو بهش چند تا اااا اضافه کردم اگر نظر هایی که من جواب دادم رو ببینی میبینید که اسممو عوض کردم
0
2 هفته قبل
مشاهده نظرات بیشتر